Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa

Statut
· Program wychowawczo-profilaktyczny
· Zasady oceniania
· Procedury postępowania z dzieckiem chorym

Podręczniki

· Szkolny zestaw podręczników 2018/2019

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 18 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w SterdyniTo jest temat:inne
Newsy opublikowane w tym Temacie.


PAMIĘTAMY
inne
„PAMIĘTAMY” – pod takim hasłem wybrzmiała inscenizacja słowno- muzyczna przygotowana przez 45 DH CIENIE z racji kolejnej rocznicy wybuch II Wojny Światowej zaprezentowana podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19. Był sierpień 1939 roku – też były wakacje.. przerwały je wybuchy bomb, strzały karabinów. W kraju zapanował chaos, niepokój, śmierć. Pomimo przewagi wroga – Polacy dzielnie walczyli. Bronili ojczyzny, Monte Cassino, przelewali krew pod Tobrukiem. Dziś żyjemy w wolnej Polsce. Wdzięczni Tym , którzy oddali za nas życie przywołujemy wiersz Adama Asnyka : ….. Każda epoka ma swoje cele I zapomina o wczorajszych snach... Nieście więc wiedzy pochodnię na czele I nowy udział bierzcie w wieków dziele, Przyszłości podnieście gmach! Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, Choć macie sami doskonalsze wznieść; Na nich się jeszcze święty ogień żarzy I miłość ludzka stoi tam na straży, I wy winniście im cześć!Autor Opublikowano: 11 Wrz 2018 - 22:29 (7 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
II SOKOŁOWSKA RUNDA
inne
II Sokołowska Runda – i tu nas nie zabrakło. Wolontariusze SKCaritas i harcerze 45 Cienie aktywnie włączyli się w imprezę środowiskową jaką były biegi nad zalewem Niewiadoma. Naszymi zadaniami było: obstawianie trasy, startu – mety, punktów nawadniania, praca w biurze zawodów. Spisaliśmy się na „medal”, a niektórzy z nas też biegli i zwyciężyli w swojej kategorii -BRAWO! Wśród nas nie zabrakło naszych rodziców, którzy przygotowali stoisko z regionalnymi potrawami dla uczestników imprezy. Dziękujemy.Autor Opublikowano: 11 Wrz 2018 - 22:26 (6 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bezpieczna droga do szkoły.
inne

Bezpieczna droga do szkoły.

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom zaczynamy profilaktyczne działania w zakresie bezpieczeństwa uczniów. 11 września odbyło się spotkanie uczniów klas I-III ze  st. sierż. Panią Dominiką Rozbicką i mł.asp. Jakubem Więsakiem z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Policjanci rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gospodarstwie rolnym i zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych.  Uczniowie klasy I uczyli się praktycznego przechodzenia przez jezdnię pod okiem policjantów.
Autor Opublikowano: 11 Wrz 2018 - 21:31 (6 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
List MEN
inne

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ


list


Autor Opublikowano: 20 Cze 2018 - 09:01 (93 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Festyn rodzinny
inne

10 czerwca, pod hasłem „Z rodziną zdrowo beznałogowo”, w Zespole Szkół w Sabniach odbył się festyn rodzinny. Imprezę rozpoczęła część artystyczna, podczas której   uczniowie wierszem i piosenką  podziękowali swoim rodzicom za trud wychowania.  Swoim talentem pochwaliły się również przedszkolaki z Sabni, Zembrowa i Kupientyna. Pani Ewa Murawska z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim poprowadziła warsztaty  „Skutki używania i nadużywania  substancji psychoaktywnych”. Podczas festynu można było obejrzeć  pokaz ratownictwa medycznego, który przygotowali Panowie: Robert Golatowski  i Mieczysław Bogaj  wraz z uczniami ZS nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Wszyscy mogli skorzystać także z punktu medycznego, w którym można było zmierzyć sobie ciśnienie i poziom glukozy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także alkogogle, których działanie przedstawił Pan Łukasz Bocian z sokołowskiej ORP-y.

Jednym z punktów imprezy było podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Fragmenty książki  „Rady nie od parady” przeczytali – Wójt Gminy Sabnie – Ireneusz Piotr  Wyszyński i przedstawicielka rodziców Pani Paulina Buczyńska. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny, realizowany w ramach działań profilaktyczno – wychowawczych, pt. „Młodzi bez uzależnień”.

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, pokaz strażacki przygotowany przez dwa wozy bojowe z  OSP Sabnie, a także gry i zabawy sportowe prowadzone przez szkolną drużynę harcerską. Festyn był także okazją do finansowego wsparcia świetlicy szkolnej. Podczas kiermaszu można było kupić prace plastyczne wykonane przez uczniów podczas zajęć świetlicowych i plastycznych, a także  przygotowane przez rodziców zdrowe napoje i przekąski.

W organizację festynu zaangażowała się cała społeczność szkolna: rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Szczególne podziękowania, za pomoc finansową, należą się Wójtowi Gminy Sabnie – Ireneuszowi Piotrowi Wyszyńskiemu i Pani Joannie Koszewskiej – Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Autor Opublikowano: 12 Cze 2018 - 19:14 (118 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Finał X Sokołowskich Igrzysk Dzieci
inne

 Finał X Sokołowskich Igrzysk Dzieci

4 .06.2018r. na stadionie w Sokołowie Podlaskim odbył się finał X Sokołowskich Igrzysk Dzieci. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli puchar, zajmując II miejsce w rywalizacji ze szkołami z Sokołowa Podlaskiego i powiatu.  W rozgrywkach finałowych zawodnicy walczyli również o medale indywidualne. W biegu na 50m brązowy medal zdobyła Magda Iwańska z kl.I, i Wiktoria Deoniziak z kl.III. W skoku z dal złoty medal zdobył Paweł Pawluczak z kl.I,  srebrne medale zdobyli Dominik Filipczuk i Dominik Pałka z kl.III. Za rzut złoty medal zdobył Dominik Filipczuk z kl.III, srebrny medal: Amelia Sitko z kl.I, Jakub Marcjaniuk z kl.III, brązowe medale Michał Sobieski z kl.I i Wiktoria Deoniziak z kl.III. Gratulujemy młodym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Autor Opublikowano: 08 Cze 2018 - 08:43 (112 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Zaproszenie - festyn.
inne


Autor Opublikowano: 28 Maj 2018 - 11:11 (149 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Podsumowanie Konkursu
inne

Podsumowanie konkursu "Dary Ducha Świętego"

Zanim nastąpił moment wręczenia dyplomów i nagród, uczestnicy mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów SP w Sabniach. W programie słowno – muzycznym zaprezentowano siedem darów Ducha Świętego.

