Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa
· Statut
· Program profilaktyczno-wychowawczy
· Zasady oceniania
· Program profilaktyki
· Koncepcja pracy szkoły
· Program wychowawczy
· Plan pracy szkoły

Gimnazjum
· Statut
· Zasady oceniania
· Program profilaktyki
· Koncepcja pracy szkoły
· Plan pracy szkoły

Przedszkola
· Plan pracy przedszkola w Sabniach

Podręczniki

· Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 8 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w SterdyniTo jest temat:Z życia szkoły
Newsy opublikowane w tym Temacie.


Zobacz wszystko

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z
11 listopada to dla każdego Polaka jedna z najważniejszych dat. Dzień Niepodległości to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy przygotowali uroczysty apel, w którym nie zabrakło wierszy, pieśni historycznych wykonywanych przez klasę V oraz informacji historycznych przedstawiających tragiczne losy naszej ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania wolności. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenie miało okazję uświadomić sobie że godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.


Autor Opublikowano: 17 Gru 2017 - 19:15 (1 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Z
15 WRZEŚNIA uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". W ramach tej akcji uczniowie pod opieką nauczycieli posprzątali teren wokół szkoły i boisko, plac zabaw, ścieżkę ekologiczną, lasek przy szkole, ulicę Słoneczną, teren wzdłuż chodnika do Hołowienek, teren wzdłuż chodnika do Topazu, okoliczne przystanki autobusowe. Niezbędna jak zwykle okazała się współpraca z Organem Prowadzącym, który zaopatrzył nas w rękawice i worki, a potem zapewniła odbiór śmieci.


Autor Opublikowano: 10 Paź 2017 - 22:08 (88 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYCIECZKA DO LIWA
Z
Uczniowie kl.IV,V,Vi naszej szkoły we wtorek 13.06. uczestniczyli w wycieczce do Liwa. Została ona zorganizowana przy ogromnym wsparciu dobrego ducha nasze szkoły p.Barbary Tekieli, która wynegocjowała darmowy wstęp naszym uczniom do obiektów historycznych i udział w warsztatach na terenie zamku oraz szereg konkursów z nagrodami. Zwiedzanie zbrojowni, stroje z epoki w których wystąpili nasi uczniowie oraz gra terenowa dostarczyły mnóstwa wrażeń i emocji. Uczniowie mieli okazję wejść na wieżę, zobaczyć lochy zamku oraz wykazać się spostrzegawczością i sprytem w poszukiwaniu tarczy, kluczy do wieży czy wreszcie zagubionych pierścieni Żółtej Damy. Wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas strzelania z łuku, chociaż wiatr nie wszystkim pomagał. Za to kiełbaski z ogniska smakowały wszystkim, nawet wtedy, kiedy zabrakło już chleba. No i pogoda była naszym sprzymierzeńcem, zaczęło padać gdy wszyscy siedzieli wygodnie w autobusie.


Autor Opublikowano: 18 Cze 2017 - 20:44 (227 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPEŁNIAMY MARZENIE
Z
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum udowodnili, że mają olbrzymie serca i są wyczuleni na nieszczęście innych ludzi. Spełniliśmy marzenie siedmioletniego Kuby, który zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem mózgu i 17 maja będzie obchodził urodziny. Chłopiec z Miłosławia zapragnął otrzymać wiele kartek urodzinowych. Wspólnie wykonaliśmy kartki lub kupiliśmy gotowe, by chory Kubuś miał powody do radości. Kartki urodzinowe dla Kuby zostały wysłane. Życzymy solenizantowi wiele zdrowia.
W przedsięwzięcie zaangażował się szczególnie Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej z opiekunem  p.Jadwigą Kalinowską oraz panie Katarzyna Barbachowska i Ewa Szczekutek.

Autor Opublikowano: 26 Maj 2015 - 10:04 (866 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Ziemi w naszej szkole
Z
20 kwietnia odbył się apel z okazji obchodów Dnia Ziemi. Uroczystość zorganizowano pod hasłem "Segreguj śmieci - warto". Taki jest tytuł programu ekologicznego realizowanego w naszej szkole pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Apel rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej inscenizacją 'Witamy Wiosnę", o oprawę muzyczną zadbały uczennice klas IV-VI. Po tej pierwszej części uczennice klasy drugiej gimnazjum zachęcały nas do wiosennych spacerów połączonych z wiosennymi porządkami. Do porządków połączonych z segregacją odpadów zachęcali nas bohaterowie obejrzanego filmu- Mózg i Koks. Oni też wyjaśnili nam potrzebę recyklingu i przypomnieli  zasady prawidłowej segregacji. O potrzebie segregacji mówił też zaproszony przez nas specjalnie na tę uroczystość  gość p. Agata Świderska - pracownik Urzędu Gminy w Sabniach. Pani Agata zapoznała nas z podstawą prawną i założeniami "ustawy śmieciowej", przedstawiła również dane, które mówią wyraźnie jak wzrosła ilość posegregowanych śmieci w gminie Sabnie. To znak, że nasze wskaźniki coraz bardziej zbliżają się do tych europejskich. Jak wygląda umiejętność segregowania śmieci przez najmłodszych mieszkańców gminy sprawdziliśmy organizując na koniec zajęcia praktyczne z segregowania. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem, teraz pozostanie tylko wiedzę teoretyczną wcielać w życie. Dbamy o to w naszej szkole...

