Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa
· Statut
· Program profilaktyczno-wychowawczy
· Zasady oceniania
· Program profilaktyki
· Koncepcja pracy szkoły
· Program wychowawczy
· Plan pracy szkoły
· Procedury postępowania z dzieckiem chorym

Gimnazjum
· Statut
· Zasady oceniania
· Program profilaktyki
· Koncepcja pracy szkoły
· Plan pracy szkoły

Przedszkola
· Plan pracy przedszkola w Sabniach

Podręczniki

· Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 18 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w SterdyniTo jest temat:inne
Newsy opublikowane w tym Temacie.


Gimnazjum...i co dalej?
inne

Gimnazjum .. i co dalej?  Na to pytanie odpowiedzi poszukują  uczniowie klasy  III gimnazjum. W związku  z czym  wybrali się  na wycieczkę  do Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Podczas  pobytu  mieli możliwość  zobaczyć  sale lekcyjne, ich wyposażenie, uczestniczyć  w  zajęciach lekcyjnych  oraz  pracach praktycznych – warsztatowych. Poznali  również  proponowane  kierunki kształcenia. Zaciekawienie wzbudziło  wyposażenie  warsztatu gastronomicznego  oraz  sprzęt rolniczy  w modernizowanym gospodarstwie rolnym. Dalsza część  wyjazdu  połączona była z wizytą  w SOKOŁÓW S.A gdzie  uczniowie obserwowali  proces  pakowania  wędlin  na konfekcji.
Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:16 (22 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Śladami wolności
inne

„Śladami   wolności” – to  projekt  realizowany przez 5 uczniów gimnazjum w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z zadań  jest zwiedzanie  miejsc pamięci. W dniu 9 marca grupa z klas III- VII  udała się na wycieczkę do Warszawy. W programie znalazło się: zwiedzanie Sejmu RP, Muzeum Narodowego  oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas  pobytu w Sejmie uczniowie  mieli  możliwość  poznania  obiektów parlamentu  oraz  sali  plenarnej. Kolejnym punktem była lekcja muzealna połączona ze zwiedzaniem ekspozycji w Muzeum Narodowym. Szczególne zaciekawienie wzbudził  obraz Bitwy pod Grunwaldem. Każdy uczestnik otrzymał kartę pracy, którą uzupełniał etapowo podczas omawiania  przez przewodnika. Największe zainteresowanie wzbudziło jednak zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wśród eksponatów były: broń, mundury, prasa wojenna, drukarnia, samolot,…. Szczególne emocje wywołało przejście przez kanał  oraz  film Miasto ruin.
Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:15 (20 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Zbiórka żywności
inne

Zbiórka żywności – kolejny raz wolontariusze SKCaritas uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Z  zebranej  żywności  zostaną  przygotowane  paczki świąteczne  dla  potrzebujących.

 Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:14 (19 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień chiński
inne

Zwiedzanie świata od wielu lat jest tradycją w grupie maluchów. Dzisiaj byliśmy z wizytą w Chinach. Były stroje, wachlarze, tańce,  chińska porcelana oraz lampiony .Dzieci poznały ciekawą ikolorową kulturę tego kraju.  Dowiedziały się jak wygląda chińskie pismo i co oznacza symbol "smok"-czyli chiński Nowy Rok. Jednak największym wyzwaniem było bez wątpienia jedzenie chińskiego ryżu za pomocą pałeczek .Techniki były różne : nabieranie, popychanie, łapanie i na koniec nawet nabijanie .Śmiechu było co niemiara !!!A dzieci w chińskich strojach wyglądały  cudownie!. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały farbami flagę Chin. Wszystkiemu towarzyszyły opowieści o geografii, kulturze, zwyczajach i upodobaniach mieszkańców tego jakże ciekawego kraju. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w  galerii z odbytej  podróży...
Autor Opublikowano: 13 Mar 2018 - 19:43 (74 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wyjście
inne
Dnia 07.03.2018 dzieci z  Przedszkola w Sabniach gościły w znajdującej się obok Szkole Podstawowej. Drugoklasiści wystąpili w tym dniu w roli gospodarzy. Spotkanie miało charakter integracyjny, a jego celem było przybliżenie dzieciom przedszkolnym święta kobiet. Zaaranżowano krótką pogadankę na temat zawodów kobiet. Zainicjowane spotkanie wywołało pozytywne miny u dzieci. Dzieci z niecierpliwością będą oczekiwały kolejnego wyjścia.


Autor Opublikowano: 08 Mar 2018 - 18:22 (108 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Igrzyska klas I-III
inne

20 lutego odbył się I etap Sokołowskich Szkolnych Igrzysk dzieci Klas I-III.

W hali sportowej Zespołu Szkół im.K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, spotkały się dzieci z 11 szkół z powiatu sokołowskiego. Po zaciętej rywalizacji w wielu konkurencjach, uczniowie naszej szkoły zdobyli 24 punkty zajmując III miejsce. Gratulujemy wspaniałego wyniku. Następny etap Igrzysk odbędzie się 25 kwietnia na pływalni w Sokołowie Podlaskim.

Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 15:17 (132 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Przedszkoliada
inne

W dniu 21 lutego przedszkolaki z Kupientyna reprezentujący przedszkole w Sabniach wzięły udział w Przedszkoladzie, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podl. Przed nami kolejny etap sportowych zmagań przedszkolaków, które odbędą się na sokołowskiej pływalni.
Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 15:04 (127 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pączki
inne
,, Pączki , pączki  ,chrusty, chrusty , bo to dzisiaj są zapusty..."- młodsze przedszkolaki postanowiły zgodnie z tradycją przygotować  faworki, zaś starszaki zabrały się za dekorację babeczek. Dzielnie mieszały, miksowały i zagniatały składniki na ciasto , a następnie samodzielnie wykonały faworki i napełniały masą babeczki, Wypieki powędrowały na stoły  jako poczęstunek podczas balu karnawałowego i szybko zniknęły z talerzy-Pycha!!!Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 14:35 (126 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bal karnawałowy Kupientyn
inne

W piątek 09.02.2018 roku o Przedszkolu  w Kupientynie odbył się bal karnawałowy Dzieci przebrane były za bohaterów ulubionych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, policjantów,Spidermanów ……Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorki -starsze dziewczęta ze szkoły w Sabniach i nr 4 w Sokołowie Podl. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała dzieci do tańca. Na balu byli również rodzice przedszkolaków, którzy w większości bardzo chętnie tańczyli ze swoimi pociechami. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.
Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 14:27 (122 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
“NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!”.
inne

8-go lutego uczennice klasy VII :Martyna Marcjaniuk i Maja Duranowska i pedagog p.Jolanta Oksięciuk, w ramach kampanii dotyczącej przeciwdziałaniu powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, uczestniczyły w młodzieżowej debacie pod nazwą “NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!”.