Wręczenia nagród dokonali: ks. bp Tadeusz Pikus, Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty  w Siedlcach Adam Skup, Wójt Gminy Sabnie – Ireneusz Wyszyński oraz Dyrektor Wydziału katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie – ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki. Gospodarzem spotkania była Dyrektor Zespołu Szkół w Sabiach Anna Siemieniuk.

Wystąpiła również Gabriela Zielińska, która zajęła I miejsce w kategorii „praca literacka”. Zaprezentowała napisany przez siebie wiersz „Dary Ducha Świętego”

W uroczystości udział wzięli nie tylko laureaci, ale także nauczyciele i katecheci prowadzący, księża, rodzice oraz zaproszeni goście.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i nauczycieli katechetów z terenu Diecezji Drohiczyńskiej. W konkursie wzięło udział dwustu pięćdziesięciu uczestników ze szkół podstawowych w terenu diecezji drohiczyńskiej. Konkurs obejmował 3 kategorie: praca plastyczna klasy I – III (nadesłano 86 prac), praca plastyczna klasy IV-VII (nadesłano 106 prac) lub praca literacka – wiersz (nadesłano 36 prac), projekt edukacyjny (nadesłano 6 projektów).

Komisja konkursowa dokonując wyboru  prac zwracała uwagę na realizację celów, zgodność z tematem oraz wkład pracy własnej. Komisja nagrodziła i wyróżniła 51 uczniów i 4 katechetów

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach, Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Patronat honorowy objął ks. bp Tadeusz Pikus, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka, Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński oraz Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. (zdjęcia w galerii)


Źródło: http://drohiczynska.pl/aktualnosci/podsumowanie-konkursu-dla-szkol-podstawowych/Autor Opublikowano: 15 Maj 2018 - 10:00 (150 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Gospeliada
inne
26 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki odbył się finałowy koncert VIII Siedleckiego Konkursu Piosenki Gospel w języku angielskim. Wydarzenie to, jak co roku, zostało zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum nr 1  im. KEN w Siedlcach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach. Zaprezentowane utwory były na bardzo wysokim poziomie, zarówno wokalnym jak również językowym. Wśród uczestników była nasza uczennica- Paulina Tymińska, która w swojej kategorii wiekowej zajęła bardzo dobre- trzecie miejsce. Składamy serdeczne gratulacje.

Autor Opublikowano: 07 Maj 2018 - 21:55 (158 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Sokołowskie Igrzyska dzieci - pływanie
inne

Sokołowskie Igrzyska Dzieci – etap Pływalnia

25 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w drugim etapie Sokołowskich Igrzysk Dzieci. Tym razem konkurencje odbywały się na Krytej Pływalni w Sokołowie Podlaskim. Nasi zawodnicy świetnie radzili sobie z wykonywaniem zadań i doskonale się przy tym bawili, zdobywając kolejne punkty. A w czerwcu kolejny, ostatni etap na stadionie i ogłoszenie wyników podsumowujących wszystkie zmagania młodych sportowców.Autor Opublikowano: 07 Maj 2018 - 13:11 (153 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Ziemi - klasa I
inne

Już od początku nauki w naszej szkole, zwracamy uwagę na edukację ekologiczną uczniów. Rosnące zagrożenie dla środowiska naturalnego w następstwie rozwoju cywilizacji, stwarza taką konieczność. W tym roku, w związku z obchodzonym w kwietniu Dniem Ziemi, uczniowie klasy I poznawali trudne słowo „recykling” i uczyli się segregacji odpadów. Dowiedzieli się w ten sposób, co powinno się znaleźć w śmieciach, a co nie.  Podsumowaniem tygodnia naszej pracy było wykonanie zabawki z odpadów- surowców wtórnych typu: opakowania plastikowe i aluminiowe, papier, kartony po napojach, butelki PET itp. Efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach.Autor Opublikowano: 07 Maj 2018 - 13:07 (156 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień flagi
inne

W dniu 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowałam skromne obchody tego święta w przedszkolu dnia 25 kwietnia. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Maluchy, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały krótką prezentację. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze i piosenki. Celem  uroczystości było rozbudzanie i utrwalenie u dzieci poczucia tożsamości narodowej oraz szacunku dla narodowych symboli.Autor Opublikowano: 07 Maj 2018 - 12:56 (175 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Ziemi
inne

18.O4 obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Ziemi".Ziemia to świat przyrody – piękny , fascynujący i tajemniczy – częścią tego świata jest takżeczłowiek.   Dostarcza  on nam   pozytywnych   emocji,   ciszy,   wzruszenia,   wzbudza zainteresowanie podziw i szacunek ; świat odkryty , a jednak wciąż na nowo odkrywany.    Zatem w dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacji coraz  większegoznaczenia nabierają pojęcia : ekologia, edukacja ekologiczna, ochrona środowiska. Człowiekod zarania dziejów , korzystając z bogactw naturalnych ziemi , wyrządził jej wiele krzywd   ,   które   stanowią   poważne   zagrożenie   równowagi   biologicznej.   Zanieczyszczonepowietrze,   woda,   gleba,   obumierające   drzewa,   ginące   zwierzęta   –„ wołają   o   pomoc ”. Problem ten dotyczy wszystkich mieszkańców naszej Ziemi.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki miały granatowe bluzeczki z emblematem Ziemi. Dbamy o naszą planetę dlatego nie chcemy, aby wyglądała tak, jak w przedstawieniu pt:Zmartwienie pani Ziemi” Następnie maluchy przedstawiły układ ruchowy do piosenki „Mucha w mucholocie” z wykorzystaniem worków foliowych jako kukiełek much. Sprzątaliśmy też najbliższe dzieciom środowisko przy piosenceekologicznej „Raz ,dwa ,trzy -dzisiaj sprzątasz Ty”.Kolejnym punktem obchodów "Dnia Ziemi" było wykonanie kuli ziemskiej ,którą obejmowały dziecięce rączki na znakdbania o planetę.To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.

