Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa
· Statut
· Program profilaktyczno-wychowawczy
· Zasady oceniania
· Program profilaktyki
· Koncepcja pracy szkoły
· Program wychowawczy
· Plan pracy szkoły

Gimnazjum
· Statut
· Zasady oceniania
· Program profilaktyki
· Koncepcja pracy szkoły
· Plan pracy szkoły

Przedszkola
· Plan pracy przedszkola w Sabniach

Podręczniki

· Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 13 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w Sterdyni

Rodzina dla rodziny
inne

Święta Bożego  Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Nasza szkoła od wielu lat przyłącza się do akcji charytatywnych. W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji „Rodzina dla Rodziny”. Uczniowie, rodzice, nauczyciele- zebraliśmy naprawdę sporo: słodycze, artykuły spożywcze, zabawki, środki czystości itp. Zebrane produkty przekazaliśmy organizatorom akcji, którzy przygotowali paczki dla potrzebujących rodzin. Z pomocy tej skorzystało również 5 rodzin uczniów naszej szkoły. Wszystkie podarunki z pewnością sprawiły wielką radość obdarowanym rodzinom,  były dużą pomocą w trudnej sytuacji finansowej. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:55 (8 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
inne

SZKOŁA  PROMUJĄCA  ZDROWIE

23  listopada  w Siedlcach  odbyła  się konferencja „ Narkotyki, dopalacze nie tędy  droga”. Jednym z jej punktów  była  prezentacja  działań  w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. Standard III wskazuje  szkole  realizację  działań z zakresu  profilaktyki w tym  zakresie. Szkolny koordynator programu Anna Chmiel w oparciu o prezentacją przedstawiła  wybrane  działania szkoły w tym zakresie  oraz  zachęciła obecnych do  podejmowania programu w szkołach.Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:46 (7 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mikołajkowa tradycja.
inne

Mikołajkowa  tradycja

6 grudnia  zgodnie  z tradycją  w  szkole pojawił  się  święty Mikołaj. Odwiedził wszystkich  uczniów i pracowników  szkoły. Spotkanie  budziło  wiele  emocji – Święty Mikołaj  sprawdzał  znajomość  wierszy, kolęd i pacierza, tylko  nie  stawiał ocen.  Obdarował  słodkimi  prezentami wszystkich. Przedsięwzięcie  było  możliwe  dzięki Radzie Rodziców w ramach projekty Szkoła Współpracy.Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:44 (7 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
I Międzyszkolny Dekanalny Przegląd Poezji Religijnej „Święci”
inne

I Międzyszkolny  Dekanalny Przegląd Poezji Religijnej  „Święci”

„ Ku nim wędrujemy  zawsze, zbliżamy  się  do  nich przez  całe  życie, każdym dobrym uczynkiem, każdą  myślą  i  wszelką  miłością”

5 grudnia 2017 roku w naszej  szkole  odbył się konkurs  recytatorski  dla  uczniów  szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy  prezentowali  wiersze  o  tematyce  zgodnej  z hasłem  głównym  „Święci”.

Do konkursu  przystąpiły  szkoły z: Zembrowa, Sterdyni, Niecieczy, Łazowa, Kosowa Lackiego, Sabni. W kategorii klas IV- V  uczestniczyło 13  uczniów. Nagrodzeni : I miejsce – Iga  Stefańczuk SP w  Kosowie  Lackim, II miejsce – Michał Kałuski SP w Niecieczy, III miejsce – Jakub Jurczak  SP w Zembrowie.

W kategorii VI –VII uczestniczyło  10  uczniów. Nagrodzeni : Hanna Winnicka SP w   Kosowie Lackim, II miejsce Kacper  Borowy SP  w Niecieczy, III miejsce Karolina  Grabowska  SP w Kosowie  Lackim.  W kategorii gimnazjum  udział  wzięło gimnazjum w Sabniach. I miejsce Emilia  Strzała, II Magdalena  Wrzosek.