Debata, zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu, Kuratorium Oświaty w Warszawie w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, skierowana była do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego i miała bogaty program.
Z głównymi założeniami kampanii i działaniami związanymi z jej realizacją zapoznał uczestników Pan Sylwester Różycki – zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Pierwszym punktem debaty było wystąpienie dr Beaty Bocian - Waszkiewicz Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, pedagoga, socjoterapeutki, realizatora rekomendowanych programów profilaktycznych na temat ,,Marihuana – fakty, mity i spory”. Następnie głos zabrała Pani mgr Ewa Murawska, pedagog Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Temat wystąpienia brzmiał: ,, Tego nie powie Wam dealer”. ,,Randka z paragrafem – odpowiedzialność prawna nieletnich” – to kolejny temat debaty. O odpowiedzialności karnej wynikającej z postanowień ustawy o zapobieganiu narkomanii opowiedział młodzieży komisarz Adam Bujalski, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Powiatowej Komendy Policji w Sokołowie Podlaskim. Po krótkiej przerwie moderator mgr Paulina Kliczko - Kamut – pedagog, socjoterapeutka otworzyła panel dyskusyjny pt: ,, Krąg zawiłości i szczypta asertywności – meandry profilaktyki w praktyce”, na którym zaprezentowała kilka wybranych umiejętności psychospołecznych, zapobiegających zachowaniom ryzykownym oraz poprowadziła mini scenki dotyczące przykładów z życia osób zdominowanych przez uzależnienie, a także scenki o trudnej sztuce odmawiania i zachowania asertywnego.
Prelekcję pt. ,,Pomocna dłoń, czyli gdzie uzyskasz wsparcie w sytuacjach zagrożenia uzależnieniem” wygłosił mgr Łukasz Bocian, pracownik Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podlaskim. Podczas debaty młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli. Uczniowie mogli przekonać się, w jaki sposób narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.
Debata młodzieżowa była tylko jednym z wielu działań zakreślonej na szeroką skalę kampanii profilaktycznej.Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 10:31 (121 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Walentynki - Sabnie
inne
Walentynki w Przedszkolu w Sabniach
14 luty był dla przedszkolaków z Przedszkola w Sabniach prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i balonik w kształcie serduszka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.


Autor Opublikowano: 19 Lut 2018 - 19:49 (173 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Walentynki - Zembrów
inne

Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki. Każdy człowiek lubi czuć się kochanym i docenianym. Maluchy też mają swoje pierwsze, przedszkolne czy wczesnoszkolne miłości. Warto zatem sprawić, by najmłodsi też poczuli walentynkowy klimat.

 W Przedszkolu w Zembrowie zanim rozpoczęły wesołe zabawy,dzieci rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek czyli dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Potem były zabawy przy muzyce .To był miły akcent, który wywołał u wszystkich serdeczny uśmiech na twarzy.  Balonowe Walentynki w kształcie serduszka dzieci zabrały do domu. Wszystkie przedszkolaki wykonały także walentynki dla swoich najbliższych, najukochańszych osób, czyli mamy lub taty i zabierały je wychodząc z przedszkola.
Autor Opublikowano: 19 Lut 2018 - 19:22 (174 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Zimowe zabawy
inne
Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno, raz  jest śnieg ,a raz go nie ma. Dlatego korzystając z dzisiejszej doskonałej pogody postanowiliśmy pobawić się na śniegu na naszym przedszkolnym placu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na ślizgach. Po "pagórkowych" wyczynach przyszedł czas na lepienie bałwana. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Byliśmy odpowiednio ubrani dzięki rodzicom Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.


Autor Opublikowano: 19 Lut 2018 - 19:12 (171 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Konkurs religijny 2018
inne


„Dary Ducha  Świętego w  życiu człowieka ”

Regulamin konkursu
 Zgłoszenie szkoły
 Karta pracy ucznia
Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych


Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 20:44 (170 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pasowanie na czytelnika
inne

Dnia 09 lutego 2018r. w naszej szkole odbyło się  pasowanie uczniów kl. I na czytelników  biblioteki szkolnej.  Uroczystość przygotowana została przez nauczyciela biblioteki i dziewczęta z kl. IV przebrane za baśniowe postacie, które wprowadziły dzieci z kl. I w zaczarowany świat książek. Uczniowie   kl. I  odgadywali  zagadki  dotyczące  znajomości utworów dziecięcych , wysłuchali wierszy o książkach, zapoznali się z regulaminem biblioteki  oraz  zasadami wypożyczania,  obejrzeli pomieszczenie i regały z książkami .Nagrodami za dobrą znajomość baśni były zakładki do książek wykonane przez starszych uczniów oraz batoniki i cukierki od pani dyrektor. Po „literackich zabawach” uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie, że będą szanować  książki. Pani dyrektor Anna Siemieniuk pasowała wszystkich na czytelników i wręczyła dzieciom pamiątkowe  książeczki zakupione przez Radę Rodziców.  Na koniec dzieci po raz pierwszy wypożyczyły książki z naszej biblioteki szkolnej.


nauczyciel biblioteki

Jolanta RomańczukAutor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 20:08 (154 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Babci i Dziadka w Kupientynie
inne
W dniu 1 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy babcie i dziadków  na przedszkolnej uroczystości, by w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zatańczyły krakowiaka, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dziadkowie uczestniczyli we wspólnych zabawach , a jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez swoje wnuki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!
Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 11:57 (143 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bal przebierańców w Sabniach
inne

Bal przebierańców w przedszkolu w Sabniach

W dniu 2 lutego w przedszkolu w Sabniach odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych spotkać można było wróżki, królewny, motylki, rycerzy, policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 11:47 (140 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bal karnawałowy w Zembrowie
inne

BAL KARNAWAŁOWY w przedszkolu w Zembrowie 1.02.2018 r.