Autor Opublikowano: 07 Maj 2018 - 12:51 (165 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wielkanocne spotkanie w Kupientynie
inne
W dniu 26 marca w naszym przedszkolu odbyło się wielkanocne spotkanie z rodzicami. Przedszkolaki zaprezentowały  przedstawienie pt.  ,, Wielkanocna przygoda” opowiadające o zwyczajach i  tradycjach zawiązanych ze Świętami Wielkanocnymi. Podczas tego spotkania odbyły się warsztaty dla rodziców, które stały się tradycją  w naszym przedszkolu. Rodzice  z wielką starannością i pomysłowością wykonali swoje  pisanki.
To spotkanie było nie tylko wspaniałą lekcją poznawania tradycji ludowych, ale przede wszystkim służyły integracji dzieci i rodziców we wspólnych działaniach. Wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas


Autor Opublikowano: 07 Maj 2018 - 12:45 (138 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Słońca
inne

Międzynarodowy Dzień Słońca (ang. Sun-Earth Day) co roku obchodzony jest 18 marca. Celem święta jest upowszechnienie wiedzy na temat Słońca oraz jego wpływie na Ziemię. Święto zostało ustanowione przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) i NASA. Po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Słońca był obchodzony w 2007 roku.

W Przedszkolu w Zembrowie również przygotowaliśmy się do obchodów Dnia Słońca.  Maluchy tradycyjnie przygotowały uroczystość, która miała na celu:

- uświadomienie roli Słońca, powietrza i wody dla rozwoju roślin i życia na Ziemi;

- przedstawienie zjawiska następstwa dnia i nocy;

- uświadomienie dzieciom teorii, że „Ziemia krąży wokół Słońca”;

- posługiwanie się pojęciami związanymi z kosmosem: Układ Słoneczny, planeta, gwiazda.

W tym dniu wszyscy ubraliśmy się w żółte bluzki ze słoneczkiem. Zabawy z tej okazji odbyły się w sali gimnastycznej.Były zagadki słowne ,konkurencje sportowe, zajęcia plastyczne . Dzieci obejrzały przedstawienie „Obrażone słoneczko” w wykonaniu personelu przedszkola.Zajęcia odbyły się przy wesołej muzyce i  tańcach.
Autor Opublikowano: 07 Maj 2018 - 12:38 (155 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wyniki konkursu
inne


PROTOKÓŁ

z rozstrzygnięcia konkursu diecezjalnego „DARY  DUCHA  ŚWIĘTEGO  w życiu człowieka”

Na konkurs wpłynęły prace:  w kategorii I -86, kategorii  II -  106, kategorii  III – 36  oraz 6  projektów edukacyjnych.Protokół


Autor Opublikowano: 21 Kwi 2018 - 21:33 (225 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Tydzień promocji zdrowia
inne

Tydzień Promocji Zdrowia

Tegoroczny  Szkolny Tydzień Promocji Zdrowia, każdego dnia przebiegał po innym  hasłem. I dzień  - z pasją. Tego dnia uczniowie klas I-VI byli  uczestnikami niezwykłego spotkania  z książką w zupełnie innym  wydaniu  niż  podręcznik.

Kamishibai – Teatr Ilustracji  to ciekawa  propozycja poznawania świata  poprzez karty narracyjne. Propozycja dla dzieci młodszych  i  opowieść  poruszająca  problemy  współczesnego świata  dla  starszych  uczniów bardzo się podobały. Dziękujemy  pracownikowi Biblioteki  Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim Pani Renacie.

Swoją  pasją  zarażała nas również Pani Zuzanna Załoga, która jest organizatorem I biegu nad Zalewem, a jednocześnie  pasjonatka sportu, górskich wspinaczek. Mieliśmy  możliwość poznać jak wygląda przygotowanie alpinisty do wyprawy, co zabiera w ekwipunku, jakie siły musi zgromadzić , aby wejść na szczyt ponad 6000 metrów.

II  dzień – to dzień z energią. W  klasach  poznawaliśmy tajniki   prawidłowego  odżywiania dzieci i nastolatków. Sami przygotowywaliśmy smaczne szaszłyki owocowe, warzywne, soki i przeciery oraz  sałatki. Samodzielnie przygotowane  smakowały  apetycznie.

III dzień – to dzień z profilaktyką. Każda klasa prezentowała swoje  umiejętności i talenty muzyczne. O jego przebiegu stanowi oddzielny artykuł.

IV dzień – to dzień z aktywnymi przerwami. Harcerze 45 dh Cienie podczas  każdej  przerwy  na dolnym korytarzu  organizowali gry i pląsy harcerskie. Wspólne śpiewy  i podskoki  budziły wiele pozytywnych emocji.

V dzień – nazwaliśmy go Szkolnym Dniem Dziedzictwa Kulturowego. Społeczność szkolna uczestniczyła we wzruszającym , patriotycznym apelu, poznając drogę Ojczyzny do wolności. Poprzez przypomnienie wydarzeń historycznych, poezję, pieśń  uczyliśmy się patriotyzmu. Oddaliśmy cześć i honor Polskiej fladze. W spotkaniu uczestniczył ks. Stanisław Falkowski, wspaniały przykład lokalnego patriotyzmu, żyjący świadek historii. uczennice gimnazjum realizujące projekt Śladami wolności przeprowadziły z Księdzem wywiad. W przygotowanie  uroczystości zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz harcerze  dając  świadectwo swoich postaw  patriotycznych.

