Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa
· Statut
· Program profilaktyczno-wychowawczy
· Zasady oceniania
· Program profilaktyki
· Koncepcja pracy szkoły
· Program wychowawczy
· Plan pracy szkoły
· Procedury postępowania z dzieckiem chorym

Gimnazjum
· Statut
· Zasady oceniania
· Program profilaktyki
· Koncepcja pracy szkoły
· Plan pracy szkoły

Przedszkola
· Plan pracy przedszkola w Sabniach

Podręczniki

· Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 8 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w Sterdyni

Tydzień promocji zdrowia
inne

Tydzień Promocji Zdrowia

Tegoroczny  Szkolny Tydzień Promocji Zdrowia, każdego dnia przebiegał po innym  hasłem. I dzień  - z pasją. Tego dnia uczniowie klas I-VI byli  uczestnikami niezwykłego spotkania  z książką w zupełnie innym  wydaniu  niż  podręcznik.

Kamishibai – Teatr Ilustracji  to ciekawa  propozycja poznawania świata  poprzez karty narracyjne. Propozycja dla dzieci młodszych  i  opowieść  poruszająca  problemy  współczesnego świata  dla  starszych  uczniów bardzo się podobały. Dziękujemy  pracownikowi Biblioteki  Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim Pani Renacie.

Swoją  pasją  zarażała nas również Pani Zuzanna Załoga, która jest organizatorem I biegu nad Zalewem, a jednocześnie  pasjonatka sportu, górskich wspinaczek. Mieliśmy  możliwość poznać jak wygląda przygotowanie alpinisty do wyprawy, co zabiera w ekwipunku, jakie siły musi zgromadzić , aby wejść na szczyt ponad 6000 metrów.

II  dzień – to dzień z energią. W  klasach  poznawaliśmy tajniki   prawidłowego  odżywiania dzieci i nastolatków. Sami przygotowywaliśmy smaczne szaszłyki owocowe, warzywne, soki i przeciery oraz  sałatki. Samodzielnie przygotowane  smakowały  apetycznie.

III dzień – to dzień z profilaktyką. Każda klasa prezentowała swoje  umiejętności i talenty muzyczne. O jego przebiegu stanowi oddzielny artykuł.

IV dzień – to dzień z aktywnymi przerwami. Harcerze 45 dh Cienie podczas  każdej  przerwy  na dolnym korytarzu  organizowali gry i pląsy harcerskie. Wspólne śpiewy  i podskoki  budziły wiele pozytywnych emocji.

V dzień – nazwaliśmy go Szkolnym Dniem Dziedzictwa Kulturowego. Społeczność szkolna uczestniczyła we wzruszającym , patriotycznym apelu, poznając drogę Ojczyzny do wolności. Poprzez przypomnienie wydarzeń historycznych, poezję, pieśń  uczyliśmy się patriotyzmu. Oddaliśmy cześć i honor Polskiej fladze. W spotkaniu uczestniczył ks. Stanisław Falkowski, wspaniały przykład lokalnego patriotyzmu, żyjący świadek historii. uczennice gimnazjum realizujące projekt Śladami wolności przeprowadziły z Księdzem wywiad. W przygotowanie  uroczystości zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz harcerze  dając  świadectwo swoich postaw  patriotycznych.

VI dzień – to powiatowe rozgrywki w tenisie stołowym. O ich przebiegu stanowi oddzielny artykuł.Autor Opublikowano: 05 Kwi 2018 - 21:29 (40 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Ku niepodległej
inne

„Ku niepodległej”

12 marca uczniowie naszej szkoły a także dzieci z przedszkola  wzięli udział w wesołej lekcji  historii, upamiętniającej dążenia niepodległościowe Polaków. Grupa  Artystyczna  „Rekonstrukto” zaprezentowała stroje z epoki, m.in. umundurowanie szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I Brygady Legionów. Ogromne zainteresowanie zebranych wzbudziła kolekcja replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Podczas spotkania omówiono przebieg powstań narodowych, sytuację Polaków pod zaborami. Szczególną uwagę poświęcono roli i legendzie marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie było wspaniałą opowieścią o tym , jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.
Autor Opublikowano: 05 Kwi 2018 - 21:21 (40 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Malowanie jajek
inne
W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych nasze przedszkolaki malowały farbkami jajka nabite na patyczek, by później włożyć je do swoich świątecznych koszyczków.


Autor Opublikowano: 05 Kwi 2018 - 21:14 (42 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Palny Wielkanocne
inne
W dniu 22 marca dzieci z przedszkola gościły w Gminnej Bibliotece  Publicznej. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne. Otrzymały również własnoręcznie przygotowane przez panie Palmy Wielkanoce.Autor Opublikowano: 05 Kwi 2018 - 21:08 (41 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pierwszy Dzień Wiosny- Szkolny Dzień Profilaktyki
inne

 Pierwszy Dzień Wiosny- Szkolny Dzień Profilaktyki

21 marca to w tradycji szkoły dzień wesołej zabawy, w która zaangażowana jest cała społeczność szkolna. Umiejętność bezpiecznego i mądrego spędzania wolnego  czasu, to w gąszczu czyhających w dzisiejszym świecie niebezpieczeństw, bardzo ważna umiejętność. W zagadnienia profilaktyczne wprowadził nas dzielnicowy  asp. Bogdan Smolik. Pan policjant mówił o przemocy rówieśniczej, różnych jej aspektach i konsekwencjach. Temat ten był nasza odpowiedzią na ogłoszoną przez Rzecznika Praw Dziecka Kampanię „Powiedzmy STOP szkolnej agresji”. Drugim punktem naszej imprezy, było wręczenie nagród w konkursie „Najkulturalniejszy uczeń”. Tytuł ten jest przyznawany w trzech kategoriach wiekowych . W klasach I-III tytuł otrzymali : Izabela Korzeniowska kl.I i Ksawery Rytel kl.I, w klasach IV-VI: Natalia Buczyńska kl.IV i Mikołaj Kierylak kl.IV, w klasach VII- II i III GM: Maja Duranowska i Dariusz Robakowski. Tego dnia odbyło się przekazanie „miotły antywagarowicza”. Za najlepszą frekwencje w I semestrze miotłę otrzymała klasa I. W dalszej części uczniowie wszystkich klas zaprezentowali przygotowany przez siebie występ artystyczny. Było dużo śmiechu i wesołej zabawy.
Autor Opublikowano: 28 Mar 2018 - 14:00 (107 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
XX Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Tenisie Stołowym
inne

