Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa

Statut
· Aneks do statutu
· Program wychowawczo-profilaktyczny
· Zasady oceniania
· Procedury postępowania z dzieckiem chorym
· Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych

Podręczniki

· Szkolny zestaw podręczników 2019/2020
· Programy nauczania 2019/2020

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 21 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w SterdyniTo jest temat:inne
Newsy opublikowane w tym Temacie.


WOŚP
inne

Czuwaj!

12 stycznia odbył się XXVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 45 DH "Cienie" im.Jana Bytnara ps."Rudy" wraz z samorządem uczniowskim naszej szkoły włączyła się w działanie. Kilka dni temu zbieraliśmy pieniążki podczas kiermaszu słodkości w naszej szkole. w niedzielę kwestowaliśmy pod kościołem w Zembrowie, w Grodzisku, a także w sklepie Topaz w Sabniach. Nie mogło nas także zabraknąć na finale w Sokołowie Podlaskim!  (zdjęcia w galerii)
Autor Opublikowano: 14 Sty 2020 - 18:46 (4 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
List do Taty
inne

Sukcesy uczniów z Sabni w konkursie "List do Taty"

W poniedziałek 13.01.2020r.w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie etapu okręgowego 5.Edycji konkursu "List do Taty". Konkurs zorganizowany został  przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorów, którzy zadeklarowali przeprowadzenie konkursu oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla  i Metodego. Pan senator Waldemar Kraska przyznał nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. I miejsce zajął uczeń klasy V  Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek  w Sabniach - Maciej Kołodziejczuk, wyróżnienie otrzymała uczennica Klasy VI- Kaludia Gmitrzuk. Osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Autor Opublikowano: 14 Sty 2020 - 18:30 (5 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Biwak
inne

Biwak, którego myślą przewodnią była pierwsza pomoc.

 Ten czas spędziliśmy w naszej szkole, w Sabniach, razem z zaprzyjaźnionymi drużynami : 43 DH Leśni Ludzie z Niecieczy oraz 25 DH Łazy z Łazowa. W piątek dowiedzieliśmy się, jak zareagować, gdy ktoś w naszym otoczeniu będzie w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Wiemy już co zrobić w przypadku omdlenia, rany, jak przeprowadzić RKO i znamy postępowanie w wielu innych sytuacjach. Wieczorem mieliśmy okazję spotkać się przy kominku na który „Leśni Ludzie” przygotowali gawędę o zwyczajach noworocznych i karnawałowych. Był to także czas wspólnego kolędowania. Po kominku NIESPODZIANKA! Kilkoro z nas miało ten najważniejszy moment w harcerskim życiu! Nasza drużyna powiększyła się o sześcioro nowych harcerek i harcerzy! Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi i dumni.  Wiedza z piątkowych oraz sobotnich (porannych) warsztatów przydała się na poobiedniej grze. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale daliśmy radę udzielić pomocy każdemu, spotkanemu poszkodowanemu. (Nigdy nie mieliśmy, aż tylu przypadków w tych naszych Sabniach!). Po grze, na wzmocnienie, kolejna niespodzianka – pizza. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi udaliśmy się do swoich domów. (Oczywiście zaraz po tym jak posprzątaliśmy salę i szkołę.) Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas 43 i 25, oraz Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu Siedlce za przekazaną nam wiedzę!
Autor Opublikowano: 08 Sty 2020 - 17:09 (6 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wigilia harcerska
inne
Czuwaj !
30 grudnia odbyła się wigilia harcerska naszej drużyny. Jest to czas bardzo rodzinny dlatego na naszej wigilii nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionych drużyn:
25 DH "Łazy" z Łazowa
Był to czas wspólnego kolędowania, zabaw oraz pierogów! 22 DH okazała się być Świętym Mikołajem wręczając nam bardzo piękny i sentymentalny prezent.


Autor Opublikowano: 08 Sty 2020 - 16:04 (5 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SZKOLNA WIGILIA
inne
19 grudnia w naszej szkole odbył się apel wigilijny. Na początku uroczystości harcerze przekazali na ręce pani dyrektor Anny Siemieniuk i pana wójta Ireneusza Piotra Wyszyńskiego betlejemskie światło pokoju. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy przybliżyli nam tradycje i zwyczaje świąteczne wzbogacone wierszami, śpiewem kolęd, grą na instrumentach. Po występach uczniów nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursów szkolnych organizowanych przez szkolną bibliotekę.
Obejrzeliśmy relację filmową, w której dyrektor Domu Dziecka w Zambrowie podziękował za nasz udział w przygotowaniu paczek świątecznych dla dzieci z placówki.
Podsumowaniem części artystycznej były życzenia, które złożył samorząd szkolny, dyrekcja szkoły, proboszcz parafii i wójt gminy Sabnie. W dalszej części podzieliśmy się opłatkiem i zjedliśmy przygotowane potrawy wigilijne: barszcz, pierogi, rybę i ciasta.
"W świąteczne dni magiczna jest miłości moc, gdy dzielimy ją wśród ludzi wokół nas. Najlepsze prezenty ukryte są w naszych sercach"Autor Opublikowano: 20 Gru 2019 - 13:02 (30 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Guziki
inne