Karnawał w pełni. Czas balów i zabaw. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. Karnawał jest nietypowym okresem w roku, dlatego  przybliżyłyśmy dzieciom specyfikę tych dni. Opowiedziałyśmy choćby o tym, jak dawniej ludzie wierzyli, że im wyżej będą podczas zabawy karnawałowej skakać, tym wyższe uzyskają plony, dlatego, aby mieć pomyślny rok, należy się wyśmienicie bawić.

 Nazwa karnawał wywodzi się od łacińskich słów "carvusnavalis", które oznaczały wielką ukwieconą łódź poruszającą się na kołach. Przejeżdżała ona po ulicach Rzymu, ku czci boga Dionizosa (Bachusa), w ramach hucznych obchodów powitania wiosny. Z tej okazji, zarówno w Rzymie jak i w Grecji odbywały się liczne maskarady, tańce, pochody i widowiska uliczne...
Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 11:23 (145 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bałwankowo
inne
31 stycznia 2018 roku najmłodsze dzieci „Mali Odkrywcy” z Zembrowabawiły się w Bałwankowie.  W tym roku Bałwankowa Rodzina zaprezentowała taniec z miotełkamido piosenki „Mały bałwanek”Dużą atrakcją była ścieżka sensoryczna ,po której bałwanki chodziły boso. Wykorzystałam folię ,kulki styropianowe ,celofan , sól i sztuczny śnieg .Robiliśmy masę śniegową z sody i pianki do golenia. Dzieci tańczyły do piosenek o bałwankach i wysłuchały opowiadania „Bałwan i wróble” .Oceniały postępowanie bohaterów i wyciągały z niego wnioski. Do domu zabrały bałwanki  ze skarpet na pamiątkę zabaw bałwankowych.


Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 11:04 (145 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
63 Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego
inne

63 Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego,

Tygodnik Siedlecki,

Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach.

Celem imprezy od wielu lat jest propagowanie aktywności ruchowej w społeczeństwie oraz popularyzacja tenisa stołowego jako „Sportu Całego Życia”. W eliminacjach udział wzięła młodzież z terenu powiatu sokołowskiego z następujących szkół: SP Sabnie, SP Zembrów, SP Nieciecz, SP Bielany, SP Skrzeszew, SP Wyrozęby, SP Repki i SP4 Sokołów Podlaski oraz Gimnazjum Salezjańskiego. W sumie wystartowało 103 zawodników i rozegrano 190 pojedynki. Młodzież rywalizowała w 3 kategoriach wiekowych, zarówno dziewczęta jak i chłopcy: rocznik 2007 i mł., roczniki 2005-2006 i roczniki 2002-2004. Każdy zawodnik grał do dwóch przegranych pojedynków.
Pełny tekst oraz wynikiAutor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 10:39 (117 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU W ZEMBROWIE
inne

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU W ZEMBROWIE

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. W tym roku gościliśmy dziadków 11.01.z powodu zbliżających się ferii zimowych.

Jest to jeden z  najcieplejszych dni w roku mimo zimy, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.Tak też było w tym roku w naszym przedszkolu do którego licznie  przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne.
Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 10:28 (118 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Babci i Dziadka
inne

Święto Babci i Dziadzia!

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole, w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już 12.01.2018r. Stało się tak z powodu ferii w czasie których te święta wypadają. Na wstępie Pani Dyrektor Anna Siemieniuk przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowały piękny program artystyczny „Jasełka bajkowe”, a także wiersze, piosenki związane z tematyką święta.

 Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice przygotowali dla gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Wnuki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie jak zawsze upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Autor Opublikowano: 30 Sty 2018 - 18:33 (161 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Jasełka
inne

„A gdy zabłyśnie gwiazda,

W błękitnej dalekości.

Będziemy z sobą dzielić,

opłatek- chleb miłości”

21 grudnia świąteczna atmosfera wkroczyła do naszej szkoły w pełnym tego słowa znaczeniu. Stało się to dzięki spotkaniom wigilijnym w klasach, Jasełkom, które tego dnia uczniowie przygotowali na apel wigilijny. Przepiękna scenografia, stroje, dźwięk instrumentów, śpiew, a przede wszystkim gra aktorska najmłodszych uczniów, sprawiły, że nasze serca wypełniła magia świąt Bożego Narodzenia.


 Autor Opublikowano: 29 Gru 2017 - 14:05 (200 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Spotkanie opłatkowe w Zembrowie
inne

Dnia 22 grudnia w przedszkolu w Zembrowie odbyło się spotkanie wigilijne , podczas którego wspólnie kolędowano, odbyły się występy rodziców i dzieci ,jasełka ,składano sobie życzenia przy wigilijnym stole. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie swoich umiejętności poprzez melodyjnie zaśpiewane pastorałki i kolędy. Piękna scenografia, stroje wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój.

Dzieci z radością przedstawiały i odgrywały swoje role ogłaszając o narodzinach Cudownego Dzieciątka, które ludziom dawało nadzieję i odmieniało życie.  Można było zobaczyć żłóbek z Maryją, Józefem i Dzieciną, do której przyszli pasterze, trzej królowie z darami oraz prześliczne aniołki .Mamusie zaprezentowały piękny taniec śnieżynek do melodii ze „Starej baśni”, który w połączeniu z białymi tiulami efektami świetlnymi sprawił, że w sali zapanowała magiczna, świąteczna atmosfera.

Po zakończonych występach dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, który z dźwiękiem dzwoneczków pojawił się nagle z dużym workiem wypełnionym prezentami. Dzieci przywitały Go bardzo serdecznie. W zamian za to, zostały przez Niego hojnie obdarzone przepięknymi zabawkami. Na koniec odbyły się wspólne fotografie oraz resztę czasu mile spędzono na rozmowach przy słodkim poczęstunku. Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy, dlatego też dziękujemy rodzicom , którzy przyczynili się do tego, aby to spotkanie wigilijne zapisało się w pamięci dzieci ,jako niezwykłe przeżycie i wydarzenie. Dlatego jeszcze raz DZIĘKUJEMY !Autor Opublikowano: 29 Gru 2017 - 14:02 (208 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYCIECZKA DO WARSZAWY
inne
W dniu 27.11.2017r. uczniowie najstarszych klas nasze szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym, najbardziej chyba atrakcyjnym dla uczniów, punktem programu była lekcja w-f w parku trampolin Hangar 646. Po wyczerpującej, pełnej aktywności i emocji rozrywce przyszedł czas na chwilę wyciszenia podczas modlitwy w Świątyni Opatrzności Bożej, która swoim rozmachem i rozmiarem wywarła na nas ogromne wrażenie. Następny etap naszej wycieczki to lekcja muzealna "Wnętrza pałacu i ich symbolika" w Pałacu w Wilanowie. Po lekcji, kiedy w ogrodach pałacu zapadł już zmrok podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach ferie barw i świateł składającą się na wystawę plenerową " Królewski Ogród Światła". Potem posiłek w Centrum Handlowym na Sadybie i powrót do domu. Byliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.Autor Opublikowano: 19 Gru 2017 - 22:04 (178 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pieczenie ciasteczek
inne

