Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa

Statut
· Aneks do statutu
· Program wychowawczo-profilaktyczny
· Zasady oceniania
· Procedury postępowania z dzieckiem chorym
· Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych

Podręczniki

· Szkolny zestaw podręczników 2019/2020
· Programy nauczania 2019/2020

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 12 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w SterdyniTo jest temat:inne
Newsy opublikowane w tym Temacie.


Zobacz wszystko

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
inne

 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Po raz drugi maluchy z Zembrowa obchodziły to święto .Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci . Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy. Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.
Autor Opublikowano: 12 Lis 2019 - 18:25 (8 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Niepodległości w Zembrowie
inne

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Wszystkie tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność” wysłuchały też hymnu Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Odśpiewały „Katechizm polskiego dziecka” ,recytowały wiersze o charakterze patriotycznym, pięknie wykonały układy ruchowe z flagami i chustkami w barwach narodowych.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.Autor Opublikowano: 12 Lis 2019 - 18:19 (6 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
11 listopada
inne

„Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar
który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”.

Dnia 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach odbył się uroczysty apel na pamiątkę rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających  datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego  oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie  recytowali wiersze, a chór szkolny śpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.           Uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego odbyło się o godzinie 11.11.Uczniowie klas  od IV do VIII przygotowali biało - czerwone kotyliony, które są znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty, ozdobiły one galowe stroje wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Dzięki tej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenie miało okazję uświadomić sobie,     że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, a godło, flaga i hymn to najważniejsze symbole polskiej dumy i tożsamości.

Ta piękna uroczystość została  przygotowana pod kierunkiem nauczycieli - Małgorzaty Gęsiny, Anny Mikołajczuk, Jolanty Oksięciuk i Katarzyny Pankiewicz  wraz z uczniami klas I, III, VI, VII, VIII.

Małgorzata Gęsina
Autor Opublikowano: 09 Lis 2019 - 17:50 (9 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wizyta na cmentarzu w Zembrowie
inne

Wizyta na cmentarzu w Zembrowie

31 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz, na którym pochowana została patronka- szkoły Helena Mniszek. Dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych przedstawiciele wszystkich klas zapalili na grobie Heleny Mniszek znicze i odmówili krótką modlitwę. Pani Maria Pytel  wychowawczyni klasy II i miłośniczka historii lokalnej opowiedziała o życiu, twórczości i okolicznościach śmierci  pisarki. W ten sposób społeczność szkolna pokazała, że kultywuje pamięć o swej patronce.

Autor Opublikowano: 09 Lis 2019 - 17:22 (3 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Warsztaty ekologiczne
inne

15 października odbyły się w naszej szkole warsztaty  z programu ekologicznego „Czyste Mazowieckie” dofinansowane przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie . W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas II i III. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dla zdrowia czyste powietrze. Poznały przyczyny i skutki zanieczyszczenia. Dowiedziały się jak powstaje smog, i jak z nim walczyć. Obejrzały filmy i przeprowadziły doświadczenia pokazujące, jak dochodzi do zanieczyszczenia powietrza.Autor Opublikowano: 03 Lis 2019 - 22:10 (19 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
BohaterON
inne

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach włączyli się w akcję pisania pocztówek dla powstańców warszawskich. BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nasi uczniowie najpierw samodzielnie wykonali kartki pocztowe, następnie wzięli udział w zajęciach na temat Powstania Warszawskiego, podczas których zapoznali się z biogramami powstańców, po czym wysłaliśmy kartki do fundacji, która koordynuje akcję. Dzięki takim działaniom pamięć o Powstańcach i ich heroicznej walce o wolną stolicę będzie wiecznie żywa.