12 grudnia swój wielki dzień mają guziki… nie jest to przypadkowa data… bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się przecież tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12.  Po co w ogóle organizUJE takie dni w przedszkolu? każdy taki nietypowy dzień jest wspaniałą okazją do realizowania zadań zawartych w Podstawie Programowej. A przy okazji pod hasłem nietypowego dnia dzieci mogą dowiedzieć się kilku interesujących faktów, w czasie zabaw .” Guziki i im podobne przedmioty były wykorzystywane, jako biżuteria, znano już w czasach cywilizacji doliny Indusu około 2800 r p.n.e., oraz w epoce brązu w Chinach 1500 p.n.e. i starożytnym Rzymie. To element ubioru służący do zapinania np. płaszcza, swetra czy spodni. Najczęściej w kształcie koła, wykonany z plastiku, metalu lub z innych tworzyw. Guziki zaczęto przyszywać do ubrań w XIII wieku .Ten niewielki przedmiot służy do łączenia dwóch części garderoby. Może także pełnić rolę dekoracyjnego drobiazgu który odmienia strój i nada mu wyjątkowego charakteru. Obecnie guziki często znajdują również zastosowanie w szeroko pojętym rękodzielnictwie. Są wykonywane z różnych materiałów, we wszystkich możliwych kształtach, kolorach, rozmiarach i niejednokrotnie ozdobione jakimś ciekawym wzorem. Przyklejamy, lub - najczęściej - przyszywamy je. Jakie są guziki? Dwudziurkowe, czterodziurkowe i guziki na stopce. Metalowe guziki mają zastosowanie w odzieży jeansowej, natomiast guziki-perełki ozdobią suknię ślubną.”
Autor Opublikowano: 17 Gru 2019 - 21:54 (35 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka przedszkolaków - Zembrów
inne

U najmłodszych dzieci podstawą aktywności, poza salą przedszkolną, powinny być wycieczki. Są one nie tylko formą odpoczynku, ale także mogą i powinny pełnić funkcję edukacyjną, wzbogacającą doświadczenie dziecka. Wycieczki stanowią jedną z ciekawszych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu, pozwalają bowiem bezpośrednio obserwować rzeczy, zjawiska i sytuacje.

Pojechaliśmy autokarem 12.12.2019 r. rano do Straży Pożarnej w Sokołowie Podl. Celem  było poznanie pracy ludzi tego zawodu poprzez bezpośredni kontakt, i rozmowę, obserwację urządzeń i przyrządów niezbędnych w pracy strażakom, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań ,przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Kolejnym punktem wycieczki był spektakl dla dzieci „Śnieżniczka ,śniegowa księżniczka „ w Siedlcach w Centrum Kultury i Sztuki. Dzieci obejrzały  uroczy, mądry, zabawny  i  wzruszający  spektakl.  Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły  pełną  przygód  opowieść . Efektem było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania  w teatrze

 Na koniec byliśmy w Sali zabaw dla dzieci „Maluch” w Siedlcach . Celem była przede wszystkim integracja  grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

 Dzieci  nauczyły  się  również   bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy  autokarem.

Autor Opublikowano: 17 Gru 2019 - 20:57 (34 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
„ Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
inne

Jak co roku w okresie świątecznym rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły  biorą udział w akcjach charytatywnych. Jedną z nich było przygotowanie prezentów w odpowiedzi na listy do Mikołaja napisane przez dzieci z Domu Dziecka w Zambrowie. Zebraliśmy słodycze i  530,40 zł za które zakupiliśmy prezenty o które prosiły dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w naszej akcji. Pamiętajmy o tym, że pomaganie zmienia świat na lepszy.

„ Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Autor Opublikowano: 13 Gru 2019 - 18:16 (40 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mikołajki w Kupientynie
inne
6 grudnia  przedszkole w Kupientynie odwiedził Mikołaj. Przed przybyciem Mikołaja dzieci ubrały piękną żywą choinkę-prezent od taty Maćka, brały udział w  różnorodnych zabawach o tematyce świątecznej.Na koniec Mikołaj , w którego wcielił się Kuba podarował dzieciom drobne upominkiAutor Opublikowano: 13 Gru 2019 - 18:08 (32 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Nie sms, a kartka
inne
Przedszkole w Kupientynie już po raz drugi wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. , Idą Święta, nie o SMS-ie , lecz o kartce pamiętaj" promującej wysłanie życzeń świątecznych do naszych bliskich i znajomych w formie papierowej. Celem tej kampanii  jest przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e- uzależnieniom  dzieci, wzmacnianie więzi z rodziną oraz kultywowanie tradycji Świąt Bożego  Narodzenia.


Autor Opublikowano: 13 Gru 2019 - 17:59 (35 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mazowiecki Turniej Szachowy
inne

9 grudnia 2019r.  w Warszawie odbył się finał Turnieju Szachowego w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. W turnieju brali udział szachiści z całego województwa mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Sobieska z kl. II, Izabela Korzeniowska z klasy III, Paulina Mielańczuk z klasy III. Wszystkie nasze uczennice znalazły się na  wysokich pozycjach, a Paulina Mielańczuk zajęła III miejsce, zdobywając brązowy medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Autor Opublikowano: 10 Gru 2019 - 17:41 (36 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka do Sokołowa Podlaskiego
inne

Dnia 5 listopada uczniowie klas siódmej i ósmej wzięli udział w wycieczce do Sokołowa Podlaskiego. Na początku udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości strażaków uczniowie mieli okazję obejrzeć  z bliska samochody, sprzęt strażacki oraz zwiedzić budynek straży. Niebywałą atrakcją  była możliwość przymierzenia ubioru strażackiego. W czasie wycieczki uczniowie mieli również okazję zobaczyć strażaków w akcji. Byliśmy świadkami wezwania strażaków do akcji ratunkowej. Po opuszczeniu KPSP udaliśmy się do kina na projekcję filmu „1800 gramów”. Ostatnim etapem wycieczki był posiłek w nowo otwartej restauracji McDonald's.
Autor Opublikowano: 09 Gru 2019 - 16:56 (38 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mikołajki w przedszkolu w Zembrowie.
inne