Ostatni czwartek maluchy z Zembrowa spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Wszystkie dzieci ochoczo i z wielkim zaangażowaniem nadawały ciasteczkom odpowiednie kształty. Były między innymi wielkie Anioły, choinki, Mikołaje, gwiazdki i inne świąteczne kształty. Następnie ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się aromatyczny zapach…Bardzo dziękuję za pomoc pani Monice, a rodzicom za produkty na ciastka. Wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawiła degustacja naszych ciasteczek.
Autor Opublikowano: 18 Gru 2017 - 14:54 (183 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
inne
11 listopada to dla każdego Polaka jedna z najważniejszych dat. Dzień Niepodległości to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy przygotowali uroczysty apel, w którym nie zabrakło wierszy, pieśni historycznych wykonywanych przez klasę V oraz informacji historycznych przedstawiających tragiczne losy naszej ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania wolności. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenie miało okazję uświadomić sobie że godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.Autor Opublikowano: 17 Gru 2017 - 19:15 (168 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Rodzina dla rodziny
inne

Święta Bożego  Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Nasza szkoła od wielu lat przyłącza się do akcji charytatywnych. W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji „Rodzina dla Rodziny”. Uczniowie, rodzice, nauczyciele- zebraliśmy naprawdę sporo: słodycze, artykuły spożywcze, zabawki, środki czystości itp. Zebrane produkty przekazaliśmy organizatorom akcji, którzy przygotowali paczki dla potrzebujących rodzin. Z pomocy tej skorzystało również 5 rodzin uczniów naszej szkoły. Wszystkie podarunki z pewnością sprawiły wielką radość obdarowanym rodzinom,  były dużą pomocą w trudnej sytuacji finansowej. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:55 (176 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
inne

SZKOŁA  PROMUJĄCA  ZDROWIE

23  listopada  w Siedlcach  odbyła  się konferencja „ Narkotyki, dopalacze nie tędy  droga”. Jednym z jej punktów  była  prezentacja  działań  w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. Standard III wskazuje  szkole  realizację  działań z zakresu  profilaktyki w tym  zakresie. Szkolny koordynator programu Anna Chmiel w oparciu o prezentacją przedstawiła  wybrane  działania szkoły w tym zakresie  oraz  zachęciła obecnych do  podejmowania programu w szkołach.Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:46 (151 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mikołajkowa tradycja.
inne

Mikołajkowa  tradycja

6 grudnia  zgodnie  z tradycją  w  szkole pojawił  się  święty Mikołaj. Odwiedził wszystkich  uczniów i pracowników  szkoły. Spotkanie  budziło  wiele  emocji – Święty Mikołaj  sprawdzał  znajomość  wierszy, kolęd i pacierza, tylko  nie  stawiał ocen.  Obdarował  słodkimi  prezentami wszystkich. Przedsięwzięcie  było  możliwe  dzięki Radzie Rodziców w ramach projekty Szkoła Współpracy.
Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:44 (161 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
I Międzyszkolny Dekanalny Przegląd Poezji Religijnej „Święci”
inne

I Międzyszkolny  Dekanalny Przegląd Poezji Religijnej  „Święci”

„ Ku nim wędrujemy  zawsze, zbliżamy  się  do  nich przez  całe  życie, każdym dobrym uczynkiem, każdą  myślą  i  wszelką  miłością”

5 grudnia 2017 roku w naszej  szkole  odbył się konkurs  recytatorski  dla  uczniów  szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy  prezentowali  wiersze  o  tematyce  zgodnej  z hasłem  głównym  „Święci”.

Do konkursu  przystąpiły  szkoły z: Zembrowa, Sterdyni, Niecieczy, Łazowa, Kosowa Lackiego, Sabni. W kategorii klas IV- V  uczestniczyło 13  uczniów. Nagrodzeni : I miejsce – Iga  Stefańczuk SP w  Kosowie  Lackim, II miejsce – Michał Kałuski SP w Niecieczy, III miejsce – Jakub Jurczak  SP w Zembrowie.

W kategorii VI –VII uczestniczyło  10  uczniów. Nagrodzeni : Hanna Winnicka SP w   Kosowie Lackim, II miejsce Kacper  Borowy SP  w Niecieczy, III miejsce Karolina  Grabowska  SP w Kosowie  Lackim.  W kategorii gimnazjum  udział  wzięło gimnazjum w Sabniach. I miejsce Emilia  Strzała, II Magdalena  Wrzosek.

Wszyscy  uczestnicy  otrzymali  pamiątkowe dyplomy  i  upominki. Konkurs  stanowił  realizację  zadań w ramach projektu Szkolnego Koła Caritas – „Dzień ze świętym”  oraz Szkoły Współpracy.Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:42 (145 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mikołajki w Zembrowie
inne

Zwyczaje i zabawy Mikołajkowe miały na celu:- kształtowanie szacunku do tradycji i obrzędów Mikołajkowych poprzez udział w zabawach i konkursach związanych tematycznie z tym świętem;- integracja obu grup wiekowych W nocy z 5 grudnia  na  6 grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. Istnieje wiele legend związanych z tym zwyczajem. Jedna z nich, zapewne o anglosaskim rodowodzie, mówi, że 6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy jeszcze wszystkie dzieci śpią, Święty Mikołaj zagląda przez szybkę do domu. Gdy zobaczy wyczyszczone buty, zostawia upominek dla domowników. Święty Mikołaj bowiem to postać piękna, niezwykła, tajemnicza i cudowna, to uosobienie dobroci, wyrozumiałości i hojności, to najlepszy ze wszystkich świętych; to święty, który przez całe swe życie z wielkim oddaniem pomagał ludziom, wspierał ich i uszczęśliwiał. W miesiącu grudniu dzieci w wielu krajach świata, częściej niż w innych miesiącach otrzymują prezenty. Znaczenie takich sytuacji jest ogromne. Pragnąc radości dzieci, obdarowujemy je z różnych powodów także i w przedszkolu.