Autor Opublikowano: 23 Kwi 2015 - 09:16 (786 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYJAZDY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNE
Z
Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie gimnazjum i uczniowie szkoły podstawowej wyjechali na wycieczki. Były to wyjazdy sponsorowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w ramach realizacji projektu "Ziemia w moich rękach". Dlatego też skorzystali z niego wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klas I-III gimnazjum 27 października wyjechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie pięknego również o tej porze roku. Podziwialiśmy iglaki oraz egzotyczne gatunki w szklarniach. Uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych dotyczących prawidłowej segregacji śmieci. Ostatnim punktem wycieczki była projekcja filmów. Uczniowie mieli do wyboru dwa seanse filmowe "Bogowie" oraz "Miasto 44".Następnego dnia taki sam program miał wyjazd uczniów szkoły podstawowej klas III-VI. Uczestniczyli oni w projekcji filmu familijnego pt. "Pinokio". Również najmłodsi nasi uczniowie, czyli klasy I i II szkoły podstawowej w ramach realizacji projektu uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych, które odbyły się w Nadleśnictwie Sokołów. Pracownik Nadleśnictwa przybliżył dzieciom świat rodzimej flory i fauny, omówiono zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, odbyła się projekcja filmu "Na moczarach i bagnach Polski". Dzieci obejrzały również ścieżkę edukacyjną. Po zajęciach odbyła się wspólna degustacja pizzy. Po warsztatach uczniowie udali się na grób patronki szkoły Heleny Mniszek w Zembrowie, gdzie złożono kwiaty i zapalono symboliczny znicz. Jednym z zadań projektowych było założenie ogródka botanicznego. Zakupiono 20 sztuk sadzonek krzewów, które zostały przez uczniów posadzone przy szkole.


Autor Opublikowano: 12 Lis 2014 - 15:06 (677 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SEGREGUJ ŚMIECI WARTO
Z
Pod takim hasłem został ogłoszony w naszej szkole konkurs ekologiczny. Konkurs ten został podzielony na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali prace plastyczno-techniczne. Mieli za zadanie wykonać zwierzęta, które poznali na lekcjach przyrody, wykonane z wszystkich możliwych odpadów znalezionych w domach. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. W obu kategoriach wyłoniono po trzy najlepsze prace. Poza tym przyznano nagrodę specjalną dla klasy która najbardziej zaangażowała się w udział w konkursie, tzn. przygotowała najwięcej prac.Uczniowie gimnazjum w ramach konkursu przygotowali projekty edukacyjne na temat możliwości wykorzystania posegregowanych śmieci. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest projektor i laptop – urządzenia multimedialne, które są niezbędne do przygotowywania projektów edukacyjnych. Poza tym przedstawiciele zwycięskiej klasy prezentujący przygotowane projekty otrzymali nagrody specjalne.Pięcioosobowe jury, złożone z pracowników Urzędu Gminy Sabnie oraz nauczycieli Zespołu Szkół w Sabniach po obejrzeniu przygotowanych projektów oraz prac zgromadzonych w ramach konkursu przyznało nagrody. Zostały one wręczone 9 października przez wójta gminy Sabnie podczas uroczystego podsumowania konkursu w naszej szkole.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej na konkurs wpłynęło 51 prac. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała trzy najlepsze:

1 miejsce – Maciej Kurowicki, kl. III, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy – nagroda: aparat cyfrowy

2 miejsce – Mikołaj Kierylak, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: plecak turystyczny

3 miejsce – Emilia Dobrowolska, kl. III, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: pamięć przenośna

W kategorii klas IV-VI na konkurs wpłynęło 27 prac. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała trzy najlepsze:

1 miejsce – Zuzanna Kalisiak, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: aparat cyfrowy

2 miejsce – Zuzanna Pytel, kl. VI, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: plecak turystyczny