VI dzień – to powiatowe rozgrywki w tenisie stołowym. O ich przebiegu stanowi oddzielny artykuł.Autor Opublikowano: 05 Kwi 2018 - 21:29 (206 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Ku niepodległej
inne

„Ku niepodległej”

12 marca uczniowie naszej szkoły a także dzieci z przedszkola  wzięli udział w wesołej lekcji  historii, upamiętniającej dążenia niepodległościowe Polaków. Grupa  Artystyczna  „Rekonstrukto” zaprezentowała stroje z epoki, m.in. umundurowanie szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I Brygady Legionów. Ogromne zainteresowanie zebranych wzbudziła kolekcja replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Podczas spotkania omówiono przebieg powstań narodowych, sytuację Polaków pod zaborami. Szczególną uwagę poświęcono roli i legendzie marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie było wspaniałą opowieścią o tym , jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.
Autor Opublikowano: 05 Kwi 2018 - 21:21 (203 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Malowanie jajek
inne
W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych nasze przedszkolaki malowały farbkami jajka nabite na patyczek, by później włożyć je do swoich świątecznych koszyczków.


Autor Opublikowano: 05 Kwi 2018 - 21:14 (199 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Palny Wielkanocne
inne
W dniu 22 marca dzieci z przedszkola gościły w Gminnej Bibliotece  Publicznej. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne. Otrzymały również własnoręcznie przygotowane przez panie Palmy Wielkanoce.Autor Opublikowano: 05 Kwi 2018 - 21:08 (197 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pierwszy Dzień Wiosny- Szkolny Dzień Profilaktyki
inne

 Pierwszy Dzień Wiosny- Szkolny Dzień Profilaktyki

21 marca to w tradycji szkoły dzień wesołej zabawy, w która zaangażowana jest cała społeczność szkolna. Umiejętność bezpiecznego i mądrego spędzania wolnego  czasu, to w gąszczu czyhających w dzisiejszym świecie niebezpieczeństw, bardzo ważna umiejętność. W zagadnienia profilaktyczne wprowadził nas dzielnicowy  asp. Bogdan Smolik. Pan policjant mówił o przemocy rówieśniczej, różnych jej aspektach i konsekwencjach. Temat ten był nasza odpowiedzią na ogłoszoną przez Rzecznika Praw Dziecka Kampanię „Powiedzmy STOP szkolnej agresji”. Drugim punktem naszej imprezy, było wręczenie nagród w konkursie „Najkulturalniejszy uczeń”. Tytuł ten jest przyznawany w trzech kategoriach wiekowych . W klasach I-III tytuł otrzymali : Izabela Korzeniowska kl.I i Ksawery Rytel kl.I, w klasach IV-VI: Natalia Buczyńska kl.IV i Mikołaj Kierylak kl.IV, w klasach VII- II i III GM: Maja Duranowska i Dariusz Robakowski. Tego dnia odbyło się przekazanie „miotły antywagarowicza”. Za najlepszą frekwencje w I semestrze miotłę otrzymała klasa I. W dalszej części uczniowie wszystkich klas zaprezentowali przygotowany przez siebie występ artystyczny. Było dużo śmiechu i wesołej zabawy.
Autor Opublikowano: 28 Mar 2018 - 14:00 (293 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
XX Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Tenisie Stołowym
inne

XX Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Tenisie Stołowym

w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości

o Puchar Starosty Sokołowskiego

Po raz czwarty gościnna, nowoczesna hala sportowa Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Sokołowskiego w Tenisie Stołowym w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości o Puchar Starosty Sokołowskiego.

XX edycja mistrzostw czyni tę imprezę najstarszą i najbardziej masową w historii powiatu sokołowskiego. Jest ona cykliczna, otwarta, rekreacyjna a zarazem z nutką rywalizacji i bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży i dorosłych pasjonatów tenisa stołowego.

Organizatorami XX już Mistrzostw byli:

·         Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim,

·         Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych,

·         Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach.

Celem imprezy od wielu lat jest propagowanie aktywności ruchowej w społeczeństwie oraz popularyzacja tenisa stołowego jako „Sportu Całego Życia”.

Mężczyźni rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych, panie w 4. Pojedynki były rozgrywane do trzech wygranych setów, a każdy zawodnik grał do dwóch przegranych pojedynków. Zawodnicy do gier rozstawieni byli wg. aktualnych list rankingowych SLATS i PSZS. Trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe medale i dyplomy a wśród najmłodszych rozlosowano nagrody rzeczowe. W klasyfikacji drużynowej trzy najlepsze zespoły otrzymały wyjątkowo piękne w tym roku i niepowtarzalne puchary;)). Nagrody te ufundowało Starostwo Powiatu Sokołowskiego.

Tekst protokołuAutor Opublikowano: 27 Mar 2018 - 22:43 (262 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
„Święto Wody i Zdrojka” u Małych Odkrywców z Zembrowa
inne

„Święto Wody i Zdrojka” u Małych Odkrywców z Zembrowa

Podsumowaniem tegorocznego programu było „Święto Wody i ZdrojkaPo raz kolejny grupa maluchów z przedszkola w Zembrowie włączyła się do realizacji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”. W ramach programu dzieci brały udział w cyklu zajęć, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych został zrealizowany cykl zajęć dotyczący wody, zgodny ze scenariuszami oraz kartami pracy przygotowanymi przez realizatora .Jest to już 10 jubileuszowa edycja .

W towarzystwie ,,Zdrojka” dzieci zdobywały wiedzę o wodzie. Dowiedziały się co to jest woda i skąd pochodzi, jakie ma znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt oraz jakie ma zastosowanie w życiu codziennym. W każdej grupie dzieci miały stały dostęp do wody i mogą korzystać z niej zarówno po wysiłku fizycznym jak i w każdej dowolnej chwili. Dzieci poznały znaczenie picia wody dla organizmu oraz utrwaliły nawyk częstego jej picia.

Dzieci dowiedziały się że na naszej „błękitnej planecie” jest dużo wody ale tylko niewielka jej część to woda nadająca się do picia. Dla zobrazowania proporcji w butelce znalazła się woda - odpowiadająca ilości wody słonej (z mórz, oceanów i lodowców) i olej - odpowiadający ilość wody słodkiej (z której mogą korzystać ludzie, rośliny i zwierzęta). Dzieci zobaczyły również w jaki sposób można oczyścić wodę oraz poznały różne stany skupienia wody.