Wszyscy  uczestnicy  otrzymali  pamiątkowe dyplomy  i  upominki. Konkurs  stanowił  realizację  zadań w ramach projektu Szkolnego Koła Caritas – „Dzień ze świętym”  oraz Szkoły Współpracy.Autor Opublikowano: 13 Gru 2017 - 19:42 (7 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mikołajki w Zembrowie
inne

Zwyczaje i zabawy Mikołajkowe miały na celu:- kształtowanie szacunku do tradycji i obrzędów Mikołajkowych poprzez udział w zabawach i konkursach związanych tematycznie z tym świętem;- integracja obu grup wiekowych W nocy z 5 grudnia  na  6 grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. Istnieje wiele legend związanych z tym zwyczajem. Jedna z nich, zapewne o anglosaskim rodowodzie, mówi, że 6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy jeszcze wszystkie dzieci śpią, Święty Mikołaj zagląda przez szybkę do domu. Gdy zobaczy wyczyszczone buty, zostawia upominek dla domowników. Święty Mikołaj bowiem to postać piękna, niezwykła, tajemnicza i cudowna, to uosobienie dobroci, wyrozumiałości i hojności, to najlepszy ze wszystkich świętych; to święty, który przez całe swe życie z wielkim oddaniem pomagał ludziom, wspierał ich i uszczęśliwiał. W miesiącu grudniu dzieci w wielu krajach świata, częściej niż w innych miesiącach otrzymują prezenty. Znaczenie takich sytuacji jest ogromne. Pragnąc radości dzieci, obdarowujemy je z różnych powodów także i w przedszkolu.


 Autor Opublikowano: 12 Gru 2017 - 10:32 (13 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Andrzejki w Zembrowie
inne

,,Andrzejki” w przedszkolu w Zembrowie

W dniu 29.11.2017 r w Przedszkolu   w Zembrowie, zgodnie ze starą polską tradycją obchodziliśmy Andrzejki. W tym dniu wróżki zaprosiły wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy. Po zapoznaniu dzieci ze sposobem obchodzenia tego święta przystąpiły do różnorodnych wróżb i przepowiedni. Oto kilka z nich „Co cię czeka w przyszłości?,” „Kim będę w przyszłości’’. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w wróżbach  i czarach andrzejkowych. Wróżby przeplatane były zabawami i pląsami przy muzyce niosącymi dzieciom nastrój radości. Zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Przez tak zorganizowane zabawy i wróżby  stworzyłyśmy dzieciom okazję do poznawania i kontynuowania zwyczajów ludowych.
Autor Opublikowano: 12 Gru 2017 - 10:08 (13 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wieniec adwentowy
inne

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W tradycji polskiej w czasie adwentu w kościołach i w domach ustawia się wieniec adwentowy, w którym cztery świece, symbolizują cztery niedziele adwentu.

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na ,, Najpiękniejszy wieniec adwentowy”

  Jego celem było rozwijanie zdolności plastycznych, pobudzanie twórczości zarówno dzieci, jak i osób dorosłych oraz propagowanie tradycji i kultury polskiej, związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego.

Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, a wieńce trafiły na kiermasz zorganizowany przez Radę Rodziców.

Autor Opublikowano: 12 Gru 2017 - 09:09 (11 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Rajd Barbórki
inne

Uczennice szkoły w Sabniach wykonały projekt aplikacji na telefon promującej bezpieczeństwo na drodze

i w nagrodę pojechały na 55 Rajd Barbórki.

Uczennice 3 klasy oddziału gimnazjalnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach Magdalena Wrzosek i Zuzanna Pytel, znalazły się w gronie zwycięzców konkursu „Młodzież promuje bezpieczeństwo”, którego organizatorem był samorząd województwa mazowieckiego i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W nagrodę uczennice wraz z opiekunem Panią Anną Mikołajczuk podziwiały sobotni 55 Rajd Barbórki w Warszawie. To jedyny taki rajd w Polsce z kultowym odcinkiem na ulicy Karowej. Biorą w nim udział najszybsi kierowcy i najnowocześniejsze samochody. Dodatkową atrakcją był udział w odcinku specjalnym w Modlinie.Uczennice szkoły w Sabniach wykonały projekt aplikacji na telefon promującej bezpieczeństwo na drodze i w nagrodę pojechały na 55 Rajd Barbórki.
Autor Opublikowano: 06 Gru 2017 - 21:48 (13 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Miś w Zembrowie
inne