Autor Opublikowano: 29 Paź 2019 - 10:08 (23 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Podróżniczka - Agata Włodek
inne

17 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pania Agatą Włodek- podróżniczkę, autorkę książek podróżniczych i wolontariuszkę. To już nasze drugie spotkanie.. Tym razem mogliśmy posłuchać o tym, jak wygląda życie ludzi w Indiach. Jakie są tamtejsze miasta i wioski, w co ubierają się ich mieszkańcy, jak spędzają czas i jak wygląda ich kuchnia. Opowieść o Indiach zilustrowana została piękną prezentacją ze zdjęciami, gdyż Pani Agata jest również autorką albumów o miejscach które zwiedza i w których pracuje jako wolontariuszka. Podczas spotkania nasi uczniowie wzięli również udział w konkursach dotyczących Indii. Dziękujemy Pani Barbarze Tekieli za zorganizowanie spotkania i czekamy na kolejną wizytę!
Autor Opublikowano: 24 Paź 2019 - 20:08 (25 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
inne
Z okazji Święta Edukacji Narodowej potocznie nazwanego Dniem Nauczyciela odbył się w naszej szkole apel okolicznościowy. Zostali na niego zaproszeni nauczyciele-emeryci pracujący kiedyś w naszej placówce. Zaproszeni goście zabrali głos pozwalając nam na chwilę wspomnień.Pani dyrektor przedstawiła ostatnie osiągnięcia naszych uczniów i nauczycieli a nazbierało się ich faktycznie już sporo. Razem z pracownikami obsługi i rodzicami obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem Samorządu Szkolnego. Uczniowie klasy szóstej trochę na poważnie, trochę na wesoło przedstawili wiersze i piosenki o wspomnianej tematyce. Razem z rodzicami złożyli okolicznościowe życzenia i wręczyli symboliczne upominki. Jeszcze odrobina słodkości i czas wracać do ob obowiązków.


Autor Opublikowano: 16 Paź 2019 - 17:30 (43 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pasowanie
inne

Zgodnie ze szkolną tradycją w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach w dniu 10.10.2019r. odbyło  się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. W tym ważnym wydarzeniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice.

      Pierwszaki z uśmiechem na ustach zdały swój pierwszy w życiu egzamin, w którym wykazały się wiedzą o swojej ojczyźnie, znajomością przepisów ruchu drogowego  i zasad kulturalnego zachowania w szkole oraz umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi.

       Po części artystycznej uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie  na sztandar szkoły, a następnie pani dyrektor Anna Siemieniuk  specjalnym ołówkiem pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów  i wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców i rodzice ufundowali dzieciom kuferki z pomocami dydaktycznymi.  

    Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz posadzeniem przez  pierwszaków wspólnie z rodzicami pamiątkowego drzewka.

Wychowawca kl. I

Jolanta Romańczuk

Autor Opublikowano: 16 Paź 2019 - 09:38 (44 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień drzewa
inne

Dzień drzewa zapoczątkował w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie

Dzień drzewa zapoczątkował w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea ta spotkała się szerokim odzewem. Do Europy  trafiła w 1951 roku. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Dzieci zdobyły podstawowe wiadomości na temat drzew ,mieszkańców lasu ,wiedzą do czego i komu potrzebne są drzewa. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, zagadki ,opowiadania ,prezentacje multimedialne.

Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, pt. "Jesienne drzewo", które ozdobiły przedszkolny korytarz.
Autor Opublikowano: 11 Paź 2019 - 08:27 (42 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Odznaczenie dla J. Romańczuk
inne

Minister Środowiska p. Henryk Kowalczyk zaprosił p. Jolantę Romańczuk  do Ministerstwa Środowiska w Warszawie na wręczenie odznaczenia „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”. Odznaczenie przyznano p. Jolancie za propagowanie przyrody i krzewienie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Uroczystość odbyła się w dniu 3 października 2019r. w gmachu Ministerstwa Środowiska.

GRATULUJEMY!
Autor Opublikowano: 10 Paź 2019 - 08:28 (39 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
GALA WRĘCZENIA NAGRÓD EKOSZKOŁA II
inne
W Centrum Edukacji Kampinowskiego Parku Narodowego w Izabelinie 4 października odbyła się podniosła uroczystość. Uczestniczyło w niej mnóstwo znakomitych gości na czele z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, prezes WFOŚiGW Anną Ewą Król, dyrektorem Kampinowskiego Parku Narodowego Mirosławem Markowskim. Zebrali się oni po to by wręczyć nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu ekologicznego EKOSZKOŁA EDYCJA II. Wśród wyróżnionych uczniów laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły KLAUDIA GMITRZUK UCZENNICA KLASY VI. Odebrała z rąk ministra dyplom i nagrody rzeczowe. Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Autor Opublikowano: 09 Paź 2019 - 21:50 (48 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Jabłuszka
inne