 Autor Opublikowano: 12 Gru 2017 - 10:32 (142 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Andrzejki w Zembrowie
inne

,,Andrzejki” w przedszkolu w Zembrowie

W dniu 29.11.2017 r w Przedszkolu   w Zembrowie, zgodnie ze starą polską tradycją obchodziliśmy Andrzejki. W tym dniu wróżki zaprosiły wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy. Po zapoznaniu dzieci ze sposobem obchodzenia tego święta przystąpiły do różnorodnych wróżb i przepowiedni. Oto kilka z nich „Co cię czeka w przyszłości?,” „Kim będę w przyszłości’’. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w wróżbach  i czarach andrzejkowych. Wróżby przeplatane były zabawami i pląsami przy muzyce niosącymi dzieciom nastrój radości. Zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Przez tak zorganizowane zabawy i wróżby  stworzyłyśmy dzieciom okazję do poznawania i kontynuowania zwyczajów ludowych.
Autor Opublikowano: 12 Gru 2017 - 10:08 (121 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wieniec adwentowy
inne

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W tradycji polskiej w czasie adwentu w kościołach i w domach ustawia się wieniec adwentowy, w którym cztery świece, symbolizują cztery niedziele adwentu.

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na ,, Najpiękniejszy wieniec adwentowy”

  Jego celem było rozwijanie zdolności plastycznych, pobudzanie twórczości zarówno dzieci, jak i osób dorosłych oraz propagowanie tradycji i kultury polskiej, związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego.

Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, a wieńce trafiły na kiermasz zorganizowany przez Radę Rodziców.

Autor Opublikowano: 12 Gru 2017 - 09:09 (102 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Rajd Barbórki
inne

Uczennice szkoły w Sabniach wykonały projekt aplikacji na telefon promującej bezpieczeństwo na drodze

i w nagrodę pojechały na 55 Rajd Barbórki.

Uczennice 3 klasy oddziału gimnazjalnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach Magdalena Wrzosek i Zuzanna Pytel, znalazły się w gronie zwycięzców konkursu „Młodzież promuje bezpieczeństwo”, którego organizatorem był samorząd województwa mazowieckiego i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W nagrodę uczennice wraz z opiekunem Panią Anną Mikołajczuk podziwiały sobotni 55 Rajd Barbórki w Warszawie. To jedyny taki rajd w Polsce z kultowym odcinkiem na ulicy Karowej. Biorą w nim udział najszybsi kierowcy i najnowocześniejsze samochody. Dodatkową atrakcją był udział w odcinku specjalnym w Modlinie.Uczennice szkoły w Sabniach wykonały projekt aplikacji na telefon promującej bezpieczeństwo na drodze i w nagrodę pojechały na 55 Rajd Barbórki.
Autor Opublikowano: 06 Gru 2017 - 21:48 (105 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Miś w Zembrowie
inne


Autor Opublikowano: 06 Gru 2017 - 21:38 (117 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Jesteś widoczny, jesteśbezpieczny
inne

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach

     Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

30 listopada 2017r. w  kampanii wzięli udział uczniowie  naszej szkoł  Tego dnia dzieci, pod bacznym okiem strażaków, poznały  zasady udzielania pierwszej pomocy. Miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor .rowerowy. Najmłodsi uczestnicy kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zaprezentowali  w formie plastycznej, jak widzą bezpieczeństwo na drodze. Dużym zainteresowaniem cieszył się film edukacyjny. Najwięcej emocji wzbudziła jazda motorem  na symulatorze.

 Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Pani Janina Ewa Orzełowka - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Pani Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pani Marta Sosnowska- Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego, Pan insp. mgr inż. Wiesław Nasiłowski- Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim,  Pan Ireneusz Piotr Wyszyński- Wójt Gminy Sabnie, Pan Jacek Kobyliński- Dyrektor WORD w Siedlcach, Pan Wacław Mikołajczuk – Przewodniczący Rady Gminy Sabnie, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Urzędu Marszałkowskiego. W swoich przemówieniach zaproszeni goście podkreślali jak ważne dla naszego życia jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w tym m.in. noszenie odblasków, które na zakończenie imprezy otrzymał każdy uczeń naszej szkoły.
Autor Opublikowano: 04 Gru 2017 - 14:11 (142 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mazowiecki informator
inne

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

czytaj całość

Autor Opublikowano: 24 Lis 2017 - 18:43 (115 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Śniadanie daje moc
inne

Śniadanie Daje Moc

Zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego dziecka,  to główny cel programu „Śniadanie Daje Moc”.  Już od wielu lat obchodzimy ten dzień wspólnie ze szkołami z całej Polski. 8 listopada,  w Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania,  w stołówce szkolnej spotkały się dzieci z klas I-III . Przed zjedzeniem śniadania dowiedziały się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Następnie wszyscy, z wielkim apetytem, zjedli bardzo pyszny i urozmaicony posiłek. 

 Autor Opublikowano: 15 Lis 2017 - 19:42 (125 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
W kraju Orła Białego
inne

„W Kraju Orła Białego” - kontynuacja programu „Poszukiwacze Przygód”

Podczas ogólnopolskiego projektu wprowadziłam dzieci w tematykę uroczystości poprzez pogadankę na temat symboli narodowych oraz informacje dotyczące zbliżających się obchodów Święta Niepodległości. Zapoznałam dzieci z flagą i godłem oraz mapą Polski ze wskazaniem Warszawy i rzeki Wisły oraz ważniejszych krain , miast i związanych z nimi legend. Dzieci wiedzą ,że Polska jest naszym domem. Miejscem, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Tu rozpoznajemy domy, ulice, ludzi. Tu są zapachy, smaki, które dobrze znamy i lubimy. W domu, w Polsce wszystko jest nam bliskie i znane. Znakami naszego domu – Polski jest biało-czerwona flaga i godło z białym orłem .Przed zajęciami dzieci w swoich domach wspólnie z rodzicami wykonali godła.