Autor Opublikowano: 06 Gru 2017 - 21:38 (22 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Jesteś widoczny, jesteśbezpieczny
inne

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach

     Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

30 listopada 2017r. w  kampanii wzięli udział uczniowie  naszej szkoł  Tego dnia dzieci, pod bacznym okiem strażaków, poznały  zasady udzielania pierwszej pomocy. Miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor .rowerowy. Najmłodsi uczestnicy kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zaprezentowali  w formie plastycznej, jak widzą bezpieczeństwo na drodze. Dużym zainteresowaniem cieszył się film edukacyjny. Najwięcej emocji wzbudziła jazda motorem  na symulatorze.

 Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Pani Janina Ewa Orzełowka - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Pani Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pani Marta Sosnowska- Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego, Pan insp. mgr inż. Wiesław Nasiłowski- Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim,  Pan Ireneusz Piotr Wyszyński- Wójt Gminy Sabnie, Pan Jacek Kobyliński- Dyrektor WORD w Siedlcach, Pan Wacław Mikołajczuk – Przewodniczący Rady Gminy Sabnie, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Urzędu Marszałkowskiego. W swoich przemówieniach zaproszeni goście podkreślali jak ważne dla naszego życia jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w tym m.in. noszenie odblasków, które na zakończenie imprezy otrzymał każdy uczeń naszej szkoły.
Autor Opublikowano: 04 Gru 2017 - 14:11 (19 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Mazowiecki informator
inne

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

czytaj całość

Autor Opublikowano: 24 Lis 2017 - 18:43 (30 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Śniadanie daje moc
inne

Śniadanie Daje Moc

Zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego dziecka,  to główny cel programu „Śniadanie Daje Moc”.  Już od wielu lat obchodzimy ten dzień wspólnie ze szkołami z całej Polski. 8 listopada,  w Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania,  w stołówce szkolnej spotkały się dzieci z klas I-III . Przed zjedzeniem śniadania dowiedziały się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Następnie wszyscy, z wielkim apetytem, zjedli bardzo pyszny i urozmaicony posiłek. 

 Autor Opublikowano: 15 Lis 2017 - 19:42 (51 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
W kraju Orła Białego
inne

„W Kraju Orła Białego” - kontynuacja programu „Poszukiwacze Przygód”

Podczas ogólnopolskiego projektu wprowadziłam dzieci w tematykę uroczystości poprzez pogadankę na temat symboli narodowych oraz informacje dotyczące zbliżających się obchodów Święta Niepodległości. Zapoznałam dzieci z flagą i godłem oraz mapą Polski ze wskazaniem Warszawy i rzeki Wisły oraz ważniejszych krain , miast i związanych z nimi legend. Dzieci wiedzą ,że Polska jest naszym domem. Miejscem, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Tu rozpoznajemy domy, ulice, ludzi. Tu są zapachy, smaki, które dobrze znamy i lubimy. W domu, w Polsce wszystko jest nam bliskie i znane. Znakami naszego domu – Polski jest biało-czerwona flaga i godło z białym orłem .Przed zajęciami dzieci w swoich domach wspólnie z rodzicami wykonali godła.

Celem zajęć było:

- rozwój mowy (wyraźne mówienie, wzbogacanie słownictwa czynnego);

- kształtowanie sprawności fizycznej poprzez uczestnictwo w zajęciach ruchowych

w sali i na powietrzu, współdziałanie w grupie;

- posługiwanie się w zabawie gestem oraz ruchem;

- rozwijanie sprawności manualnej oraz orientacji w przestrzeni;

- oglądanie udekorowanych flagami z okazji świat państwowych bloków, domów,

sklepów w najbliższym otoczeniu;

- rozpoznawanie barw narodowych, rozumienie pojęć –moja ojczyzna, mój kraj;

- rozumienie sensu informacji podanych w formie symbolu (rysunek)

- nauka kroku tańca Poleczka

-rytmiczne układanie barw bialo-czerwonej flag

-poznanie legend polskich
Autor Opublikowano: 12 Lis 2017 - 19:46 (55 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dziady
inne
Dnia 10.11.2017r. Zespół Szkół w Sabniach gościł aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku, którzy przedstawili adaptację dramatu Adama Mickiewicza "Dziady" część II. Spektakl obejrzeli uczniowie klasy Vi, VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III oddziałów gimnazjalnych.z naszej szkoły oraz uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Zembrowie. Sztuka dała uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła i zapoznanie się z treścią i problematyką utworu.