Grudzień to miesiąc pełen prezentów. Dzieci z niecierpliwością czekają na noc z piątego na szóstego grudnia, a potem na Wigilię i prezenty pod choinką . Z pewnością wszyscy pamiętamy ile emocji wywołują te oczekiwania! Nawet warto być grzecznym!!! Dzisiaj było mnóstwo śmiechu i radości, dzieci brały udział w quizach o tematyce świątecznej, śpiewały , tańczyły. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały  to, na co najbardziej czekały, czyli prezenty .Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.
  Autor Opublikowano: 09 Gru 2019 - 16:48 (42 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Andrzejki w Zembrowie.
inne

Andrzejki w przedszkolu w Zembrowie

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W piątek 29 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem z pieniążkiem w środku ,jeżeli komuś dopisało szczęście.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

   
Autor Opublikowano: 09 Gru 2019 - 16:09 (46 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Baje
inne
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W tym dniu w naszym przedszkolu były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek- dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki.Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniamiAutor Opublikowano: 09 Gru 2019 - 16:02 (28 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Misia w Zembrowie
inne

W tym roku po raz kolejny przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Wszystkie zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowałyśmy wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miodek. Wykonały prace plastyczne.

W przyszłym roku na pewno znowu zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Autor Opublikowano: 05 Gru 2019 - 08:24 (38 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dary Jesieni
inne
Dzieci z przedszkola w Kupientynie poznawały  drzewa i krzewy owocowe wraz z owocami i bardzo chętnie wzbogacały swój kącik przyrody. A co robiły z owocami przez te dni? To proste – oglądały, dotykały, delektowały się ich smakiem i aromatem, liczyły, porównywały wielkość i kolor, badały z zewnątrz i wewnątrz, opisywały ich wygląd, śpiewały piosenki. Powstało również wiele ciekawych prac plastycznych.
Bardzo przyjemną kontynuacją tych zajęć badawczych i edukacyjnych było przygotowanie pysznej szarlotki z jesiennych jabłuszek. Szarlotka smakowała wyśmienicie!Autor Opublikowano: 04 Gru 2019 - 21:43 (33 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Drzewa w Kupientynie
inne
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Również nasze przedszkole bierze w niej  udział . Święto drzewa obchodzone jest 10 października. Tego dnia  odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew , dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały  etapy wzrastania drzewa, wspólnie wykonaliśmy ścieżkę sensoryczną z darów natury,  a na koniec złożyły uroczystą przysięgę-
                           ,, Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!!!!
Autor Opublikowano: 04 Gru 2019 - 21:39 (31 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Edukacji w Kupientynie
inne
Dnia  21października 2019 roku w Przedszkolu w Kupientynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W spotkaniu udział wzięli: emerytowani pracownicy przedszkola, pani dyrektor oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
  Dzieci przedstawiły część artystyczną . Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a  po zakończonych występach wręczyły gościom drobne upominkiAutor Opublikowano: 04 Gru 2019 - 21:33 (27 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Misia w Kupientynie
inne
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu gościły misie , miśki i misiaczki ,te małe jak i ogromne, brązowe jak i  białe. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki w radosnych nastrojach zgromadziły się na wspólnej sali, aby świętować ten dzień. Były różne konkursy, tańce przy wesołej muzyce wspólnie z misiami, zabawy z chustą. Wykonaliśmy portret , Małego Niedźwiadka”. Dzieci zrobiły sobie zdjęcie na misiowej foto-ściance. Na zakończenie  miś zaprosił wszystkich milusińskich  na urodzinowy poczęstunek.Autor Opublikowano: 04 Gru 2019 - 21:26 (26 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Turniej szachowy
inne

Sukcesy uczniów ze szkoły w Sabniach

26 listopada uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach brali udział w I Turnieju Szachowym, który odbył się w Siedlcach, w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”.  W rywalizacji brało udział około 120 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z klasy II – Dominika Laskowiecka, Julia Sobieska, Piotr Zieliński, Kacper Mikołajczuk; z klasy III – Paulina Mielańczuk, Izabela Korzeniowska, Michał Sobieski, Paweł Pawluczak.

Bardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu naszych zawodników.  Julia Sobieska zajęła II miejsce w kategorii klasy II; Paulina Mielańczuk II miejsce, a Izabela Korzeniowska III miejsce  w kategorii klasy III. Uczennice te zakwalifikowały się do finałowego turnieju, który odbędzie się 9 grudnia w Warszawie. Zawodników do turnieju przygotowały p. Jolanta Romańczuk i p. Jolanta Oksięciuk.

GRATULUJEMY!

Anna Siemieniuk
Autor Opublikowano: 27 Lis 2019 - 17:35 (38 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Niepodległości w Kupientynie
inne
11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości. W przedszkolu w Kupientynie obchodziliśmy to święto włączając się do akcji  ,, Szkoła do hymnu". Dzieci o godzinie 11.11 odśpiewały hymn Polski,recytowały wiersze patriotyczne ,, Katechizm polskiego dziecka",, Barwy Ojczyste". Głównym celem tej uroczystości było  kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej ojczyzny.Nasze przedszkole otrzymało także niespodziankę- list od Pana Prezydenta za udział w Międzynarodowym Projekcie  Edukacyjnym,, Piękna Nasza Polska Cała".Autor Opublikowano: 27 Lis 2019 - 17:25 (29 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
inne

 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Po raz drugi maluchy z Zembrowa obchodziły to święto .Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci . Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy. Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.
Autor Opublikowano: 12 Lis 2019 - 18:25 (42 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Niepodległości w Zembrowie
inne

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Wszystkie tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność” wysłuchały też hymnu Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Odśpiewały „Katechizm polskiego dziecka” ,recytowały wiersze o charakterze patriotycznym, pięknie wykonały układy ruchowe z flagami i chustkami w barwach narodowych.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.Autor Opublikowano: 12 Lis 2019 - 18:19 (35 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
11 listopada
inne

„Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar
który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”.