Celem zajęć było:

- rozwój mowy (wyraźne mówienie, wzbogacanie słownictwa czynnego);

- kształtowanie sprawności fizycznej poprzez uczestnictwo w zajęciach ruchowych

w sali i na powietrzu, współdziałanie w grupie;

- posługiwanie się w zabawie gestem oraz ruchem;

- rozwijanie sprawności manualnej oraz orientacji w przestrzeni;

- oglądanie udekorowanych flagami z okazji świat państwowych bloków, domów,

sklepów w najbliższym otoczeniu;

- rozpoznawanie barw narodowych, rozumienie pojęć –moja ojczyzna, mój kraj;

- rozumienie sensu informacji podanych w formie symbolu (rysunek)

- nauka kroku tańca Poleczka

-rytmiczne układanie barw bialo-czerwonej flag

-poznanie legend polskich
Autor Opublikowano: 12 Lis 2017 - 19:46 (131 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dziady
inne
Dnia 10.11.2017r. Zespół Szkół w Sabniach gościł aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku, którzy przedstawili adaptację dramatu Adama Mickiewicza "Dziady" część II. Spektakl obejrzeli uczniowie klasy Vi, VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III oddziałów gimnazjalnych.z naszej szkoły oraz uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Zembrowie. Sztuka dała uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła i zapoznanie się z treścią i problematyką utworu.


Autor Opublikowano: 10 Lis 2017 - 17:39 (140 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Niepodległości
inne
Święto NiepodległościAutor Opublikowano: 09 Lis 2017 - 18:00 (124 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
W krainie Tolerancji
inne

W Krainie Tolerancji”-podróż do Egiptu u „Małych Odkrywców” z Zembrowa

Realizujemy Bliżejprzedszkolny projekt edukacyjny „POSZUKIWACZE PRZYGÓD „ to wspólna nazwa dla dziesięciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie poprzez zabawę wspomagać realizację celów edukacyjno-wychowawczych realizowanych w przedszkolu.

Tolerancja to ukazanie inności jako czegoś dobrego, niedyskryminującego drugiego człowieka, pokazanie, wiele inności w naszym otoczeniu. Bo przecież różnimy się wyglądem, jedno dziecko ma piegi, inne nosi okulary, są dzieci na wózkach inwalidzkich i mające inny kolor skory. Ale tak naprawdę wszyscy jesteśmy dobrymi ludźmi i i akceptujemy te różnice. Celem jest uświadomienie dzieciom, że obok niego mogą pojawiać się różnice i by nauczyło się je akceptować, oraz by nie odczuwało lęku z powodu swojej inności.

Na zajęciach w dniu 25.10.2017 r. przenieśliśmy się w odległe czasy i w nieznane nam miejsce - w czasy starożytnego Egiptu. Przed kilkoma tysiącami lat w Afryce, w delcie doliny Nilu, istniała jedna z najpotężniejszych cywilizacji. Dzięki ogromnej wiedzy i znakomitej organizacji pracy Egipcjanie potrafili zbudować piramidy, które po dziś dzień zdumiewają swą wielkością. Służyły one jako grobowce dla władców z tamtych czasów. Piramidy budowano bez zastosowania maszyn, jedynie za pomocą prostych narzędzi. Bloki kamienne wyrąbywano za pomocą młotów w kamieniołomach, które znajdowały się po drugiej stronie rzeki Nil. Budowę zaczynano od wyrównywania placu. Następnie mierniczy za pomocą gwiazd wyznaczał kierunki stron świata tak, aby bloki fundamentów skierowane były dokładnie na północ, południe, wschód i zachód. Bloki kamienne przewożono statkami po Nilu, potem je przeciągano linami z papirusu na miejsce budowy. Tam wciągano je na górę po stromych rampach usypanych z piasku i żwiru. Na koniec piramidy okładano płytami z białego kamienia wapiennego.
Czy ludzie dawniej mierzyli czas? Wcale go nie mierzyli, ale wiedzieli, że po nocy wstaje dzień, a potem znowu nadchodzi pora snu i odpoczynku, czyli noc. W ciągu dnia także zauważyli upływ czasu, bo co jakiś czas odczuwali głód. Potem, kiedy ludzie zaczęli uprawiać ziemię, zaobserwowali, że z upływem czasu są związane zmiany w przyrodzie. Dzisiaj my nazywamy to porami roku.
Egipt to państwo o dziwnym kształcie, bo przypomina kwiat na długiej łodydze. Tą łodygą jest rzeka Nil. Egipt to kraj suchy, dlatego życie Egipcjan zależało od rzeki Nil. Państwo to leży częściowo w Afryce, a częściowo w Azji (półwysep Synaj).
Egipt słynie z piramid (grobowce) - są to jakby muzea, bo pełno w nich różnych przedmiotów i malowideł. Największa piramida Cheopsa ma ponad 100m wysokości. Budowa piramidy trwała 23 lata, a strzeże ją Sfinks (czyli lew z ludzką głową).Nam udało się znaleźć i otworzyć ją za pomocą szyfru .Odnależliśmy tam mumię.

Władcą i królem Egiptu był Faraon.
Egipcjanie wynaleźli pismo hieroglificzne, czyli małe obrazki. Pisali ściętą trzciną lub pędzelkiem maczanym w tuszu na kamiennych lub drewnianych tabliczkach. My takie tabliczki lepiliśmy z gliny używając stempli.

Egipcjanie pozostawili po sobie nie tylko piramidy, wielkie świątynie i tysiące skarbów ale dzięki mumifikacji sami przetrwali do naszych czasów. Były gry i zabawy egipskie.”Noszenie wody do pałacu Faraona” ,”Wyścigi wielbłądów” i inne. Mam nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają te zajęcia. Rodzicom uczestniczącym aktywnie w zajęciu dziękuję za pomoc.
Autor Opublikowano: 09 Lis 2017 - 17:34 (129 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto pieczonego ziemniaka
inne

Święto pieczonego ziemniaka.