Autor Opublikowano: 10 Lis 2017 - 17:39 (62 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Niepodległości
inne
Święto NiepodległościAutor Opublikowano: 09 Lis 2017 - 18:00 (48 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
W krainie Tolerancji
inne

W Krainie Tolerancji”-podróż do Egiptu u „Małych Odkrywców” z Zembrowa

Realizujemy Bliżejprzedszkolny projekt edukacyjny „POSZUKIWACZE PRZYGÓD „ to wspólna nazwa dla dziesięciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie poprzez zabawę wspomagać realizację celów edukacyjno-wychowawczych realizowanych w przedszkolu.

Tolerancja to ukazanie inności jako czegoś dobrego, niedyskryminującego drugiego człowieka, pokazanie, wiele inności w naszym otoczeniu. Bo przecież różnimy się wyglądem, jedno dziecko ma piegi, inne nosi okulary, są dzieci na wózkach inwalidzkich i mające inny kolor skory. Ale tak naprawdę wszyscy jesteśmy dobrymi ludźmi i i akceptujemy te różnice. Celem jest uświadomienie dzieciom, że obok niego mogą pojawiać się różnice i by nauczyło się je akceptować, oraz by nie odczuwało lęku z powodu swojej inności.

Na zajęciach w dniu 25.10.2017 r. przenieśliśmy się w odległe czasy i w nieznane nam miejsce - w czasy starożytnego Egiptu. Przed kilkoma tysiącami lat w Afryce, w delcie doliny Nilu, istniała jedna z najpotężniejszych cywilizacji. Dzięki ogromnej wiedzy i znakomitej organizacji pracy Egipcjanie potrafili zbudować piramidy, które po dziś dzień zdumiewają swą wielkością. Służyły one jako grobowce dla władców z tamtych czasów. Piramidy budowano bez zastosowania maszyn, jedynie za pomocą prostych narzędzi. Bloki kamienne wyrąbywano za pomocą młotów w kamieniołomach, które znajdowały się po drugiej stronie rzeki Nil. Budowę zaczynano od wyrównywania placu. Następnie mierniczy za pomocą gwiazd wyznaczał kierunki stron świata tak, aby bloki fundamentów skierowane były dokładnie na północ, południe, wschód i zachód. Bloki kamienne przewożono statkami po Nilu, potem je przeciągano linami z papirusu na miejsce budowy. Tam wciągano je na górę po stromych rampach usypanych z piasku i żwiru. Na koniec piramidy okładano płytami z białego kamienia wapiennego.
Czy ludzie dawniej mierzyli czas? Wcale go nie mierzyli, ale wiedzieli, że po nocy wstaje dzień, a potem znowu nadchodzi pora snu i odpoczynku, czyli noc. W ciągu dnia także zauważyli upływ czasu, bo co jakiś czas odczuwali głód. Potem, kiedy ludzie zaczęli uprawiać ziemię, zaobserwowali, że z upływem czasu są związane zmiany w przyrodzie. Dzisiaj my nazywamy to porami roku.
Egipt to państwo o dziwnym kształcie, bo przypomina kwiat na długiej łodydze. Tą łodygą jest rzeka Nil. Egipt to kraj suchy, dlatego życie Egipcjan zależało od rzeki Nil. Państwo to leży częściowo w Afryce, a częściowo w Azji (półwysep Synaj).
Egipt słynie z piramid (grobowce) - są to jakby muzea, bo pełno w nich różnych przedmiotów i malowideł. Największa piramida Cheopsa ma ponad 100m wysokości. Budowa piramidy trwała 23 lata, a strzeże ją Sfinks (czyli lew z ludzką głową).Nam udało się znaleźć i otworzyć ją za pomocą szyfru .Odnależliśmy tam mumię.