Dnia 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach odbył się uroczysty apel na pamiątkę rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających  datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego  oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie  recytowali wiersze, a chór szkolny śpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.           Uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego odbyło się o godzinie 11.11.Uczniowie klas  od IV do VIII przygotowali biało - czerwone kotyliony, które są znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty, ozdobiły one galowe stroje wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Dzięki tej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenie miało okazję uświadomić sobie,     że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, a godło, flaga i hymn to najważniejsze symbole polskiej dumy i tożsamości.

Ta piękna uroczystość została  przygotowana pod kierunkiem nauczycieli - Małgorzaty Gęsiny, Anny Mikołajczuk, Jolanty Oksięciuk i Katarzyny Pankiewicz  wraz z uczniami klas I, III, VI, VII, VIII.

Małgorzata Gęsina
Autor Opublikowano: 09 Lis 2019 - 17:50 (30 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wizyta na cmentarzu w Zembrowie
inne

Wizyta na cmentarzu w Zembrowie

31 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz, na którym pochowana została patronka- szkoły Helena Mniszek. Dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych przedstawiciele wszystkich klas zapalili na grobie Heleny Mniszek znicze i odmówili krótką modlitwę. Pani Maria Pytel  wychowawczyni klasy II i miłośniczka historii lokalnej opowiedziała o życiu, twórczości i okolicznościach śmierci  pisarki. W ten sposób społeczność szkolna pokazała, że kultywuje pamięć o swej patronce.

Autor Opublikowano: 09 Lis 2019 - 17:22 (28 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Warsztaty ekologiczne
inne

15 października odbyły się w naszej szkole warsztaty  z programu ekologicznego „Czyste Mazowieckie” dofinansowane przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie . W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas II i III. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dla zdrowia czyste powietrze. Poznały przyczyny i skutki zanieczyszczenia. Dowiedziały się jak powstaje smog, i jak z nim walczyć. Obejrzały filmy i przeprowadziły doświadczenia pokazujące, jak dochodzi do zanieczyszczenia powietrza.Autor Opublikowano: 03 Lis 2019 - 22:10 (49 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
BohaterON
inne

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach włączyli się w akcję pisania pocztówek dla powstańców warszawskich. BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nasi uczniowie najpierw samodzielnie wykonali kartki pocztowe, następnie wzięli udział w zajęciach na temat Powstania Warszawskiego, podczas których zapoznali się z biogramami powstańców, po czym wysłaliśmy kartki do fundacji, która koordynuje akcję. Dzięki takim działaniom pamięć o Powstańcach i ich heroicznej walce o wolną stolicę będzie wiecznie żywa.

Autor Opublikowano: 29 Paź 2019 - 10:08 (73 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Podróżniczka - Agata Włodek
inne

17 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pania Agatą Włodek- podróżniczkę, autorkę książek podróżniczych i wolontariuszkę. To już nasze drugie spotkanie.. Tym razem mogliśmy posłuchać o tym, jak wygląda życie ludzi w Indiach. Jakie są tamtejsze miasta i wioski, w co ubierają się ich mieszkańcy, jak spędzają czas i jak wygląda ich kuchnia. Opowieść o Indiach zilustrowana została piękną prezentacją ze zdjęciami, gdyż Pani Agata jest również autorką albumów o miejscach które zwiedza i w których pracuje jako wolontariuszka. Podczas spotkania nasi uczniowie wzięli również udział w konkursach dotyczących Indii. Dziękujemy Pani Barbarze Tekieli za zorganizowanie spotkania i czekamy na kolejną wizytę!
Autor Opublikowano: 24 Paź 2019 - 20:08 (60 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
inne
Z okazji Święta Edukacji Narodowej potocznie nazwanego Dniem Nauczyciela odbył się w naszej szkole apel okolicznościowy. Zostali na niego zaproszeni nauczyciele-emeryci pracujący kiedyś w naszej placówce. Zaproszeni goście zabrali głos pozwalając nam na chwilę wspomnień.Pani dyrektor przedstawiła ostatnie osiągnięcia naszych uczniów i nauczycieli a nazbierało się ich faktycznie już sporo. Razem z pracownikami obsługi i rodzicami obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem Samorządu Szkolnego. Uczniowie klasy szóstej trochę na poważnie, trochę na wesoło przedstawili wiersze i piosenki o wspomnianej tematyce. Razem z rodzicami złożyli okolicznościowe życzenia i wręczyli symboliczne upominki. Jeszcze odrobina słodkości i czas wracać do ob obowiązków.


Autor Opublikowano: 16 Paź 2019 - 17:30 (83 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pasowanie
inne

Zgodnie ze szkolną tradycją w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach w dniu 10.10.2019r. odbyło  się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. W tym ważnym wydarzeniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice.

      Pierwszaki z uśmiechem na ustach zdały swój pierwszy w życiu egzamin, w którym wykazały się wiedzą o swojej ojczyźnie, znajomością przepisów ruchu drogowego  i zasad kulturalnego zachowania w szkole oraz umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi.

       Po części artystycznej uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie  na sztandar szkoły, a następnie pani dyrektor Anna Siemieniuk  specjalnym ołówkiem pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów  i wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców i rodzice ufundowali dzieciom kuferki z pomocami dydaktycznymi.  

    Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz posadzeniem przez  pierwszaków wspólnie z rodzicami pamiątkowego drzewka.