Święto pieczonego ziemniaka,  to impreza, która co roku ma miejsce w kalendarzu imprez klas I-III szkoły podstawowej. W tym roku świętowaliśmy 23 pażdziernika.  Dzieci podczas tego święta lepiej poznają zalety ziemniaków, które powinny często pojawiać się w naszej diecie. Dlaczego?
Ziemniaki są cennym źródłem witaminy C. Najwięcej jest jej w młodych bulwach. Jeden ziemniak średniej wielkości zawiera ok. 16 mg tej witaminy, a dzienne zapotrzebowanie organizmu wynosi ok. 60 mg. Im więcej czasu minęło od wykopków i im dłużej ziemniaki leżą w kopcach, sklepach lub piwnicach, tym witaminy C jest w nich coraz mniej. Zawierają nieco witamin H, K, B1, B2, B6 i PP. Są bogate w pierwiastki mineralne, głównie potas i fosfor, ale w śladowych ilościach mają też magnez, wapń, żelazo, mangan, sód, fluor, jod i siarkę. Jedząc często ziemniaki, uzupełniamy niemal wszystkie niedobory substancji mineralnych w naszym organizmie. Najsmaczniejsze i najzdrowsze są ziemniaki jesienią, świeżo wykopane. Właśnie wtedy warto jeść ich dużo, piec je lub gotować. Autor Opublikowano: 27 Paź 2017 - 18:03 (122 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
List do taty.
inne

Wyróżnienie dla uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Sabniach na ogólnopolskim podsumowaniu konkursu „List do taty” w Senacie

18 października 2017 br.  w Senacie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 4. edycji konkursu „List do Ojca. List do Taty”. Konkurs  zorganizowany był przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego/Inicjatywa Tato.Net, pod honorowym patronatem rzecznika praw dziecka Marka Michalaka. 

Wśród wyróżnionych znalazł się Klaudii Karczmarek ze Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach z okręgu wyborczego senatora Waldemara Kraski. Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu, którego celem jest propagowanie idei świadomego i dojrzałego ojcostwa, było możliwe dzięki zaangażowaniu senatorów, dyrektorów oraz nauczycieli szkół w całej Polsce. W edycji wzięło udział 34 senatorów, w sumie do ich biur nadesłano 3256 prac napisanych przez uczniów z klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Konkursowy list miał opisywać relacje z tatą, ojczymem czy ojcem zastępczym i stanowić próbę odpowiedzi  pytanie: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?.

Listy, które wygrały w okręgach, następnie oceniane były przez jury, które brało pod uwagę umiejętność pokazania roli ojca w życiu dziecka, samodzielność i szczerość wypowiedzi, a także jej formę. Nagrody laureatom okręgowym ufundowali senatorowie, zaś nagrody dla finalistów konkursu ufundowała Kancelaria Senatu i rzecznik praw dziecka. Podczas pobytu w stolicy dzieci wraz z opiekunami zwiedziły parlament i odwiedziły Centrum Nauki Kopernik.

Podczas uroczystości konkursowe listy czytał aktor Radosław Pazura.

Źródło: http://www.kraska.home.pl/Autor Opublikowano: 23 Paź 2017 - 17:04 (130 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień drzewa 2017
inne

Dzień Drzewa” u „Małych Odkrywców” z Zembrowa

Dnia 11.10.2017 roku w naszym Przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Drzewa”. Głównym celem podjęcia tej  tematyki, było:

-wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego

- rozwijanie postaw proekologicznych

- zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew

- ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody

 Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa.

Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.

Poznały także etapy wzrastania drzewa.  Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „Drzewo z rolki”.

Uroczyście zatańczyły do piosenki”Mieszkańcy lasu”

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania muzycznego „Drzewo mieszkanie”,oraz opowiadania pt: „Brzoza”. Maluchy segregowały liście według kształtów i układały domki z dużych zapałek .Dzieci tego dnia przebrane były za drzewa, a sala została zamieniona w prawdziwy las.Autor Opublikowano: 19 Paź 2017 - 16:06 (144 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Strażacy w Kupientynie
inne

W dniu 6 października nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele OSP z Kupientyna- p. Mariusz Wilk i p. Mariusz Nowotniak , który na co dzień pracuje w Państwowej Straży Pożarnej  w specjalnej jednostce ratownictwa wodnego. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt strażacki wykorzystywany podczas gaszenia pożarów,  jak również  podczas wypadków drogowych. Nasi strażacy wody się nie boją – ruszają na pomoc tonącym,  bowiem w  naszej miejscowości istnieje  również sekcja ratownictwa wodnego.

Dziękujemy serdecznie za ciekawe i pouczające spotkanie oraz za niespodziankę w postaci dużej ilości pluszaków.

 


Autor Opublikowano: 12 Paź 2017 - 08:22 (140 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Idzie lasem Pani Jesień
inne
,,Idzie lasem Pani Jesień…” słowami tej piosenki przedszkolaki z Kupientyna powitały nowa porę roku. ,,Starszaki’ przygotowały dla dzieci młodszych przedstawienie ,, Jesień u fryzjera”. Były też gry i różnego rodzaju zabawy integrujące grupę , a także z racji Dnia Przedszkolaka test na wzorowego przedszkolaka -za co  wszyscy otrzymali medale.  ,,Maluchy ‘’zaś przygotowały słodką niespodziankę dla wszystkich dzieci.

Autor Opublikowano: 09 Paź 2017 - 21:13 (145 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Jesienne muzykowanie
inne

Jesienne muzykowanie u „Małych Odkrywców” z Zembrowa


W przedszkolu rozwijamy aktywność muzyczną dzieci poprzez prowadzenie zajęć rytmicznych i umuzykalniających wyrażanych poprzez śpiew, poznanie i obcowanie z instrumentami muzycznymi, słuchanie różnego rodzaju muzyki i piosenek oraz zabawy ruchowe i taneczne przy muzyce z wykorzystaniem przyborów. Jesień to czas melancholii,ale deszczowy poranek w przedszkolu może stać się radosny i słoneczny poprzez muzykowanie.