Przedszkolaki brały również udział w  zabawach ruchowych oraz zabawach przy muzyce. Wspólnie z rodzicami stworzyli piękne dekoracje z odpadów.

Dzieci poznały sposoby oszczędzania wody w życiu co-dziennym w domu, w przedszkolu oraz poznały jak ważne jest znaczenie jej oszczędzania dla naszego środowiska.

W ramach realizacji programu dzieci dowiedziały się jak należy prawidłowo się odżywiać oraz jakie i ile posiłków należy dziennie spożywać i dlaczego prawidłowe odżywianie jest ważne dla naszego zdrowia.

Na pytanie „Do czego potrzebna jest woda?” dzieci odpowiedziały również w formie plastycznej. Podsumowując należy podkreślić, że przeprowadzony program jest doskonałym przykładem kształtowania pro-zdrowotnych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce. Dzieci poprzez praktyczne działania poszerzyły swoją wiedzę na temat roli wody, właściwego odżywania oraz aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Autor Opublikowano: 27 Mar 2018 - 22:27 (262 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Powitanie wiozny w Zembrowie.
inne

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

 Witając wiosnę,  22  marca   każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój symbolizujący wiosnę. O  godz.  10  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. . Pani Wiosna oznajmiła  dzieciom w liście, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie,  i  zaprosiła  dzieci  do rozwiązywania zagadek oraz zadań ,które przygotowała .  W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.Autor Opublikowano: 27 Mar 2018 - 22:17 (262 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Gospeliada
inne

Siedlecka Gospeliada

W dniu 22 marca br. w auli Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach odbyły się przesłuchania konkursowe Siedleckiej Gospeliady. Była to już ósma edycja tego konkursu. Uczestnicy konkursu w kategoriach: soliści i zespoły, zaprezentowali utwory w szeroko pojętym gatunku gospel. W kategorii wiekowej 12-15 lat naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy drugiej gimnazjum- Paulina Tymińska. Znakomite wykonanie utworu Leonarda Cohena „Hallelujah”  zapewniło jej tytuł laureatki. W nagrodę Paulina dostała  zaproszenie  na koncert finałowy, który odbędzie się  26.04.2018 r. w CKiS Scena Teatralna Miasta Siedlce. Serdecznie gratulujemy!Autor Opublikowano: 23 Mar 2018 - 18:24 (259 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Gimnazjum...i co dalej?
inne

Gimnazjum .. i co dalej?  Na to pytanie odpowiedzi poszukują  uczniowie klasy  III gimnazjum. W związku  z czym  wybrali się  na wycieczkę  do Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Podczas  pobytu  mieli możliwość  zobaczyć  sale lekcyjne, ich wyposażenie, uczestniczyć  w  zajęciach lekcyjnych  oraz  pracach praktycznych – warsztatowych. Poznali  również  proponowane  kierunki kształcenia. Zaciekawienie wzbudziło  wyposażenie  warsztatu gastronomicznego  oraz  sprzęt rolniczy  w modernizowanym gospodarstwie rolnym. Dalsza część  wyjazdu  połączona była z wizytą  w SOKOŁÓW S.A gdzie  uczniowie obserwowali  proces  pakowania  wędlin  na konfekcji.
Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:16 (265 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Śladami wolności
inne

„Śladami   wolności” – to  projekt  realizowany przez 5 uczniów gimnazjum w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z zadań  jest zwiedzanie  miejsc pamięci. W dniu 9 marca grupa z klas III- VII  udała się na wycieczkę do Warszawy. W programie znalazło się: zwiedzanie Sejmu RP, Muzeum Narodowego  oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas  pobytu w Sejmie uczniowie  mieli  możliwość  poznania  obiektów parlamentu  oraz  sali  plenarnej. Kolejnym punktem była lekcja muzealna połączona ze zwiedzaniem ekspozycji w Muzeum Narodowym. Szczególne zaciekawienie wzbudził  obraz Bitwy pod Grunwaldem. Każdy uczestnik otrzymał kartę pracy, którą uzupełniał etapowo podczas omawiania  przez przewodnika. Największe zainteresowanie wzbudziło jednak zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wśród eksponatów były: broń, mundury, prasa wojenna, drukarnia, samolot,…. Szczególne emocje wywołało przejście przez kanał  oraz  film Miasto ruin.
Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:15 (283 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Zbiórka żywności
inne

Zbiórka żywności – kolejny raz wolontariusze SKCaritas uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Z  zebranej  żywności  zostaną  przygotowane  paczki świąteczne  dla  potrzebujących.

 Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:14 (245 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień chiński
inne

Zwiedzanie świata od wielu lat jest tradycją w grupie maluchów. Dzisiaj byliśmy z wizytą w Chinach. Były stroje, wachlarze, tańce,  chińska porcelana oraz lampiony .Dzieci poznały ciekawą ikolorową kulturę tego kraju.  Dowiedziały się jak wygląda chińskie pismo i co oznacza symbol "smok"-czyli chiński Nowy Rok. Jednak największym wyzwaniem było bez wątpienia jedzenie chińskiego ryżu za pomocą pałeczek .Techniki były różne : nabieranie, popychanie, łapanie i na koniec nawet nabijanie .Śmiechu było co niemiara !!!A dzieci w chińskich strojach wyglądały  cudownie!. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały farbami flagę Chin. Wszystkiemu towarzyszyły opowieści o geografii, kulturze, zwyczajach i upodobaniach mieszkańców tego jakże ciekawego kraju. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w  galerii z odbytej  podróży...
Autor Opublikowano: 13 Mar 2018 - 19:43 (322 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wyjście
inne
Dnia 07.03.2018 dzieci z  Przedszkola w Sabniach gościły w znajdującej się obok Szkole Podstawowej. Drugoklasiści wystąpili w tym dniu w roli gospodarzy. Spotkanie miało charakter integracyjny, a jego celem było przybliżenie dzieciom przedszkolnym święta kobiet. Zaaranżowano krótką pogadankę na temat zawodów kobiet. Zainicjowane spotkanie wywołało pozytywne miny u dzieci. Dzieci z niecierpliwością będą oczekiwały kolejnego wyjścia.