Wychowawca kl. I

Jolanta Romańczuk

Autor Opublikowano: 16 Paź 2019 - 09:38 (90 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień drzewa
inne

Dzień drzewa zapoczątkował w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie

Dzień drzewa zapoczątkował w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea ta spotkała się szerokim odzewem. Do Europy  trafiła w 1951 roku. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Dzieci zdobyły podstawowe wiadomości na temat drzew ,mieszkańców lasu ,wiedzą do czego i komu potrzebne są drzewa. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, zagadki ,opowiadania ,prezentacje multimedialne.

Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, pt. "Jesienne drzewo", które ozdobiły przedszkolny korytarz.
Autor Opublikowano: 11 Paź 2019 - 08:27 (89 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Odznaczenie dla J. Romańczuk
inne

Minister Środowiska p. Henryk Kowalczyk zaprosił p. Jolantę Romańczuk  do Ministerstwa Środowiska w Warszawie na wręczenie odznaczenia „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”. Odznaczenie przyznano p. Jolancie za propagowanie przyrody i krzewienie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Uroczystość odbyła się w dniu 3 października 2019r. w gmachu Ministerstwa Środowiska.

GRATULUJEMY!
Autor Opublikowano: 10 Paź 2019 - 08:28 (87 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
GALA WRĘCZENIA NAGRÓD EKOSZKOŁA II
inne
W Centrum Edukacji Kampinowskiego Parku Narodowego w Izabelinie 4 października odbyła się podniosła uroczystość. Uczestniczyło w niej mnóstwo znakomitych gości na czele z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, prezes WFOŚiGW Anną Ewą Król, dyrektorem Kampinowskiego Parku Narodowego Mirosławem Markowskim. Zebrali się oni po to by wręczyć nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu ekologicznego EKOSZKOŁA EDYCJA II. Wśród wyróżnionych uczniów laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły KLAUDIA GMITRZUK UCZENNICA KLASY VI. Odebrała z rąk ministra dyplom i nagrody rzeczowe. Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Autor Opublikowano: 09 Paź 2019 - 21:50 (95 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Jabłuszka
inne

Dnia 2 października 2019 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Już przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowane zostało całe przedszkole. Wszystkie dzieci i panie tego dnia ubrane były na kolor jabłek: czerwonych.To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych wspólnie z dziećmi z grupy starszaków. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłko z robaczkiem Na koniec zajęć dzieci otrzymały emblematy z jabłkiem do zawieszenia na szyję.Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie "dni tematyczne" przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.
Autor Opublikowano: 09 Paź 2019 - 16:34 (130 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Kropki
inne
W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu grupa maluchów 15 września obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości.Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 22:47 (114 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Przedszkolaka
inne

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały do celu, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem muzyki .  Radość, śmiech  uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 22:39 (95 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wykopki w przedszkolu w Zembrowie
inne

W przedszkolu w Zembrowie dzieci nie narzekają na nudę. Jedną z jesiennych atrakcji były wykopki. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wykopuje się ziemniaki, a największą atrakcją było ich sortowanie. Zapał i zaangażowanie dzieci w pracę zaskoczył nas wszystkich. Lekko zmęczeni długą dla maluchów drogą lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola..Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 22:06 (99 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Higiena jamy ustnej
inne

Mali czy duzi, dzieci czy dorośli, wszyscy powinni dbać o zdrowie jamy ustnej. 12 września to dzień, w którym trzeba szczególnie podkreślić jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Przedszkolaki w Zembrowie  znają najważniejsze informacje, porady potrzebne do prawidłowego dbania o zęby. Celem zajęć było kształtowanie aktywnych postaw i nawyków dzieci wobec zdrowia jamy ustnej. Była pogadanka, zabawa przy piosence „Myj zęby”, zabawa dydaktyczna „Co jest zdrowe dla naszych zębów”  ,a na podsumowanie zajęć przedszkolaki jeszcze staranniej niż zwykle poradziły sobie z umyciem ząbków , co było dowodem na to, że opanowały wiadomości programowe.
Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 22:02 (111 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Jesień
inne

Jeszcze nie wszystkie maluchy  wiedzą, że JESIEŃ, to nie piękna pani w sukni z kolorowych liści i wianku z jarzębiny i kasztanów. Jednak tak najprościej można ją  zobrazować. Jesień to jedna z pór roku, a zauważyć ją możemy w porannych mgłach, przymrozkach, odlatujących ptakach i oczywiście w pięknych kolorowych liściach. Z powodu małej frekwencji dzieci z powodu choroby zaprosiliśmy starszych kolegów z „0”Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Poznaliśmy kolorowe liście, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, odgadywaliśmy zagadki, wykonywaliśmy jesienne tańce, nie zabrakło również zabaw ruchowych. Po wykonaniu wszystkich zadań mogliśmy wykonać z bibuły „liściastą suknię Pani Jesień”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 21:51 (78 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Konkurs #OSEWyzwanie
inne

20.09.2019 w Ostrołęce odbyła się I z cyklu OSEregio konferencja dotycząca Internetu dla szkół oraz nowoczesnych technologii w edukacji. W trakcie konferencji ogłoszono wyniki konkursu #OSEWyzwania. Wśród pierwszych laureatów konkursu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach, która otrzyma multimedialną mobilną pracownię składającą się z 16 laptopów. Dyrektor szkoły Anna Siemieniuk otrzymała z rąk Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego certyfikat przyznania nagrody.Autor Opublikowano: 21 Wrz 2019 - 15:11 (115 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
III Runda Sokołowska
inne