3 miejsce – Filip Brzózka, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zembrowie – nagroda: pamięć przenośna

W kategorii Gimnazjum w konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych zespołów. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała najlepszą prezentację wykonaną przez zespół:

Milena Bogucka, Aleksandra Gralik, Roksana Pietrucha – nagrody: para łyżworolek dla każdej z członkiń zespołu

W ramach konkursu  „Segreguj śmieci – warto” przyznano dwie nagrody specjalne:

telewizor z odtwarzaczem blu-ray – dla klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach, za udział wszystkich uczniów z klasy w konkursie

laptop z projektorem multimedialnym – dla klasy IIa Publicznego Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach, za zwycięstwo zespołu przedstawicieli klasy w kategorii Gimnazjum

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Sponsorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Urząd Gminy Sabnie.Autor Opublikowano: 15 Paź 2014 - 19:02 (656 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SZKOŁA W RUCHU-LEKCJA W-F W LESIE
Z

Rok „Szkoły w ruchu”

Akcja „Ćwiczyć każdy może”

Obszar 1.Wychowanie fizyczne, zajęcia klasowo - lekcyjne.

Wychowanie fizyczne, kształtując nawyk aktywności fizycznej i troski o zdrowie ,wspiera prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Oferta zajęć wychowania fizycznego realizowanych w formach alternatywnych powinna uwzględniać zróżnicowany poziom sprawności fizycznej uczniów, oczekiwania młodzieży oraz lokalne uwarunkowania.

Wykorzystując korzystną lokalizację naszej szkoły w sąsiedztwie lasu, zajęcia wychowania fizycznego w okresie jesiennym i wiosennym prowadzone są właśnie w lesie. Pierwsze zajęcia zawsze rozpoczynają się przypomnieniem procedur bezpieczeństwa i zapoznaniem z terenem lasu. Nauczyciel zapoznaje uczniów poprzez różne zabawy biegowe oraz gry terenowe typu podchody. Zabawy takie wdrażają dzieci w wysiłek fizyczny w sposób lekki i często dla nich nieświadomy. Dzięki temu nawet najbardziej niechętni angażują się w  wychowanie fizyczne. Dzieci uczą się orientacji przestrzennej, a także w praktyce wykorzystują umiejętności zdobyte na innych przedmiotach.

Najchętniej uczniowie  gimnazjum jak i szkoły podstawowej bawią się w „chowanego”. Nie jest to jednak typowa zabawa z „zaklepywaniem”, gdzie jedna osoba szuka a cała klasa się chowa, lecz prawdziwa „wojna strategiczna”. Klasa po podzieleniu się na 2 zespoły grę rozpoczyna w wcześniej wyznaczonym i zapoznanym terenie. Jedna z grup w określonym czasie musi się ukryć,a a druga ją odnaleźć. Co ciekawe, osoby ukrywające się mogą się przemieszczać  co powoduje, że wszyscy są aktywni. Po upływie czasu następuje zamiana ról. Zwycięża grupa, która odnalazła większą liczbę zawodników bądź w krótszym czasie.

Gra ta uczy uczniów zachowania w terenie, inicjatywy w wynajdywaniu kryjówek, zmusza do ruchu. W „zdrowy” sposób wprowadza element rywalizacji,  a przede wszystkim uczy odpowiedzialności: za siebie, kolegów, teren w którym się bawimy. Rozgrywka ta także pobudza inicjatywę twórczą – dozwolone są wszelkiego rodzaju maskowania i przebrania. Z początkowo krótkich rozgrywek ok. 10 minutowych,  wraz z zapoznaniem terenu i wzrostem umiejętności, a także „zawziętości” osób grających, rozgrywki wydłużają się nawet do 35 – 40 minut jedna. Oczywiście rewanż to kolejna lekcja, gdzie w sposób swobodny, aktywny, a przede wszystkim nieprzymuszony wszyscy zażywają ruchu na świeżym powietrzu.

R. Kosieradzki
Autor Opublikowano: 03 Cze 2014 - 12:50 (873 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu
Z
29.05.2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sterdyni odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Paulina Tymińska kl.IV w kategorii szkoła podstawowa i Roksana Pietrucha kl.IIB w kategorii gimnazjum . Zadaniem uczestniczek festiwalu było zaprezentowanie jednej autorskiej piosenki o tematyce prozdrowotnej. Zgodnie z regulaminem nasze dziewczyny doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, obie piosenki bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Piosenka pt."Kochane fast foody" w wykonaniu Pauliny Tymińskiej  zyskała również uznanie w opinii jury i zajęła I miejsce w kategorii solistek. Dziewczynom gratulujemy udanego występu.


Autor Opublikowano: 02 Cze 2014 - 22:46 (791 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
PARK EDUKACJI LEŚNEJ
Z
Uczniowie kl.IV-VI Szkoły Podstawowej w dniu 24.04. wyjechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Sokołów. Uczestniczyli tam w warsztatach florystycznych "Roślinność naszych lasów". Na wstępie p. Jerzy Tomczuk oraz p.Patrycja Żółkowska zapoznali nas z pracą Nadleśnictwa. Potem w trakcie warsztatów uczniowie uczyli się rozpoznawać rodzime gatunki drzew poznając charakterystyczne cechy ich wyglądu zewnętrznego (kształty i wielkość liści, korę, pokrój, nasiona i owoce). Kiedy wszyscy uporali się z ćwiczeniami przeszliśmy do Parku Edukacji Leśnej w któr ym znajdują się ciekawe gatunki roślin. Uczniowie oglądali rośliny, rozpoznawali rodzime i zachwycali się egzotycznymi i rzadkimi gatunkami. Wiele ciekawostek i informacji ze świata przyrody znaleźli na tablicach informacyjnych. Zajęcia zakończyły się wspólnym ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Autor Opublikowano: 29 Kwi 2014 - 14:30 (796 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
BOŻE NARODZENIE W POEZJI
Z
29 stycznia rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Literacki pod hasłem "Boże Narodzenie w poezji". Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu sokołowskiego. Warunkiem uczestnictwa było dostarczenie własnego wiersza o tematyce świątecznej. Swoje pracy złożyły cztery uczennice gimnazjum i pięcioro uczniów szkoły podstawowej. Talent niektórych z nich został dostrzeżony. Nagrodzone zostały utwory:

Klaudii Wytwer -kl.VI


Katarzyny Miściorak -kl.VI


Pauliny Tymińskiej -kl.IV
Autor Opublikowano: 04 Lut 2014 - 08:11 (740 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Z

 NA RATUNEK- pod takim hasłem odbywał się w tym roku finał WOŚP.

Pieniądze z tegorocznego finału zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz na wyposażenie oddziałów geriatrycznych.Społeczność naszej szkoły też włączyła się do udziału w tej akcji. Jako wolontariusze pracowali: Aleksandra Osipiak, Emilia Połog, Wioletta Rosiak, Dominik Tomczuk, Natalia Harasimiak, Dagmara Iwaniuk, Dominika Marchel, Radosław Kozłowski, Klaudia Jakubiak, Konrad Kraska, Mateusz Jakubik, Eliza Skomorucha, Aleksandra Stpiczyńska, Monika Kowalczuk, Olga Tymińska, Olga Hardejewicz, Aleksandra Stpiczyńska, Joanna Rajczuk pod opieką p.Małgorzaty Gęsiny i Jolanty Oksięciuk.

Łącznie zebraliśmy 4174, 32zł i 7,36euro. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji.


Autor Opublikowano: 15 Sty 2014 - 13:49 (900 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYCIECZKA DO SIEDLEC
Z
09.12.2013r. uczniowie klas gimnazjalnych wybrali się na krótką wycieczkę do Siedlec. Na początku pojechaliśmy na sztuczne lodowisko, gdzie spędziliśmy dwie godziny. Różne były umiejętności jeździeckie uczniów, jedni stawiali pierwsze kroki, inni próbowali wykonywa bardziej karkołomne ewolucje ale i jednym i drugim nie brakowało zapału. Potem było coś dla ducha; pojechaliśmy na przedstawienie teatralne pt."Opowieśc wigilijna". Ta historia przemiany skąpca i złośliwca w noc wigilijną pięknie przedstawiona przez młodzież pod kierunkiem p.Orzełowskiej bardzo się podobała. Na koniec coś dla ciała; posililiśmy się i zadowoleni wróciliśmy do domu.


Autor Opublikowano: 10 Gru 2013 - 12:12 (688 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka do Warszawy
Z
20 listopada grupa młodzieży- uczniów naszego gimnazjum pod czujnym okiem wychowawców wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Na początku mieliśmy okazję obejrzec bardzo ciekawy film pt."Mój biegun". Ta wzruszająca historia Jaśka Meli, który po tragicznym wypadku walczy o powrót do normalnego życia poruszyła wszystkich. Potem pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji przyrody a także zwiedziliśmy Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa. Ponieważ sprzyjała nam pogoda pozwoliliśmy sobie na mały spacer pod pomnik F.Chopina- symbol Łazienek. Ponieważ wszyscy zgłodnieli już nieco pojechaliśmy do galerii handlowej, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Pełni emocji i wrażeń wróciliśmy do domu w doskonałych humorach.

Autor Opublikowano: 02 Gru 2013 - 14:01 (656 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
11 LISTOPAD
Z
W dniu 8. listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Sabniach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczysty apel rozpoczęła ceremonia zaprzysiężęnia pocztu sztandarowego Publicznego  Gimnazjum. Część artystyczną przygotowały dzieci z klasy II , III  i dziewczęta z klasy V  Szkoły Podstawowej. Uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.


Autor Opublikowano: 14 Lis 2013 - 09:20 (703 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Drzewa
Z

 Dnia 30 października 2013 r. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach odbyło się "Święto Drzewa". Uczniowie kl. I-III pod opieką p. M. Pytel. p. J. Romańczuk i p. J. Szczekutek posadzili w okolicach szkoły kilka kasztanowców. Następnie dzieci otrzymały kasztany, aby posadzić je przy swoich domach. Na zajęciach dzieci kolorowały liście kasztanowca, z których ułożyły drzewa swoich klas. Prace wyeksponowano na tablicy przy sali nr 7. "Święto Drzewa"  było imprezą poprzedzoną cyklem zajęć poświęconych drzewom, lasom, roślinom. Dzieci wykonywały makiety lasu (kl. III), uczyły się wierszy, piosenek, chodziły na wycieczki do lasu itp. W ramach ochrony drzew przewidziana jest zbiórka makulatury, którą szkoła przeprowadzi na wiosnęAutor Opublikowano: 11 Lis 2013 - 12:23 (698 raz(y) oglądano.)
Czytaj więcej... (790 bajtów więcej) Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Nasza Patronka
Z
Helena Mniszek to autorka która mieszkała i tworzyła na terenie gminy Sabnie. Jej imię nosi również nasza szkoła. Dlatego pamiętamy o naszej patronce również w dniu Wszystkich Świętych. Jej grób znajduje się obok kaplicy w Zembrowie i nasze najmłodsze gimnazjalistki wybrały się tam aby uporządkować to miejsce. Liście zostały wygrabione, płyta umyta a w Dniu Wszystkich Świętych uczniowie zapalą znicze i postawią kwiaty.Autor Opublikowano: 28 Paź 2013 - 20:55 (708 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Edukacji Narodowej
Z
11 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku pani dyrektor powitała wszystkich obecnych, w tym zaproszonych przez nas emerytów. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy zobowiązali się być solidnymi i rzetelnymi uczniami naszej szkoły. Potem pani dyrektor wręczyła wyróżnionym pracownikom Nagrody Dyrektora i oddała głos uczniom, którzy trochę na wesoło przygotowali krótki występ słowno - muzyczny. Na koniec wysłuchaliśmy wspomnień zaproszonych gości, którzy poopowiadali nam jak kiedyś wyglądała praca w szkole. Potem niestety trzeba było wracać na lekcje.


Autor Opublikowano: 28 Paź 2013 - 20:07 (762 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Rady na elektroodpady
Z
Uczniowie klasy IIIA Adam Pytel i Dawid Baltaziuk zostali laureatami I etapu konkursu "Rady na elektroodpady". Efektem tego był wyjazd klasy na warsztaty, które były jednocześnie II etapem konkursu. W dniach 01.07-07.07.2013r. pod opieką nauczycieli grupa młodzieży przebywała w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Brok: u. Każdego dnia odbywały się dwa rodzaje zajęć: ekologiczne i twórczego myślenia. Uczestnicy stworzyli spot edukacyjno- informacyjny o tematyce elektrośmieci. Znajdzie się on w Internecie i poddany zostanie ocenie internautów. Wy też możecie nam pomóc w zdobyciu nagród. Głosujcie na nasz spot.


Autor Opublikowano: 03 Wrz 2013 - 19:54 (825 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Festiwal Piosenki o Zdrowiu
Z
18 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Gimnazjum reprezentowała grupa w składzie: Eliza Skomorucha z klasy II oraz Monika Jagiełło i Aleksandra Stpiczyńska z klasy IIIa, natomiast szkołę podstawową Paulina Tymińska z klasy III. Możemy pochwalić się niemałym sukcesem, ponieważ Paulina Tymińska zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez sponsora a przeznaczoną na dalszy rozwój wokalny naszej uczennicy. Wszyscy występujący otrzymali drobne upominki i dyplomy za udział.


Autor Opublikowano: 22 Maj 2013 - 09:23 (975 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
 

 
Zespół Szkół w Sabniach Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek
Strona oparta jest na systemie PostNuke. PostNuke jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL.
Zdjęcia i artykuły są własnścią autorów.