Autor Opublikowano: 08 Mar 2018 - 18:22 (327 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Igrzyska klas I-III
inne

20 lutego odbył się I etap Sokołowskich Szkolnych Igrzysk dzieci Klas I-III.

W hali sportowej Zespołu Szkół im.K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, spotkały się dzieci z 11 szkół z powiatu sokołowskiego. Po zaciętej rywalizacji w wielu konkurencjach, uczniowie naszej szkoły zdobyli 24 punkty zajmując III miejsce. Gratulujemy wspaniałego wyniku. Następny etap Igrzysk odbędzie się 25 kwietnia na pływalni w Sokołowie Podlaskim.

Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 15:17 (344 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Przedszkoliada
inne

W dniu 21 lutego przedszkolaki z Kupientyna reprezentujący przedszkole w Sabniach wzięły udział w Przedszkoladzie, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podl. Przed nami kolejny etap sportowych zmagań przedszkolaków, które odbędą się na sokołowskiej pływalni.
Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 15:04 (353 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pączki
inne
,, Pączki , pączki  ,chrusty, chrusty , bo to dzisiaj są zapusty..."- młodsze przedszkolaki postanowiły zgodnie z tradycją przygotować  faworki, zaś starszaki zabrały się za dekorację babeczek. Dzielnie mieszały, miksowały i zagniatały składniki na ciasto , a następnie samodzielnie wykonały faworki i napełniały masą babeczki, Wypieki powędrowały na stoły  jako poczęstunek podczas balu karnawałowego i szybko zniknęły z talerzy-Pycha!!!Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 14:35 (338 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bal karnawałowy Kupientyn
inne

W piątek 09.02.2018 roku o Przedszkolu  w Kupientynie odbył się bal karnawałowy Dzieci przebrane były za bohaterów ulubionych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, policjantów,Spidermanów ……Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorki -starsze dziewczęta ze szkoły w Sabniach i nr 4 w Sokołowie Podl. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała dzieci do tańca. Na balu byli również rodzice przedszkolaków, którzy w większości bardzo chętnie tańczyli ze swoimi pociechami. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.
Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 14:27 (326 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
“NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!”.
inne

8-go lutego uczennice klasy VII :Martyna Marcjaniuk i Maja Duranowska i pedagog p.Jolanta Oksięciuk, w ramach kampanii dotyczącej przeciwdziałaniu powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, uczestniczyły w młodzieżowej debacie pod nazwą “NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!”.

Debata, zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu, Kuratorium Oświaty w Warszawie w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, skierowana była do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego i miała bogaty program.
Z głównymi założeniami kampanii i działaniami związanymi z jej realizacją zapoznał uczestników Pan Sylwester Różycki – zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Pierwszym punktem debaty było wystąpienie dr Beaty Bocian - Waszkiewicz Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, pedagoga, socjoterapeutki, realizatora rekomendowanych programów profilaktycznych na temat ,,Marihuana – fakty, mity i spory”. Następnie głos zabrała Pani mgr Ewa Murawska, pedagog Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Temat wystąpienia brzmiał: ,, Tego nie powie Wam dealer”. ,,Randka z paragrafem – odpowiedzialność prawna nieletnich” – to kolejny temat debaty. O odpowiedzialności karnej wynikającej z postanowień ustawy o zapobieganiu narkomanii opowiedział młodzieży komisarz Adam Bujalski, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Powiatowej Komendy Policji w Sokołowie Podlaskim. Po krótkiej przerwie moderator mgr Paulina Kliczko - Kamut – pedagog, socjoterapeutka otworzyła panel dyskusyjny pt: ,, Krąg zawiłości i szczypta asertywności – meandry profilaktyki w praktyce”, na którym zaprezentowała kilka wybranych umiejętności psychospołecznych, zapobiegających zachowaniom ryzykownym oraz poprowadziła mini scenki dotyczące przykładów z życia osób zdominowanych przez uzależnienie, a także scenki o trudnej sztuce odmawiania i zachowania asertywnego.
Prelekcję pt. ,,Pomocna dłoń, czyli gdzie uzyskasz wsparcie w sytuacjach zagrożenia uzależnieniem” wygłosił mgr Łukasz Bocian, pracownik Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podlaskim. Podczas debaty młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli. Uczniowie mogli przekonać się, w jaki sposób narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.
Debata młodzieżowa była tylko jednym z wielu działań zakreślonej na szeroką skalę kampanii profilaktycznej.Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 10:31 (294 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Walentynki - Sabnie
inne
Walentynki w Przedszkolu w Sabniach
14 luty był dla przedszkolaków z Przedszkola w Sabniach prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i balonik w kształcie serduszka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.


Autor Opublikowano: 19 Lut 2018 - 19:49 (340 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Walentynki - Zembrów
inne

Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki. Każdy człowiek lubi czuć się kochanym i docenianym. Maluchy też mają swoje pierwsze, przedszkolne czy wczesnoszkolne miłości. Warto zatem sprawić, by najmłodsi też poczuli walentynkowy klimat.

 W Przedszkolu w Zembrowie zanim rozpoczęły wesołe zabawy,dzieci rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek czyli dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Potem były zabawy przy muzyce .To był miły akcent, który wywołał u wszystkich serdeczny uśmiech na twarzy.  Balonowe Walentynki w kształcie serduszka dzieci zabrały do domu. Wszystkie przedszkolaki wykonały także walentynki dla swoich najbliższych, najukochańszych osób, czyli mamy lub taty i zabierały je wychodząc z przedszkola.
Autor Opublikowano: 19 Lut 2018 - 19:22 (314 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Zimowe zabawy
inne
Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno, raz  jest śnieg ,a raz go nie ma. Dlatego korzystając z dzisiejszej doskonałej pogody postanowiliśmy pobawić się na śniegu na naszym przedszkolnym placu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na ślizgach. Po "pagórkowych" wyczynach przyszedł czas na lepienie bałwana. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Byliśmy odpowiednio ubrani dzięki rodzicom Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.