To  już  trzeci  raz  wolontariusze SKC  pomagali  podczas  biegu. Dzień zaczął się  dla nich o 6 rano. Wśród  zadań  znalazło się: rozstawianie miasteczka,  monitoring  trasy, porządkowanie medali i nagród, praca  w biurze  zawodów. Pogoda  dopisywała,  nastroje  też. Zadanie  wykonaliśmy  na – medal.
 Autor Opublikowano: 16 Wrz 2019 - 21:56 (99 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Był taki wrzesień
inne

„Był  taki wrzesień” – pod takim  hasłem  harcerze 45 dh Cienie zaprezentowali  inscenizację  upamiętniającą  wybuch II wojny  światowej, która  jest  częścią  projektu edukacyjnego  realizowanego przy współpracy  z Muzeum II Wojny  Światowej  w Gdańsku. Wydarzenia  tamtego  września    ciągle  w naszej  pamięci i sercach.  Miejsca,  daty, ludzie , dzięki którym dziś  możemy żyć  w wolnej  Ojczyźnie. Słowa  utworów  poetyckich  z  tamtych  lat  pozwoliły  wczuć  się  odbiorcom  w  tragiczny  „klimat” tamtych lat. Oddać  hołd  bohaterom.

7  września – w  hołdzie Januszowi  Korczakowi, wszystkim zamordowanym  w Treblince.Autor Opublikowano: 16 Wrz 2019 - 21:54 (83 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Integracja w Olsztynku
inne

Integracja w Olsztynku

W dniach 12-14  czerwca uczniowie  klasy V -VI  udali  się  na wycieczkę  do Olsztynka  wraz  z  klasą V  Salezjańskiej Szkoły Podstawowej z Sokołowa Podlaskiego. W  programie znalazło  się  zwiedzanie  Skansenu  Wsi  Mazurskiej. Wśród  eksponatów zwiedzający mogli  zobaczyć  dawne chałupy chłopskie i szlacheckie, szkołę, kościół, obejścia gospodarskie. Atrakcję  stanowiły  warsztaty  garncarskie  oraz malarskie, podczas których uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pozyskiwana jest glina, jak kiedyś  wykonywano  naczynia  oraz  sami  mogli  wykonać  naczynia gliniane, malować  na szkle. Następnie  udali się  do huty  szkła. Wzięli  udział  w pokazie  wyrobu  szklanych  ozdób. Kunszt  ich wyrobu  wzbudzał  zachwyt. W  dalszej  części wycieczki  miały miejsce  gry i zabawy w  ośrodku PERKOZ. Wśród  nich znalazły się: zjazdy  tyrolką, gra INO, gra detektyw,  zabawa  z błędnikiem, paintboll – strzały do tarczy, warsztaty  o  treściach  profilaktycznych  oraz  zabaw z błędnikiem. Ostatni  dzień  spędzono w planetarium  i  obserwatorium  w Olsztynie, wśród  wystaw meteorytów i  gwiezdnych nocy  o  różnych porach roku. Pogoda  dopisała, a humory jeszcze  bardziej. Zawiązały się  „przyjaźnie”. Czas spędziliśmy owocnie, wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i zmęczeni – upałem.Autor Opublikowano: 24 Cze 2019 - 08:42 (201 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Diecezjalny Dzień Wspólnoty wspólnot.
inne

Diecezjalny  Dzień Wspólnoty  wspólnot.

8  czerwca  to ważna  data dla naszej diecezji. Od wielu lat  gromadzi ona  diecezjan  wokół  pamiętnej wizyty  Papieża Jana Pawła II  na  ziemi podlaskiej. W tym roku  harcerz 45 dh CIENIE  wzięli  udział  w tych obchodach.  Uczestniczyli  w  spotkaniach  formacyjnych, Mszy Świętej  oraz  agapie  w ogrodach  seminaryjnych.Autor Opublikowano: 24 Cze 2019 - 08:41 (205 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka do Olsztynka
inne

Wycieczka  do Olsztynka

W dniach 5-7 czerwca uczniowie III I VIII klasy  udali  się  na wycieczkę  do Olsztynka. W  programie znalazło  się  zwiedzanie  Skansenu  Wsi  Mazurskiej. Wśród  eksponatów zwiedzający mogli  zobaczyć  dawne chałupy chłopskie i szlacheckie, szkołę, kościół, obejścia gospodarskie. Atrakcję  stanowiły  warsztaty  garncarskie, podczas których uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pozyskiwana jest glina, jak kiedyś  wykonywano  naczynia  oraz  sami  mogli  wykonać  naczynia gliniane. Następnie  udali się  do huty  szkła. Wzięli  udział  w pokazie  wyrobu  szklanych  ozdób. Kunszt  ich wyrobu  wzbudzał  zachwyt. W  dalszej  części wycieczki  miały miejsce  gry i zabawy w  ośrodku PERKOZ. Wśród  nich znalazły się: zjazdy  tyrolką, gra INO, zabawa  z błędnikiem, paintboll – strzały do tarczy, warsztaty  o  treściach  profilaktycznych  oraz  zabaw z błędnikiem. Ostatni  dzień  spędzono w planetarium  i  obserwatorium  w Olsztynie, wśród  wystaw meteorytów i  gwiezdnych nocy  o  różnych porach roku. Pogoda  dopisała, a humory jeszcze  bardziej.
Autor Opublikowano: 24 Cze 2019 - 08:40 (208 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Kurs Młodej Kadry
inne