Władcą i królem Egiptu był Faraon.
Egipcjanie wynaleźli pismo hieroglificzne, czyli małe obrazki. Pisali ściętą trzciną lub pędzelkiem maczanym w tuszu na kamiennych lub drewnianych tabliczkach. My takie tabliczki lepiliśmy z gliny używając stempli.

Egipcjanie pozostawili po sobie nie tylko piramidy, wielkie świątynie i tysiące skarbów ale dzięki mumifikacji sami przetrwali do naszych czasów. Były gry i zabawy egipskie.”Noszenie wody do pałacu Faraona” ,”Wyścigi wielbłądów” i inne. Mam nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają te zajęcia. Rodzicom uczestniczącym aktywnie w zajęciu dziękuję za pomoc.
Autor Opublikowano: 09 Lis 2017 - 17:34 (57 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto pieczonego ziemniaka
inne

Święto pieczonego ziemniaka.

Święto pieczonego ziemniaka,  to impreza, która co roku ma miejsce w kalendarzu imprez klas I-III szkoły podstawowej. W tym roku świętowaliśmy 23 pażdziernika.  Dzieci podczas tego święta lepiej poznają zalety ziemniaków, które powinny często pojawiać się w naszej diecie. Dlaczego?
Ziemniaki są cennym źródłem witaminy C. Najwięcej jest jej w młodych bulwach. Jeden ziemniak średniej wielkości zawiera ok. 16 mg tej witaminy, a dzienne zapotrzebowanie organizmu wynosi ok. 60 mg. Im więcej czasu minęło od wykopków i im dłużej ziemniaki leżą w kopcach, sklepach lub piwnicach, tym witaminy C jest w nich coraz mniej. Zawierają nieco witamin H, K, B1, B2, B6 i PP. Są bogate w pierwiastki mineralne, głównie potas i fosfor, ale w śladowych ilościach mają też magnez, wapń, żelazo, mangan, sód, fluor, jod i siarkę. Jedząc często ziemniaki, uzupełniamy niemal wszystkie niedobory substancji mineralnych w naszym organizmie. Najsmaczniejsze i najzdrowsze są ziemniaki jesienią, świeżo wykopane. Właśnie wtedy warto jeść ich dużo, piec je lub gotować. Autor Opublikowano: 27 Paź 2017 - 18:03 (64 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
List do taty.
inne

Wyróżnienie dla uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Sabniach na ogólnopolskim podsumowaniu konkursu „List do taty” w Senacie

18 października 2017 br.  w Senacie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 4. edycji konkursu „List do Ojca. List do Taty”. Konkurs  zorganizowany był przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego/Inicjatywa Tato.Net, pod honorowym patronatem rzecznika praw dziecka Marka Michalaka. 

Wśród wyróżnionych znalazł się Klaudii Karczmarek ze Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach z okręgu wyborczego senatora Waldemara Kraski. Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu, którego celem jest propagowanie idei świadomego i dojrzałego ojcostwa, było możliwe dzięki zaangażowaniu senatorów, dyrektorów oraz nauczycieli szkół w całej Polsce. W edycji wzięło udział 34 senatorów, w sumie do ich biur nadesłano 3256 prac napisanych przez uczniów z klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Konkursowy list miał opisywać relacje z tatą, ojczymem czy ojcem zastępczym i stanowić próbę odpowiedzi  pytanie: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?.

Listy, które wygrały w okręgach, następnie oceniane były przez jury, które brało pod uwagę umiejętność pokazania roli ojca w życiu dziecka, samodzielność i szczerość wypowiedzi, a także jej formę. Nagrody laureatom okręgowym ufundowali senatorowie, zaś nagrody dla finalistów konkursu ufundowała Kancelaria Senatu i rzecznik praw dziecka. Podczas pobytu w stolicy dzieci wraz z opiekunami zwiedziły parlament i odwiedziły Centrum Nauki Kopernik.

Podczas uroczystości konkursowe listy czytał aktor Radosław Pazura.

Źródło: http://www.kraska.home.pl/Autor Opublikowano: 23 Paź 2017 - 17:04 (72 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień drzewa 2017
inne

Dzień Drzewa” u „Małych Odkrywców” z Zembrowa

Dnia 11.10.2017 roku w naszym Przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Drzewa”. Głównym celem podjęcia tej  tematyki, było:

-wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego

- rozwijanie postaw proekologicznych

- zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew

- ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody

 Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa.

Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.

Poznały także etapy wzrastania drzewa.  Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „Drzewo z rolki”.

Uroczyście zatańczyły do piosenki”Mieszkańcy lasu”

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania muzycznego „Drzewo mieszkanie”,oraz opowiadania pt: „Brzoza”. Maluchy segregowały liście według kształtów i układały domki z dużych zapałek .Dzieci tego dnia przebrane były za drzewa, a sala została zamieniona w prawdziwy las.Autor Opublikowano: 19 Paź 2017 - 16:06 (90 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Strażacy w Kupientynie
inne

W dniu 6 października nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele OSP z Kupientyna- p. Mariusz Wilk i p. Mariusz Nowotniak , który na co dzień pracuje w Państwowej Straży Pożarnej  w specjalnej jednostce ratownictwa wodnego. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt strażacki wykorzystywany podczas gaszenia pożarów,  jak również  podczas wypadków drogowych. Nasi strażacy wody się nie boją – ruszają na pomoc tonącym,  bowiem w  naszej miejscowości istnieje  również sekcja ratownictwa wodnego.

Dziękujemy serdecznie za ciekawe i pouczające spotkanie oraz za niespodziankę w postaci dużej ilości pluszaków.

 


Autor Opublikowano: 12 Paź 2017 - 08:22 (85 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 

.


Szkoła Współpracy


Rekrutacja

Przedszkole
karta zgłoszenia
karta zgłoszenia(pdf)

Szkoła Podstawowa
informacja dla rodzica
informacja dla rodzica(pdf)
wniosek-uczeń z obwodu
wniosek-uczeń z obwodu(pdf)
wniosek-uczeń spoza obwodu
wniosek-uczeń spoza obwodu(pdf)
Gimnazjum
informacja
informacja(pdf)
podanie
podanie(pdf)

Zielony Certyfikat

Posiadamy Zielony Certyfikat 
 

Szkoła z prawami dziecka

Kodeks "Szkoła bez przemocy"

Nasze osiągnięcia


Gimnazjum
· I semestr 2007/08

Szkoła Podstaawowa
· I semestr 2007/08

Odliczanie


Do wakacji pozostało 1 dzień!

Block Type newestgame Not Found

The block type newestgame doesn't seem to exist. Please check corresponding blocks directory.

Zapraszamy do galerii
Inne Artykuły

· Rodzina dla rodziny (Gru-13-2017)
· SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE (Gru-13-2017)
· Mikołajkowa tradycja. (Gru-13-2017)
· I Międzyszkolny Dekanalny Przegląd Poezji Religijnej „Święci” (Gru-13-2017)
· Mikołajki w Zembrowie (Gru-12-2017)
· Andrzejki w Zembrowie (Gru-12-2017)
· Wieniec adwentowy (Gru-12-2017)
· Rajd Barbórki (Gru-06-2017)
· Miś w Zembrowie (Gru-06-2017)
· Jesteś widoczny, jesteśbezpieczny (Gru-04-2017)

Zaloguj

  


Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Starsze Artykuły

Wtorek, października 10
·SPRZĄTANIE ŚWIATA (0)
Poniedziałek, października 09
·Idzie lasem Pani Jesień (0)
·Jesienne muzykowanie (0)
·Zdrowy Dzień Pomarańczowy (0)
Poniedziałek, października 02
·Ślubowanie klasy I. (0)
·Wycieczka do Sokołowa Podlaskiego (0)
·List do Taty (0)
·Wycieczka do Sokołowa Podlaskiego (0)
·Nadanie nazw grupom (0)
Wtorek, września 26
·Dzień Jabłuszka (0)
 Starsze artykuły

 

 
Zespół Szkół w Sabniach Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek
Strona oparta jest na systemie PostNuke. PostNuke jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL.
Zdjęcia i artykuły są własnścią autorów.