Autor Opublikowano: 19 Lut 2018 - 19:12 (295 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Konkurs religijny 2018
inne


„Dary Ducha  Świętego w  życiu człowieka ”

Regulamin konkursu
 Zgłoszenie szkoły
 Karta pracy ucznia
Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych


Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 20:44 (423 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pasowanie na czytelnika
inne

Dnia 09 lutego 2018r. w naszej szkole odbyło się  pasowanie uczniów kl. I na czytelników  biblioteki szkolnej.  Uroczystość przygotowana została przez nauczyciela biblioteki i dziewczęta z kl. IV przebrane za baśniowe postacie, które wprowadziły dzieci z kl. I w zaczarowany świat książek. Uczniowie   kl. I  odgadywali  zagadki  dotyczące  znajomości utworów dziecięcych , wysłuchali wierszy o książkach, zapoznali się z regulaminem biblioteki  oraz  zasadami wypożyczania,  obejrzeli pomieszczenie i regały z książkami .Nagrodami za dobrą znajomość baśni były zakładki do książek wykonane przez starszych uczniów oraz batoniki i cukierki od pani dyrektor. Po „literackich zabawach” uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie, że będą szanować  książki. Pani dyrektor Anna Siemieniuk pasowała wszystkich na czytelników i wręczyła dzieciom pamiątkowe  książeczki zakupione przez Radę Rodziców.  Na koniec dzieci po raz pierwszy wypożyczyły książki z naszej biblioteki szkolnej.


nauczyciel biblioteki

Jolanta RomańczukAutor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 20:08 (275 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Babci i Dziadka w Kupientynie
inne
W dniu 1 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy babcie i dziadków  na przedszkolnej uroczystości, by w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zatańczyły krakowiaka, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dziadkowie uczestniczyli we wspólnych zabawach , a jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez swoje wnuki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!
Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 11:57 (246 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bal przebierańców w Sabniach
inne

Bal przebierańców w przedszkolu w Sabniach

W dniu 2 lutego w przedszkolu w Sabniach odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych spotkać można było wróżki, królewny, motylki, rycerzy, policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 11:47 (234 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bal karnawałowy w Zembrowie
inne

BAL KARNAWAŁOWY w przedszkolu w Zembrowie 1.02.2018 r.

Karnawał w pełni. Czas balów i zabaw. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. Karnawał jest nietypowym okresem w roku, dlatego  przybliżyłyśmy dzieciom specyfikę tych dni. Opowiedziałyśmy choćby o tym, jak dawniej ludzie wierzyli, że im wyżej będą podczas zabawy karnawałowej skakać, tym wyższe uzyskają plony, dlatego, aby mieć pomyślny rok, należy się wyśmienicie bawić.

 Nazwa karnawał wywodzi się od łacińskich słów "carvusnavalis", które oznaczały wielką ukwieconą łódź poruszającą się na kołach. Przejeżdżała ona po ulicach Rzymu, ku czci boga Dionizosa (Bachusa), w ramach hucznych obchodów powitania wiosny. Z tej okazji, zarówno w Rzymie jak i w Grecji odbywały się liczne maskarady, tańce, pochody i widowiska uliczne...
Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 11:23 (250 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bałwankowo
inne
31 stycznia 2018 roku najmłodsze dzieci „Mali Odkrywcy” z Zembrowabawiły się w Bałwankowie.  W tym roku Bałwankowa Rodzina zaprezentowała taniec z miotełkamido piosenki „Mały bałwanek”Dużą atrakcją była ścieżka sensoryczna ,po której bałwanki chodziły boso. Wykorzystałam folię ,kulki styropianowe ,celofan , sól i sztuczny śnieg .Robiliśmy masę śniegową z sody i pianki do golenia. Dzieci tańczyły do piosenek o bałwankach i wysłuchały opowiadania „Bałwan i wróble” .Oceniały postępowanie bohaterów i wyciągały z niego wnioski. Do domu zabrały bałwanki  ze skarpet na pamiątkę zabaw bałwankowych.


Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 11:04 (233 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
63 Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego
inne

63 Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego,

Tygodnik Siedlecki,

Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach.

Celem imprezy od wielu lat jest propagowanie aktywności ruchowej w społeczeństwie oraz popularyzacja tenisa stołowego jako „Sportu Całego Życia”. W eliminacjach udział wzięła młodzież z terenu powiatu sokołowskiego z następujących szkół: SP Sabnie, SP Zembrów, SP Nieciecz, SP Bielany, SP Skrzeszew, SP Wyrozęby, SP Repki i SP4 Sokołów Podlaski oraz Gimnazjum Salezjańskiego. W sumie wystartowało 103 zawodników i rozegrano 190 pojedynki. Młodzież rywalizowała w 3 kategoriach wiekowych, zarówno dziewczęta jak i chłopcy: rocznik 2007 i mł., roczniki 2005-2006 i roczniki 2002-2004. Każdy zawodnik grał do dwóch przegranych pojedynków.
Pełny tekst oraz wynikiAutor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 10:39 (196 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU W ZEMBROWIE
inne

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU W ZEMBROWIE

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. W tym roku gościliśmy dziadków 11.01.z powodu zbliżających się ferii zimowych.

Jest to jeden z  najcieplejszych dni w roku mimo zimy, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.Tak też było w tym roku w naszym przedszkolu do którego licznie  przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne.
Autor Opublikowano: 18 Lut 2018 - 10:28 (178 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Babci i Dziadka
inne

Święto Babci i Dziadzia!

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole, w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już 12.01.2018r. Stało się tak z powodu ferii w czasie których te święta wypadają. Na wstępie Pani Dyrektor Anna Siemieniuk przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowały piękny program artystyczny „Jasełka bajkowe”, a także wiersze, piosenki związane z tematyką święta.

 Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice przygotowali dla gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Wnuki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie jak zawsze upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Autor Opublikowano: 30 Sty 2018 - 18:33 (215 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Jasełka
inne

„A gdy zabłyśnie gwiazda,

W błękitnej dalekości.