Kurs  Młodej  Kadry

Maj i czerwiec  to pracowite  miesiące  dla druhów 45 dh CIENIE.  Dwa weekendy  zajęło im  uczestnictwo w biwakach  i  kursie  Młodej Kadry  w Jabłonnie Lackiej. Podczas  harcerskiego  kominka  drużyna  zaprezentowała  inscenizację : „Pięknie żyć- pięknie umierać”.  Kolejnego dnia gospodarze  zaprezentowali  inscenizację -   o rodzinie Pietraszków z Czekanowa , którzy podczas II wojny światowej  ocalili życie Żydom. Wśród  gier terenowych  i pląsów, zajęć warsztatowych z metodyki harcerskiej  przygotowywali się  do pełnienia funkcji  „zastępowego w drużynie”. Patent otrzymali: Julia Chomka, Wiktoria Sobieska, Jakub Chmiel. Uczyliśmy się od najlepszych – 22 dh Pędziwiatry. Dziękujemy za zaproszenie.Autor Opublikowano: 24 Cze 2019 - 08:39 (183 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”
inne

              W piątek, dnia 7 czerwca o godzinie 10:00 odbyła się IV edycja ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo pod hasłem „ Jak nie czytam, jak czytam”, w której po raz pierwszy wzięła udział  Szkoła Podstawowa  im. Heleny Mniszek w Sabniach.

             Symbolem skali  akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie  w różnych miejscach w Polsce. Co roku czyta ponad 400 tysięcy osób. Natomiast celem jest  stworzenie u dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń  związanych z książką. Budowanie takiego wizerunku książki, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem, rozrywką.

               Akcja ma zachęcić szczególnie tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania, a książkę traktują jako przykry obowiązek. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami i pracownikami szkoły.

              W Sabniach czytało 130 osób zgromadzonych w hali sportowej. Oprócz wspólnego czytania uczniowie mieli okazję zobaczyć  „białego kruka”, unikatową książkę o wojnach szwedzkich, wydaną we Lwowie w 1910 roku z czarno-białymi rycinami i pozłacanymi kartkami  pochodzącą z prywatnych zbiorów.

                 Myślę, że w przyszłym roku  nasza szkoła również przyłączy się do akcji, która jest ciekawym sposobem na promocję czytania, bo przecież……..” JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”.

 

nauczyciel biblioteki szkolnej

Jolanta Romańczuk
Autor Opublikowano: 11 Cze 2019 - 08:21 (189 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Konkurs recytatorski
inne

„Sukces recytatorki z Sabni”

Uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach, Natalia Trzcińska, zajęła III miejsce w eliminacjach powiatowych XXXVI Konkursu Recytatorskiego Dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Natalia wystąpi 11 czerwca bieżącego roku w finale konkursu w Siedlcach. Życzymy powodzenia!
Autor Opublikowano: 06 Cze 2019 - 09:51 (219 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bezpieczeństwo w Dniu Matki
inne

27 maja odbyło się zebranie rodziców uczniów naszej szkoły poświęcone bezpieczeństwu w szkole i Dniu Matki.

Pani dyr. Anna Siemieniuk przypomniała procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej placówki, a sierżant szt. p. Dominika Rozbicka mówiła na temat różnych niebezpiecznych sytuacji, które mogą się zdarzyć w szkole i jak im zapobiegać.

Druga część spotkania poświęcona była mamom. Uczniowie klasy II przedstawili program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Matki. Następnie zaprosiliśmy mamy na słodki poczęstunek.
Autor Opublikowano: 04 Cze 2019 - 10:55 (196 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SZLAKIEM BOCIANA BIAŁEGO
inne
Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole spotkania młodzieży szkolnej z dr. Ireneuszem Kaługą, ornitologiem specjalizującym się w badaniach nad populacją bociana białego. Tej tematyce właśnie poświęcona była prezentacja i cały wykład pana doktora. Poznaliśmy sporo faktów i ciekawostek z życia tych ptaków, trasy odlotów i przylotów, warunki życia bocianów w innych krajach podczas długiej wędrówki. Dowiedzieliśmy się też jakie metody badań i obserwacji ptaków są prowadzone przez Grupę Ekologiczną z Siedlec, zapoznaliśmy się z programem "Bociany ponad podziałami" który jest elementem kampanii przeciwko strzelaniu do bocianów na terytorium Libanu. Dużo uwagi pan doktor poświęcił akcji obrączkowania młodych bocianów i akcji odczytywania założonych obrączek a także zakładania bocianom nadajników, na podstawie których uzyskujemy mnóstwo informacji o ich życiu. Zobaczyliśmy też w jaki sposób sami możemy podpatrywać życie tych ptaków w internecie na stronie Grupy Ekologicznej, dzięki umieszczonym kamerom w gniazdach bocianów w Nowym Opolu i Woli Suchożebrskiej. Uczniowie naszej szkoły też pragną pomóc dlatego opracowujemy mapę bocianich gniazd w gminie Sabnie, gromadzimy też inne dane, które skonfrontujemy z danymi zgromadzonymi przez pana doktora na temat naszej gminy. W czerwcu wybieramy się na obrączkowanie bocianów żeby zobaczyć jak wygląda ta akcja. No i oczywiście intensywnie wypatrujemy bocianów z obrączkami aby móc je odczytać. Jeżeli ktoś zobaczy takiego zaobrączkowanego bociana dajcie znać my się nim zajmiemy.Autor Opublikowano: 15 Maj 2019 - 23:02 (205 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Podsumowanie konkursu religijnego.
inne

„W mocy Bożego Ducha – jestem misjonarzem w moim środowisku” – pod takim hasłem odbyła się IX Edycja Diecezjalnego Konkursu Religijnego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Jego podsumowanie miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach 9 maja 2019 r. W uroczystości wziął udział ks. bp Tadeusz Pikus.

Zanim wręczono nagrody laureatom uczestnicy mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. W myśl hasła konkursu zaprezentowano owoce Ducha Świętego. Artyści przypomnieli postać św. Stanisława Kostki, którego dewizą były słowa: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć”.