Alina Goworek
Autor Opublikowano: 09 Paź 2017 - 21:04 (146 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Ślubowanie klasy I.
inne
27.09.2017r. to ważna data w życiu szkoły. Tego dnia uczniowie klasy I złożyli ślubowanie uczniowskie. Zanim to nastąpiło, wszyscy zaprezentowali się w wierszach i piosenkach. Wszyscy wypadli znakomicie. Pani Dyrektor Anna Siemieniuk pasowała wszystkich na uczniów. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek, który częściowo sfinansowany był przez Radę Rodziców. Po części oficjalnej uczniowie i rodzice udali się na poczęstunek, który przygotowali rodzice.Autor Opublikowano: 02 Paź 2017 - 22:33 (136 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka do Sokołowa Podlaskiego
inne
 26 .09. 2017r. uczniowie klas  I-III udali się na wycieczkę do Sokołowa Podlaskiego:
Poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią była głównym tematem zajęć w sali edukacyjnej " Ognik"w Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Następnym punktem wycieczki była biblioteka pedagogiczna, gdzie podziwialiśmy bogatą kolekcję lalek, oglądaliśmy różne rodzaje książek dla dzieci i słuchaliśmy ciekawych opowieści. Na koniec udaliśmy się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na film "Rock dog".Autor Opublikowano: 02 Paź 2017 - 22:32 (139 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
List do Taty
inne

Został  zakończony  etap  okręgowy  konkursu „List  do  Taty” organizowany  przez  Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorów  oraz  zespół Tato. Net Fundacji im. Cyryla  i Metodego, obejmującego  swoim zasięgiem  powiaty : łosicki, siedlecki, sokołowski.

Uczestnicy  konkursu – uczniowie klas IV i V miel za  zadanie  napisać  pracę  pisemną  na  temat:       „Kim jest  i  co  dla  mnie  znaczy  mój tata?, która  opisywała  relacje  dziecka  z  ojcem, ojczymem, ojcem  zastępczym, opiekunem. Kryteria  oceny  dotyczyły  samodzielności  pracy, autentyczności  i  szczerości, pokazywania roli  ojca  w życiu dziecka. Oceniono  130  prac  z  15  szkół  podstawowych

Laureatką  konkursu   została  uczennica  naszej  szkoły  KLAUDIA  KARCZMAREK, która  wraz z opiekunem  będą  gośćmi  senatora  Waldemara  Kraski  podczas  spotkania  finalistów  w  Senacie  RP połączonego  z  oficjalnym  ogłoszeniem  wyników  etapu  ogólnopolskiego.

II  miejsce  stało  się  również  udziałem naszej  uczennicy  - WIKTORII  SOBIESKIEJ a  wśród  wyróżnionych  jest  JULIA DOBROWOLSKA.

Uczestników  do   konkursu  przygotowywała  nauczycielka  języka  polskiego JADWIGA   KALINOWSKA.Autor Opublikowano: 02 Paź 2017 - 22:29 (129 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka do Sokołowa Podlaskiego
inne

29.09.2017 r. wybraliśmy si na wycieczkę do Sokołowa Podlaskiego. .Najpierw byliśmy w Państwowej Straży Pożarnej gdzie czekali na nas wszyscy pełniący dyżur strażacy . Zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy..Dzięki życzliwości strażaków dzieci obejrzały samochody, sprzęt strażacki oraz obejrzały budynek straży.W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków , którzy czekali już na nasze przyjście. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Zapoznano dzieci z zawodem strażaka. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego. Strażacy zaprezentowali dzieciom próbny alarm oraz sprzęt, którego używają w trudnych warunkach.

Celem wycieczki było:

• zapoznanie z praca strażaka,

• wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w

przedszkolu,

• uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,

• przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

• Przed wycieczką w każdej z grup została przeprowadzona rozmowa podczas której przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej, oraz zasady właściwego zachowania się w miejscach takich jak remiza . Podczas spotkania zwiedzaliśmy garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres , imię i nazwisko oraz swój numer telefonu. Na koniec przedszkolaki mogły jeszcze pobiegać na placu ćwiczeń i zrobić sobie zdjęcie ze strażakami. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Biblioteka Pedagogiczna i zorganizowana tam wystawa lalek porcelanowych. Podziwialiśmy piękno i różnorodność kultury , historię ubiorów i życia codziennego, a także możliwość poznania bogactwa niepowtarzalnych ubrań regionalnych z różnych, często egzotycznych stron świata .Opiekunowie mogli przenieść się w świat dzieciństwa ,a dzieci zobaczyć nieznane ,ale jakże piękne lalki..Dziękujemy . Następnie udaliśmy się do Nadleśnictwa w Sokołowie Podlaskim do sali konferencyjnej na lekcję przyrodniczą .Dzieci obejrzały film edukacyjny .Wycieczka zaczęła się od spotkania z przedstawicielką nadleśnictwa, który oprowadziła nas po „ścieżce edukacyjnej”. W sposób jasny i obrazowy dzieci mogły poznać obowiązki leśniczego oraz florę i faunę najbliższego otoczenia. Mieliśmy też okazję na żywo podziwiać kaczki pływające w pobliskim jeziorku,usłyszeć i zagrać na „Leśnych cymbałach” Na koniec czekało na nas ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wspólne zabawy. Chcielibyśmy podziękować Nadleśnictwu za miłe przyjęcie, ciekawe zajęcia. Około godziny 13 pojechaliśmy na placu zabaw Yunavi.
Autor Opublikowano: 02 Paź 2017 - 22:19 (132 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Nadanie nazw grupom
inne

Na wieść o przygotowywanej w przedszkolu uroczystości dzieci bardzo się ucieszyły, tym bardziej, że niektóre po raz pierwszy we wrześniu przyszły do przedszkola ,a ich pierwsze kroki nie były łatwe. Dzieci poczuły się wyjątkowe i chętnie brały udział w przygotowaniach .W Dniu Przedszkolaka wszystkie dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i tak jak prosiły panie zabrały ze sobą z domu dużą porcję dobrego humoru. Przy okazji tego święta zostały nadane imiona grupom po przysiędze złożonej pani dyrektor .Grupa maluchów od dzisiaj nazywa się „Mali odkrywcy” ,a grupa 5-6 latków „Słoneczka” Grupy otrzymały prezenty od pani dyrektor Anny Siemieniuk. Na tę okazję zostały przygotowane transparenty oraz opaski na głowy. A zabawom tego dnia nie było końca. Dzieci od samego rana bawiły się przy piosenkach o przedszkolakach m.in. „Dzień przedszkolaka”. Następnie opowiedziały o tym, jakie cechy powinien mieć super przedszkolak i w jaki sposób powinien się zachowywać w przedszkolu. W nagrodę dostały dyplomy. Świętowanie Dnia Przedszkolaka odbyło się z udziałem licznie przybyłych rodziców. W dalszej części bawiły się własnoręcznie ozdobionymi balonami,były pląsy i gry sprawnościowe oraz słodki poczęstunek przygotowany przez mamusie. Nie zabrakło także zdjęć, do których dzieci bardzo chętnie pozowały.