Dnia 2 października 2019 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Już przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowane zostało całe przedszkole. Wszystkie dzieci i panie tego dnia ubrane były na kolor jabłek: czerwonych.To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych wspólnie z dziećmi z grupy starszaków. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłko z robaczkiem Na koniec zajęć dzieci otrzymały emblematy z jabłkiem do zawieszenia na szyję.Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie "dni tematyczne" przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.
Autor Opublikowano: 09 Paź 2019 - 16:34 (62 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Kropki
inne
W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu grupa maluchów 15 września obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości.Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 22:47 (64 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Przedszkolaka
inne

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały do celu, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem muzyki .  Radość, śmiech  uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 22:39 (58 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wykopki w przedszkolu w Zembrowie
inne

W przedszkolu w Zembrowie dzieci nie narzekają na nudę. Jedną z jesiennych atrakcji były wykopki. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wykopuje się ziemniaki, a największą atrakcją było ich sortowanie. Zapał i zaangażowanie dzieci w pracę zaskoczył nas wszystkich. Lekko zmęczeni długą dla maluchów drogą lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola..Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 22:06 (56 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Higiena jamy ustnej
inne

Mali czy duzi, dzieci czy dorośli, wszyscy powinni dbać o zdrowie jamy ustnej. 12 września to dzień, w którym trzeba szczególnie podkreślić jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Przedszkolaki w Zembrowie  znają najważniejsze informacje, porady potrzebne do prawidłowego dbania o zęby. Celem zajęć było kształtowanie aktywnych postaw i nawyków dzieci wobec zdrowia jamy ustnej. Była pogadanka, zabawa przy piosence „Myj zęby”, zabawa dydaktyczna „Co jest zdrowe dla naszych zębów”  ,a na podsumowanie zajęć przedszkolaki jeszcze staranniej niż zwykle poradziły sobie z umyciem ząbków , co było dowodem na to, że opanowały wiadomości programowe.
Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 22:02 (61 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Jesień
inne

Jeszcze nie wszystkie maluchy  wiedzą, że JESIEŃ, to nie piękna pani w sukni z kolorowych liści i wianku z jarzębiny i kasztanów. Jednak tak najprościej można ją  zobrazować. Jesień to jedna z pór roku, a zauważyć ją możemy w porannych mgłach, przymrozkach, odlatujących ptakach i oczywiście w pięknych kolorowych liściach. Z powodu małej frekwencji dzieci z powodu choroby zaprosiliśmy starszych kolegów z „0”Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Poznaliśmy kolorowe liście, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, odgadywaliśmy zagadki, wykonywaliśmy jesienne tańce, nie zabrakło również zabaw ruchowych. Po wykonaniu wszystkich zadań mogliśmy wykonać z bibuły „liściastą suknię Pani Jesień”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Autor Opublikowano: 01 Paź 2019 - 21:51 (48 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Konkurs #OSEWyzwanie
inne

20.09.2019 w Ostrołęce odbyła się I z cyklu OSEregio konferencja dotycząca Internetu dla szkół oraz nowoczesnych technologii w edukacji. W trakcie konferencji ogłoszono wyniki konkursu #OSEWyzwania. Wśród pierwszych laureatów konkursu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach, która otrzyma multimedialną mobilną pracownię składającą się z 16 laptopów. Dyrektor szkoły Anna Siemieniuk otrzymała z rąk Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego certyfikat przyznania nagrody.Autor Opublikowano: 21 Wrz 2019 - 15:11 (66 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
III Runda Sokołowska
inne

To  już  trzeci  raz  wolontariusze SKC  pomagali  podczas  biegu. Dzień zaczął się  dla nich o 6 rano. Wśród  zadań  znalazło się: rozstawianie miasteczka,  monitoring  trasy, porządkowanie medali i nagród, praca  w biurze  zawodów. Pogoda  dopisywała,  nastroje  też. Zadanie  wykonaliśmy  na – medal.
 Autor Opublikowano: 16 Wrz 2019 - 21:56 (61 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
 

 
Zespół Szkół w Sabniach Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek
Strona oparta jest na systemie PostNuke. PostNuke jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL.
Zdjęcia i artykuły są własnścią autorów.