Dyplomy i nagrody poszczególnym laureatom wręczył ks. bp Tadeusz Pikus, Adam Skup – Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach, ks. kan. Krzysztof Mielnicki – Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej, Wójt Gminy Sabnie  Ireneusz Wyszyński.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i nauczycieli katechetów z terenu Diecezji Drohiczyńskiej.  W konkursie wzięło udział 295 uczestników ze szkół podstawowych w terenu diecezji. Nadesłano 269 prac. Konkurs obejmował 3  kategorie: plastyczna klasy I – III, praca plastyczna klasy IV-VII lub praca literacka, projekt edukacyjny. Komisja konkursowa dokonując wyboru  prac zwracała uwagę na realizację celów, zgodność z tematem oraz wkład pracy własnej. Komisja postanowiła, iż w 9 edycji konkursu dla szkół podstawowych zostanie nagrodzonych i wyróżnionych 51 uczniów i 4 katechetów.

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach, Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Fundacja MATER. Konkurs patronatem honorowym objęli:  Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej ks. bp Tadeusz Pikus, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Podlaski Kurator Oświaty  Beata Pietruszka, Wójt Gminy Sabnie  Ireneusz Piotr Wyszyński oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Collegium Joanneum; patronatem medialnym zaś Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej

źródło: http://drohiczynska.pl
Autor Opublikowano: 13 Maj 2019 - 21:23 (224 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Lekcja samorządności
inne

Lekcja samorządności w Gminie Sabnie.

We wtorek 08. maja  uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach udali się, w ramach lekcji historii, do Urzędu Gminy . Przewodnikiem po Urzędzie był Pan Mirosław Sobieski- Zastępca Wójta. W ciekawy sposób omówił strukturę Urzędu Gminy, wyjaśnił jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Gminy, opowiedział w jaki sposób Gmina Sabnie korzysta z funduszy Unii Europejskiej. Uczniowie obejrzeli salę konferencyjną, gabinet Pana Wójta, mieli także możliwość rozmowy z pracownikami Urzędu na temat ich pracy. Na koniec   wizyty o swojej pracy  opowiedział Pan Wójt – Ireneusz Piotr  Wyszyński. Zachęcał także uczniów, aby w przyszłości zostali urzędnikami samorządowym, a dziś dbali poprzez różne działania o swoją „małą ojczyznę”.
Autor Opublikowano: 09 Maj 2019 - 09:22 (192 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień flagi
inne
„Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień
Czerwień – to miłość, biel – serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”.
 
Chcąc rozbudzić w przedszkolakach poczucie tożsamości narodowej i szacunek do symboli narodowych w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia, które nawiązują do świąt narodowych. Zbliżające się Święto Flagi i Święto Konstytucji Trzeciego Maja było okazją do rozmowy o patriotyzmie. Zorganizowałyśmy Narodowe czytania legend polskich, na które zaprosiliśmy mamę Mai. Pani Ewa przeczytała dzieciom legendę pt.,, Wars i Sawa” Przeszliśmy również w biało- czerwonym pochodzie ulicami Kupientyna  wręczając napotkanym mieszkańcom własnoręcznie wykonane chorągiewki.
 Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.Autor Opublikowano: 09 Maj 2019 - 09:06 (156 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wielkanoc - Kupientyn
inne
Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami. To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców  krótki program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowały wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych.  Na spotkaniu nie zabrakło także tradycyjnego dzielenia się jajkiem, po którym odbyły się warsztaty wielkanocne  ,, Najpiękniejsza pisanka”. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali pisanki wg własnej inwencji i pomysłowości. Takie spotkania integrują, wzmacniają więź z rodziną i przedszkolem, są atrakcyjnymi wydarzeniami i okazją do wspólnych zabaw inspirowanych wielkanocną tradycją. Wszystko odbyło się w atmosferze radości, akceptacji i w prawdziwie świątecznym, ciepłym nastroju.
Dziękujemy serdecznie!Autor Opublikowano: 29 Kwi 2019 - 19:07 (185 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Ziemi
inne

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie- przyjaciele Ziemi- robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spostrzeżeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są tego skutki i jak to można zmienić. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. 25.04 przedszkolaki z Zembrowa uczciły to święto jak każdego roku. Dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli  segregacji odpadów. Były teatrzyki ,konkurencje sportowe ,zabawy z instrumentami muzycznymi i prace plastyczne. Najważniejszy wniosek z naszych zajęć – wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne.

Alina Goworek
Autor Opublikowano: 29 Kwi 2019 - 18:44 (171 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Zaproszenie
inne


Autor Opublikowano: 22 Kwi 2019 - 13:09 (157 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Protokół z konkursu.
inne

PROTOKÓŁ
z rozstrzygnięcia konkursu diecezjalnego „W mocy Bożego Ducha – jestem misjonarzem w moim środowisku”


Autor Opublikowano: 21 Kwi 2019 - 18:49 (167 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Wiosny - przedszkole Sabnie
inne

21 marca  dzieci z naszego przedszkola niosąc w rękach wykonane w przedszkolu marzanny  wybrały się nad rzekę. Tam przy głośnych okrzykach; „ Żegnaj zimo, witaj wiosno!” zgodnie z tradycją pożegnały zimę  a powitały wiosnę.  Wiosenny nastrój panował również w dalszej części dnia. W trakcie zabaw i zajęć dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej, śpiewały  piosenki o wiośnie, tańczyły z  „Panią Wiosną” przy dźwiękach muzyki. Miłą niespodziankę sprawiły przedszkolakom uczennice ze szkoły, które pod okiem pań wychowawczyń przeprowadziły z dziećmi wiele ciekawych zabaw. (zdjęcia w galerii)