Będziemy z sobą dzielić,

opłatek- chleb miłości”

21 grudnia świąteczna atmosfera wkroczyła do naszej szkoły w pełnym tego słowa znaczeniu. Stało się to dzięki spotkaniom wigilijnym w klasach, Jasełkom, które tego dnia uczniowie przygotowali na apel wigilijny. Przepiękna scenografia, stroje, dźwięk instrumentów, śpiew, a przede wszystkim gra aktorska najmłodszych uczniów, sprawiły, że nasze serca wypełniła magia świąt Bożego Narodzenia.


 Autor Opublikowano: 29 Gru 2017 - 14:05 (262 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Spotkanie opłatkowe w Zembrowie
inne

Dnia 22 grudnia w przedszkolu w Zembrowie odbyło się spotkanie wigilijne , podczas którego wspólnie kolędowano, odbyły się występy rodziców i dzieci ,jasełka ,składano sobie życzenia przy wigilijnym stole. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie swoich umiejętności poprzez melodyjnie zaśpiewane pastorałki i kolędy. Piękna scenografia, stroje wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój.

Dzieci z radością przedstawiały i odgrywały swoje role ogłaszając o narodzinach Cudownego Dzieciątka, które ludziom dawało nadzieję i odmieniało życie.  Można było zobaczyć żłóbek z Maryją, Józefem i Dzieciną, do której przyszli pasterze, trzej królowie z darami oraz prześliczne aniołki .Mamusie zaprezentowały piękny taniec śnieżynek do melodii ze „Starej baśni”, który w połączeniu z białymi tiulami efektami świetlnymi sprawił, że w sali zapanowała magiczna, świąteczna atmosfera.

Po zakończonych występach dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, który z dźwiękiem dzwoneczków pojawił się nagle z dużym workiem wypełnionym prezentami. Dzieci przywitały Go bardzo serdecznie. W zamian za to, zostały przez Niego hojnie obdarzone przepięknymi zabawkami. Na koniec odbyły się wspólne fotografie oraz resztę czasu mile spędzono na rozmowach przy słodkim poczęstunku. Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy, dlatego też dziękujemy rodzicom , którzy przyczynili się do tego, aby to spotkanie wigilijne zapisało się w pamięci dzieci ,jako niezwykłe przeżycie i wydarzenie. Dlatego jeszcze raz DZIĘKUJEMY !Autor Opublikowano: 29 Gru 2017 - 14:02 (257 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYCIECZKA DO WARSZAWY
inne
W dniu 27.11.2017r. uczniowie najstarszych klas nasze szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym, najbardziej chyba atrakcyjnym dla uczniów, punktem programu była lekcja w-f w parku trampolin Hangar 646. Po wyczerpującej, pełnej aktywności i emocji rozrywce przyszedł czas na chwilę wyciszenia podczas modlitwy w Świątyni Opatrzności Bożej, która swoim rozmachem i rozmiarem wywarła na nas ogromne wrażenie. Następny etap naszej wycieczki to lekcja muzealna "Wnętrza pałacu i ich symbolika" w Pałacu w Wilanowie. Po lekcji, kiedy w ogrodach pałacu zapadł już zmrok podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach ferie barw i świateł składającą się na wystawę plenerową " Królewski Ogród Światła". Potem posiłek w Centrum Handlowym na Sadybie i powrót do domu. Byliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.Autor Opublikowano: 19 Gru 2017 - 22:04 (222 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pieczenie ciasteczek
inne

Ostatni czwartek maluchy z Zembrowa spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Wszystkie dzieci ochoczo i z wielkim zaangażowaniem nadawały ciasteczkom odpowiednie kształty. Były między innymi wielkie Anioły, choinki, Mikołaje, gwiazdki i inne świąteczne kształty. Następnie ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się aromatyczny zapach…Bardzo dziękuję za pomoc pani Monice, a rodzicom za produkty na ciastka. Wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawiła degustacja naszych ciasteczek.
Autor Opublikowano: 18 Gru 2017 - 14:54 (240 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
inne
11 listopada to dla każdego Polaka jedna z najważniejszych dat. Dzień Niepodległości to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy przygotowali uroczysty apel, w którym nie zabrakło wierszy, pieśni historycznych wykonywanych przez klasę V oraz informacji historycznych przedstawiających tragiczne losy naszej ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania wolności. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenie miało okazję uświadomić sobie że godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.Autor Opublikowano: 17 Gru 2017 - 19:15 (215 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Rodzina dla rodziny
inne

Święta Bożego  Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Nasza szkoła od wielu lat przyłącza się do akcji charytatywnych. W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji „Rodzina dla Rodziny”. Uczniowie, rodzice, nauczyciele- zebraliśmy naprawdę sporo: słodycze, artykuły spożywcze, zabawki, środki czystości itp. Zebrane produkty przekazaliśmy organizatorom akcji, którzy przygotowali paczki dla potrzebujących rodzin. Z pomocy tej skorzystało również 5 rodzin uczniów naszej szkoły. Wszystkie podarunki z pewnością sprawiły wielką radość obdarowanym rodzinom,  były dużą pomocą w trudnej sytuacji finansowej. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:55 (219 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
inne

SZKOŁA  PROMUJĄCA  ZDROWIE

23  listopada  w Siedlcach  odbyła  się konferencja „ Narkotyki, dopalacze nie tędy  droga”. Jednym z jej punktów  była  prezentacja  działań  w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. Standard III wskazuje  szkole  realizację  działań z zakresu  profilaktyki w tym  zakresie. Szkolny koordynator programu Anna Chmiel w oparciu o prezentacją przedstawiła  wybrane  działania szkoły w tym zakresie  oraz  zachęciła obecnych do  podejmowania programu w szkołach.Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:46 (185 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mikołajkowa tradycja.
inne

Mikołajkowa  tradycja

6 grudnia  zgodnie  z tradycją  w  szkole pojawił  się  święty Mikołaj. Odwiedził wszystkich  uczniów i pracowników  szkoły. Spotkanie  budziło  wiele  emocji – Święty Mikołaj  sprawdzał  znajomość  wierszy, kolęd i pacierza, tylko  nie  stawiał ocen.  Obdarował  słodkimi  prezentami wszystkich. Przedsięwzięcie  było  możliwe  dzięki Radzie Rodziców w ramach projekty Szkoła Współpracy.
Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:44 (200 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku