Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa

Statut
· Aneks do statutu
· Program wychowawczo-profilaktyczny
· Zasady oceniania
· Procedury postępowania z dzieckiem chorym
· Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych

Podręczniki

· Szkolny zestaw podręczników 2019/2020
· Programy nauczania 2019/2020

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 20 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w SterdyniTo jest temat:Z życia szkoły
Newsy opublikowane w tym Temacie.


Zobacz wszystko

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
Z
Jak zawsze w trzeci weekend września nastąpiła kulminacja akcji Sprzątania świata. W tym roku były to dni 20-22 września. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Ze względów organizacyjnych i pogodowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji w poniedziałek 23 września. Zaopatrzeni w rękawice i worki posprzątaliśmy śmieci na terenie szkoły, na przyległych przystankach autobusowych, ulicę Słoneczną, ulicę Główną, drogi do Hołowienek, Suchodołu i Kurowic. Zgromadzone śmieci zostały usunięte w porozumieniu z wspierającym nas Urzędem Gminy w Sabniach. A teraz szczególnie zachęcamy wszystkich do tego aby zgodnie z hasłem tegorocznej akcji podejmować działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów.


Autor Opublikowano: 25 Wrz 2019 - 23:14 (86 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
POMÓŻMY ULI
Z
Mieszkanka Sokołowa Podlaskiego Urszula Tokarska choruje na agresywnego chłoniaka odpornego na chemioterapię i radioterapię. Aby żyć, musi się poddać bardzo kosztownemu leczeniu za granicą, które nie podlega refundacji. Żeby mogło się ono odbyć do połowy października tego roku Ula musi zebrać 2 miliony złotych. Przyłączamy się do apelu o pomoc. Uczniowie naszej szkoły, wolontariusze wspólnie z rodzicami przygotowują ciasto, które jest potem sprzedawane w szkole. Cały zysk z akcji oraz pieniążki które uczniowie przynoszą na ten cel zbieramy do puszki, która zostanie przekazana do Caritasu, który bierze również udział w akcji. Cały czas zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, wszystkim, którzy wsparli Ulę w jej imieniu serdecznie dziękujemy.
Na stronie Fundacji Się Pomaga trwa zbiórka dla Uli. Tam znaleźć można więcej szczegółów na ten temat:
https://www.siepomaga.pl/urszula-tokarska


Autor Opublikowano: 25 Wrz 2019 - 22:50 (94 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Z
To było historyczne zakończenie roku szkolnego. Świadectwa odebrali po raz ostatni absolwenci zlikwidowanego gimnazjum i po raz pierwszy od kilkunastu lat ósmoklasiści ze szkoły podstawowej. Zgodnie ze szkolną tradycją uroczystość była okazją do uhonorowania uczniów za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Życzymy uczniom i pracownikom szkoły bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji , aby pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem spotkać się 2 września w nowym roku szkolnym 2019/2020

Autor Opublikowano: 03 Wrz 2019 - 18:44 (98 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
DZIEŃ ZIEMI
Z
"Moja Ziemia - mój dom" pod takim hasłem w naszej szkole odbył się apel ekologiczny przygotowany przez uczennice klasy VIII. Podziwialiśmy piękno naturalnej przyrody, które nie zawsze dostrzegamy w codziennym pośpiechu jednocześnie uświadamiając sobie że możemy stracić to wszystko jeśli się nie ockniemy i będziemy niszczyć środowisko w takim tempie w jakim ludzkość to robi dotychczas. Obok słów o tym w jakim stopniu niszczone są wszystkie elementy przyrody tj. woda, powietrze, lasy, gleba pojawiły się rady dla każdego z nas jak możemy na swój mały sposób też pomóc. Teledysk Michaela Jacksona, który kończył apel był na tyle poruszający, że uświadomił nam wszystkim, co należy zrobić, aby uratować Ziemię. Dlatego kończące apel wspólne ślubowanie, nasz własny ekologiczny dekalog było jego naturalnym podsumowaniem.Autor Opublikowano: 28 Kwi 2019 - 22:33 (182 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Z
21 marca tradycyjnie w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem "Zielono mi". W wiosenny nastrój wprowadziła nas przewodnicząca Samorządu Szkolnego i uczniowie klas młodszych. Przedstawiciele klas zostali podzieleni na drużyny chłopców i dziewcząt, które rywalizowały w konkurencjach wiedzowych i sprawnościowych. Uczniowie odgadywali zagadki, rozpoznawali rośliny, rysowali portret wychowawcy z zawiązanym oczami, określali smaki owoców i warzyw, układali puzzle, projektowali wiosenny strój ekologiczny. Rywalizacji zawodników towarzyszył ogromny aplauz widowni. Wręczono nagrody zwycięzcom w konkursie na Najkulturalniejszego Ucznia. Zgodnie z hasłem "Ruszaj się na wiosnę" uczniowie klasy V zaprezentowali ćwiczenia i zabawy ruchowe. W obchody włączyła się 45 DH"Cienie" prowadząc pląsy i zabawy zachęcając wszystkich do aktywności. "Bądźmy na wiosnę dla siebie mili i przyjaźni!".
 Autor Opublikowano: 24 Mar 2019 - 22:38 (239 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
Z
25 stycznia 2019 roku w Sali Koncertowej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”. Organizatorami festiwalu byli: Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak, Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach, Biblioteka Publiczna w Bielanach, ZO im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach i ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 wykonawców z całej Polski. Uczestnicy śpiewali kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Oceniała ich profesjonalna komisja w składzie: A. Iwaniuk – dyrygent Cerkiewnego Chóru Sacrum i M. Wnuk – dyrygent Chóru Akademickiego UMCS. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Trzcińska – uczennica klasy piątej szkoły podstawowej, która wykonała pastorałkę pt.: „ Maleńka Miłość’ oraz Paulina Tymińska – uczennica klasy III gimnazjum. Paulina wykonała utwór pt: „Pierwsza Gwiazda”. Swoim wykonaniem zachwyciła jury i zdobyła szczególne wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy festiwalu dostali pamiątkowe statuetki.
Serdecznie gratulujemy laureatce. Życzymy dalszych sukcesów. Śpiewaj nam – bo naprawdę robisz to świetnie.


Autor Opublikowano: 03 Lut 2019 - 21:34 (314 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WZOROWA ŁAZIENKA
Z
Pod takim hasłem organizowana jest akcja przez firmę Domestos, w której uczestniczy nasza szkoła. Na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl znajduje się galeria prac przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Udział w programie polega m.in. na głosowaniu na galerię naszych prac. Głosować mogą wszyscy, każdy głos to jeden punkt dla nas. Można też głosować wykorzystując paragon z artykułem Domestosa, wtedy przybędzie nam aż 20 punktów. Zachęcamy wszystkich rodziców oraz przyjaciół naszej szkoły do czynnego udziału w akcji.

Autor Opublikowano: 11 Paź 2018 - 00:20 (195 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
45 DH CIENIE NA ZLOCIE HUFCA
Z
– „ Dla Niepodległej – wyjdź w świat”. Tym razem gościł nas przysłowiowy „rolnik” CKR w Sokołowie Podlaskim. Zebraliśmy się w piątek wieczorem. Po inauguracyjnym apelu, uczestniczyliśmy w różnego typu warsztatach tematycznych : strzelectwo, pionierka, pierwsza pomoc, kulinaria,,,,,,,. Późnym wieczorem odbył się kominek z prezentacją drużyn i wykonaniem zadań zlotowych. Nasza drużyna przygotowała film z inscenizacji poświęconej pamięci bohaterów II wojny światowej, która została zaprezentowana w szkole 3 września 2018. Kolejny dzień to gra terenowa. Trwała do późnych godzin popołudniowych. Wśród zadań znalazło się : czytanie mapy, udzielanie pierwszej pomocy, pobyt w schronisku dla zwierząt i wykonanie maty, znicz pamięci pod pomnikiem bohaterów…. W rywalizacji na 15 drużyn – zajęliśmy 8 – „ to może być”. Największym przeżyciem było dla nas spotkanie przy ognisku podczas którego po raz pierwszy uczestniczyliśmy w „ogni obraniu”. Wtedy też część harcerzy z naszej drużyny złożyło przyrzeczenie harcerskie. Zlot zakończyliśmy w niedzielę wspólną Mszą Świętą.

Autor Opublikowano: 10 Paź 2018 - 23:54 (182 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
BEZPIECZNIE W SZKOLE
Z
17. września policjanci: st. sierż. Dominika Rozbicka z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i asp. sztabowy Bogdan Smolik, dzielnicowy z Posterunku Policji w Sterdyni przeprowadzili spotkania z uczniami klas IV-VI i VII,VIII i kl. III gimnazjum na temat szkodliwości zażywania różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, w szczególności dopalaczy.Wyjaśnili co to są dopalacze, w jakich formach mogą występować oraz dlaczego są niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Omówili również konsekwencje prawne, jakie młody człowiek może ponieść w związku z posiadaniem substancji zabronionych.

Autor Opublikowano: 03 Paź 2018 - 22:37 (251 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Z
"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie naszej szkoły corocznie uczestniczą w tej akcji. W tym roku również, w piątek 21 września posprzątaliśmy świat wokół nas. Klasy młodsze posprzątały boisko i teren wokół szkoły, starsi sprzątali "Ścieżkę ekologiczno- zdrowotną" w pobliskim lesie, ulicę Sokołowską, Słoneczną  i okoliczne drogi dojazdowe. Akcja ta jest interesującą metodą wychowawczą oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.
Autor Opublikowano: 27 Wrz 2018 - 10:16 (237 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
HARCERSKI START
Z
HARCERSKI START – wakacje zbliżały się ku końcowi, ale harcerze czuwają. 27 sierpnia spotkaliśmy się na harcerskim warsztacie pod chmurką. Najpierw powspominaliśmy wakacje, a potem zabraliśmy się do pracy. Nasza drużyna przygotowuje się do nadania imienia… ale nie zdradzimy KOGO? Dostaliśmy od druhny przybocznej zadania i ruszyliśmy patrolami na grę. Rezultaty zadania uwidoczniliśmy na plakacie. Nie zabrakło harcerskich piosenek, pląsów i zabaw. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem

Autor Opublikowano: 11 Wrz 2018 - 22:16 (293 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Z
14 stycznia w całej Polsce odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku jego celem było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Cel był niewątpliwie bardzo ważny i nasi uczniowie tradycyjnie już włączyli się w akcję zbiórki środków na ten cel. Na terenie parafii Zembrów kwestowali Paulina Marczuk, Aleksandra Dąbkowska, Paulina Tymińska, Natalia Sobieska i Jakub Tymiński.  Na terenie parafii Grodzisk kwestowali Zuzanna Pytel, Sandra Kryszczuk, Julia i Kinga Chmiel i Dariusz Robakowski, natomiast w Sokołowie Podlaskim kwestowały Aleksandra Osipiak, Zuzanna Chomka, Natalia Tatko, Martyna Marcjaniuk i Zuzanna Kalisiak. W akcję włączyli się również niektórzy rodzice: i jedni i drudzy zasługują na słowa podziękowania, bo mróz w niedzielę nie odpuszczał. Nie zawiedli również zwykli ludzie, którzy chętnie napełniali nasze puszki i w efekcie do sztabu w Sokołowie Podlaskim odstarczyliśmy kwotę 5360,99 zł


Autor Opublikowano: 29 Sty 2018 - 22:49 (299 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Z
15 WRZEŚNIA uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". W ramach tej akcji uczniowie pod opieką nauczycieli posprzątali teren wokół szkoły i boisko, plac zabaw, ścieżkę ekologiczną, lasek przy szkole, ulicę Słoneczną, teren wzdłuż chodnika do Hołowienek, teren wzdłuż chodnika do Topazu, okoliczne przystanki autobusowe. Niezbędna jak zwykle okazała się współpraca z Organem Prowadzącym, który zaopatrzył nas w rękawice i worki, a potem zapewniła odbiór śmieci.


Autor Opublikowano: 10 Paź 2017 - 22:08 (301 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYCIECZKA DO LIWA
Z
Uczniowie kl.IV,V,Vi naszej szkoły we wtorek 13.06. uczestniczyli w wycieczce do Liwa. Została ona zorganizowana przy ogromnym wsparciu dobrego ducha nasze szkoły p.Barbary Tekieli, która wynegocjowała darmowy wstęp naszym uczniom do obiektów historycznych i udział w warsztatach na terenie zamku oraz szereg konkursów z nagrodami. Zwiedzanie zbrojowni, stroje z epoki w których wystąpili nasi uczniowie oraz gra terenowa dostarczyły mnóstwa wrażeń i emocji. Uczniowie mieli okazję wejść na wieżę, zobaczyć lochy zamku oraz wykazać się spostrzegawczością i sprytem w poszukiwaniu tarczy, kluczy do wieży czy wreszcie zagubionych pierścieni Żółtej Damy. Wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas strzelania z łuku, chociaż wiatr nie wszystkim pomagał. Za to kiełbaski z ogniska smakowały wszystkim, nawet wtedy, kiedy zabrakło już chleba. No i pogoda była naszym sprzymierzeńcem, zaczęło padać gdy wszyscy siedzieli wygodnie w autobusie.


Autor Opublikowano: 18 Cze 2017 - 20:44 (418 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPEŁNIAMY MARZENIE
Z
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum udowodnili, że mają olbrzymie serca i są wyczuleni na nieszczęście innych ludzi. Spełniliśmy marzenie siedmioletniego Kuby, który zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem mózgu i 17 maja będzie obchodził urodziny. Chłopiec z Miłosławia zapragnął otrzymać wiele kartek urodzinowych. Wspólnie wykonaliśmy kartki lub kupiliśmy gotowe, by chory Kubuś miał powody do radości. Kartki urodzinowe dla Kuby zostały wysłane. Życzymy solenizantowi wiele zdrowia.
W przedsięwzięcie zaangażował się szczególnie Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej z opiekunem  p.Jadwigą Kalinowską oraz panie Katarzyna Barbachowska i Ewa Szczekutek.

Autor Opublikowano: 26 Maj 2015 - 10:04 (1035 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Ziemi w naszej szkole
Z
20 kwietnia odbył się apel z okazji obchodów Dnia Ziemi. Uroczystość zorganizowano pod hasłem "Segreguj śmieci - warto". Taki jest tytuł programu ekologicznego realizowanego w naszej szkole pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Apel rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej inscenizacją 'Witamy Wiosnę", o oprawę muzyczną zadbały uczennice klas IV-VI. Po tej pierwszej części uczennice klasy drugiej gimnazjum zachęcały nas do wiosennych spacerów połączonych z wiosennymi porządkami. Do porządków połączonych z segregacją odpadów zachęcali nas bohaterowie obejrzanego filmu- Mózg i Koks. Oni też wyjaśnili nam potrzebę recyklingu i przypomnieli  zasady prawidłowej segregacji. O potrzebie segregacji mówił też zaproszony przez nas specjalnie na tę uroczystość  gość p. Agata Świderska - pracownik Urzędu Gminy w Sabniach. Pani Agata zapoznała nas z podstawą prawną i założeniami "ustawy śmieciowej", przedstawiła również dane, które mówią wyraźnie jak wzrosła ilość posegregowanych śmieci w gminie Sabnie. To znak, że nasze wskaźniki coraz bardziej zbliżają się do tych europejskich. Jak wygląda umiejętność segregowania śmieci przez najmłodszych mieszkańców gminy sprawdziliśmy organizując na koniec zajęcia praktyczne z segregowania. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem, teraz pozostanie tylko wiedzę teoretyczną wcielać w życie. Dbamy o to w naszej szkole...

Autor Opublikowano: 23 Kwi 2015 - 09:16 (938 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYJAZDY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNE
Z
Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie gimnazjum i uczniowie szkoły podstawowej wyjechali na wycieczki. Były to wyjazdy sponsorowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w ramach realizacji projektu "Ziemia w moich rękach". Dlatego też skorzystali z niego wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klas I-III gimnazjum 27 października wyjechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie pięknego również o tej porze roku. Podziwialiśmy iglaki oraz egzotyczne gatunki w szklarniach. Uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych dotyczących prawidłowej segregacji śmieci. Ostatnim punktem wycieczki była projekcja filmów. Uczniowie mieli do wyboru dwa seanse filmowe "Bogowie" oraz "Miasto 44".Następnego dnia taki sam program miał wyjazd uczniów szkoły podstawowej klas III-VI. Uczestniczyli oni w projekcji filmu familijnego pt. "Pinokio". Również najmłodsi nasi uczniowie, czyli klasy I i II szkoły podstawowej w ramach realizacji projektu uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych, które odbyły się w Nadleśnictwie Sokołów. Pracownik Nadleśnictwa przybliżył dzieciom świat rodzimej flory i fauny, omówiono zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, odbyła się projekcja filmu "Na moczarach i bagnach Polski". Dzieci obejrzały również ścieżkę edukacyjną. Po zajęciach odbyła się wspólna degustacja pizzy. Po warsztatach uczniowie udali się na grób patronki szkoły Heleny Mniszek w Zembrowie, gdzie złożono kwiaty i zapalono symboliczny znicz. Jednym z zadań projektowych było założenie ogródka botanicznego. Zakupiono 20 sztuk sadzonek krzewów, które zostały przez uczniów posadzone przy szkole.


Autor Opublikowano: 12 Lis 2014 - 15:06 (837 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SEGREGUJ ŚMIECI WARTO
Z
Pod takim hasłem został ogłoszony w naszej szkole konkurs ekologiczny. Konkurs ten został podzielony na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali prace plastyczno-techniczne. Mieli za zadanie wykonać zwierzęta, które poznali na lekcjach przyrody, wykonane z wszystkich możliwych odpadów znalezionych w domach. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. W obu kategoriach wyłoniono po trzy najlepsze prace. Poza tym przyznano nagrodę specjalną dla klasy która najbardziej zaangażowała się w udział w konkursie, tzn. przygotowała najwięcej prac.Uczniowie gimnazjum w ramach konkursu przygotowali projekty edukacyjne na temat możliwości wykorzystania posegregowanych śmieci. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest projektor i laptop – urządzenia multimedialne, które są niezbędne do przygotowywania projektów edukacyjnych. Poza tym przedstawiciele zwycięskiej klasy prezentujący przygotowane projekty otrzymali nagrody specjalne.Pięcioosobowe jury, złożone z pracowników Urzędu Gminy Sabnie oraz nauczycieli Zespołu Szkół w Sabniach po obejrzeniu przygotowanych projektów oraz prac zgromadzonych w ramach konkursu przyznało nagrody. Zostały one wręczone 9 października przez wójta gminy Sabnie podczas uroczystego podsumowania konkursu w naszej szkole.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej na konkurs wpłynęło 51 prac. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała trzy najlepsze:

1 miejsce – Maciej Kurowicki, kl. III, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy – nagroda: aparat cyfrowy

2 miejsce – Mikołaj Kierylak, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: plecak turystyczny

3 miejsce – Emilia Dobrowolska, kl. III, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: pamięć przenośna

W kategorii klas IV-VI na konkurs wpłynęło 27 prac. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała trzy najlepsze:

1 miejsce – Zuzanna Kalisiak, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: aparat cyfrowy

2 miejsce – Zuzanna Pytel, kl. VI, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: plecak turystyczny

3 miejsce – Filip Brzózka, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zembrowie – nagroda: pamięć przenośna

W kategorii Gimnazjum w konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych zespołów. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała najlepszą prezentację wykonaną przez zespół:

Milena Bogucka, Aleksandra Gralik, Roksana Pietrucha – nagrody: para łyżworolek dla każdej z członkiń zespołu

W ramach konkursu  „Segreguj śmieci – warto” przyznano dwie nagrody specjalne:

telewizor z odtwarzaczem blu-ray – dla klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach, za udział wszystkich uczniów z klasy w konkursie

laptop z projektorem multimedialnym – dla klasy IIa Publicznego Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach, za zwycięstwo zespołu przedstawicieli klasy w kategorii Gimnazjum

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Sponsorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Urząd Gminy Sabnie.Autor Opublikowano: 15 Paź 2014 - 19:02 (830 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SZKOŁA W RUCHU-LEKCJA W-F W LESIE
Z

Rok „Szkoły w ruchu”

Akcja „Ćwiczyć każdy może”

Obszar 1.Wychowanie fizyczne, zajęcia klasowo - lekcyjne.

Wychowanie fizyczne, kształtując nawyk aktywności fizycznej i troski o zdrowie ,wspiera prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Oferta zajęć wychowania fizycznego realizowanych w formach alternatywnych powinna uwzględniać zróżnicowany poziom sprawności fizycznej uczniów, oczekiwania młodzieży oraz lokalne uwarunkowania.

Wykorzystując korzystną lokalizację naszej szkoły w sąsiedztwie lasu, zajęcia wychowania fizycznego w okresie jesiennym i wiosennym prowadzone są właśnie w lesie. Pierwsze zajęcia zawsze rozpoczynają się przypomnieniem procedur bezpieczeństwa i zapoznaniem z terenem lasu. Nauczyciel zapoznaje uczniów poprzez różne zabawy biegowe oraz gry terenowe typu podchody. Zabawy takie wdrażają dzieci w wysiłek fizyczny w sposób lekki i często dla nich nieświadomy. Dzięki temu nawet najbardziej niechętni angażują się w  wychowanie fizyczne. Dzieci uczą się orientacji przestrzennej, a także w praktyce wykorzystują umiejętności zdobyte na innych przedmiotach.

Najchętniej uczniowie  gimnazjum jak i szkoły podstawowej bawią się w „chowanego”. Nie jest to jednak typowa zabawa z „zaklepywaniem”, gdzie jedna osoba szuka a cała klasa się chowa, lecz prawdziwa „wojna strategiczna”. Klasa po podzieleniu się na 2 zespoły grę rozpoczyna w wcześniej wyznaczonym i zapoznanym terenie. Jedna z grup w określonym czasie musi się ukryć,a a druga ją odnaleźć. Co ciekawe, osoby ukrywające się mogą się przemieszczać  co powoduje, że wszyscy są aktywni. Po upływie czasu następuje zamiana ról. Zwycięża grupa, która odnalazła większą liczbę zawodników bądź w krótszym czasie.

Gra ta uczy uczniów zachowania w terenie, inicjatywy w wynajdywaniu kryjówek, zmusza do ruchu. W „zdrowy” sposób wprowadza element rywalizacji,  a przede wszystkim uczy odpowiedzialności: za siebie, kolegów, teren w którym się bawimy. Rozgrywka ta także pobudza inicjatywę twórczą – dozwolone są wszelkiego rodzaju maskowania i przebrania. Z początkowo krótkich rozgrywek ok. 10 minutowych,  wraz z zapoznaniem terenu i wzrostem umiejętności, a także „zawziętości” osób grających, rozgrywki wydłużają się nawet do 35 – 40 minut jedna. Oczywiście rewanż to kolejna lekcja, gdzie w sposób swobodny, aktywny, a przede wszystkim nieprzymuszony wszyscy zażywają ruchu na świeżym powietrzu.

R. Kosieradzki
Autor Opublikowano: 03 Cze 2014 - 12:50 (1037 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu
Z
29.05.2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sterdyni odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Paulina Tymińska kl.IV w kategorii szkoła podstawowa i Roksana Pietrucha kl.IIB w kategorii gimnazjum . Zadaniem uczestniczek festiwalu było zaprezentowanie jednej autorskiej piosenki o tematyce prozdrowotnej. Zgodnie z regulaminem nasze dziewczyny doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, obie piosenki bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Piosenka pt."Kochane fast foody" w wykonaniu Pauliny Tymińskiej  zyskała również uznanie w opinii jury i zajęła I miejsce w kategorii solistek. Dziewczynom gratulujemy udanego występu.


Autor Opublikowano: 02 Cze 2014 - 22:46 (950 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
 

 
Zespół Szkół w Sabniach Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek
Strona oparta jest na systemie PostNuke. PostNuke jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL.
Zdjęcia i artykuły są własnścią autorów.