XX Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Tenisie Stołowym

w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości

o Puchar Starosty Sokołowskiego

Po raz czwarty gościnna, nowoczesna hala sportowa Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Sokołowskiego w Tenisie Stołowym w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości o Puchar Starosty Sokołowskiego.

XX edycja mistrzostw czyni tę imprezę najstarszą i najbardziej masową w historii powiatu sokołowskiego. Jest ona cykliczna, otwarta, rekreacyjna a zarazem z nutką rywalizacji i bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży i dorosłych pasjonatów tenisa stołowego.

Organizatorami XX już Mistrzostw byli:

·         Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim,

·         Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych,

·         Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach.

Celem imprezy od wielu lat jest propagowanie aktywności ruchowej w społeczeństwie oraz popularyzacja tenisa stołowego jako „Sportu Całego Życia”.

Mężczyźni rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych, panie w 4. Pojedynki były rozgrywane do trzech wygranych setów, a każdy zawodnik grał do dwóch przegranych pojedynków. Zawodnicy do gier rozstawieni byli wg. aktualnych list rankingowych SLATS i PSZS. Trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe medale i dyplomy a wśród najmłodszych rozlosowano nagrody rzeczowe. W klasyfikacji drużynowej trzy najlepsze zespoły otrzymały wyjątkowo piękne w tym roku i niepowtarzalne puchary;)). Nagrody te ufundowało Starostwo Powiatu Sokołowskiego.

Tekst protokołuAutor Opublikowano: 27 Mar 2018 - 22:43 (108 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
„Święto Wody i Zdrojka” u Małych Odkrywców z Zembrowa
inne

„Święto Wody i Zdrojka” u Małych Odkrywców z Zembrowa

Podsumowaniem tegorocznego programu było „Święto Wody i ZdrojkaPo raz kolejny grupa maluchów z przedszkola w Zembrowie włączyła się do realizacji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”. W ramach programu dzieci brały udział w cyklu zajęć, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych został zrealizowany cykl zajęć dotyczący wody, zgodny ze scenariuszami oraz kartami pracy przygotowanymi przez realizatora .Jest to już 10 jubileuszowa edycja .

W towarzystwie ,,Zdrojka” dzieci zdobywały wiedzę o wodzie. Dowiedziały się co to jest woda i skąd pochodzi, jakie ma znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt oraz jakie ma zastosowanie w życiu codziennym. W każdej grupie dzieci miały stały dostęp do wody i mogą korzystać z niej zarówno po wysiłku fizycznym jak i w każdej dowolnej chwili. Dzieci poznały znaczenie picia wody dla organizmu oraz utrwaliły nawyk częstego jej picia.

Dzieci dowiedziały się że na naszej „błękitnej planecie” jest dużo wody ale tylko niewielka jej część to woda nadająca się do picia. Dla zobrazowania proporcji w butelce znalazła się woda - odpowiadająca ilości wody słonej (z mórz, oceanów i lodowców) i olej - odpowiadający ilość wody słodkiej (z której mogą korzystać ludzie, rośliny i zwierzęta). Dzieci zobaczyły również w jaki sposób można oczyścić wodę oraz poznały różne stany skupienia wody.

Przedszkolaki brały również udział w  zabawach ruchowych oraz zabawach przy muzyce. Wspólnie z rodzicami stworzyli piękne dekoracje z odpadów.

Dzieci poznały sposoby oszczędzania wody w życiu co-dziennym w domu, w przedszkolu oraz poznały jak ważne jest znaczenie jej oszczędzania dla naszego środowiska.

W ramach realizacji programu dzieci dowiedziały się jak należy prawidłowo się odżywiać oraz jakie i ile posiłków należy dziennie spożywać i dlaczego prawidłowe odżywianie jest ważne dla naszego zdrowia.

Na pytanie „Do czego potrzebna jest woda?” dzieci odpowiedziały również w formie plastycznej. Podsumowując należy podkreślić, że przeprowadzony program jest doskonałym przykładem kształtowania pro-zdrowotnych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce. Dzieci poprzez praktyczne działania poszerzyły swoją wiedzę na temat roli wody, właściwego odżywania oraz aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Autor Opublikowano: 27 Mar 2018 - 22:27 (114 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Powitanie wiozny w Zembrowie.
inne

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

 Witając wiosnę,  22  marca   każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój symbolizujący wiosnę. O  godz.  10  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. . Pani Wiosna oznajmiła  dzieciom w liście, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie,  i  zaprosiła  dzieci  do rozwiązywania zagadek oraz zadań ,które przygotowała .  W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.Autor Opublikowano: 27 Mar 2018 - 22:17 (108 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Gospeliada
inne

Siedlecka Gospeliada

W dniu 22 marca br. w auli Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach odbyły się przesłuchania konkursowe Siedleckiej Gospeliady. Była to już ósma edycja tego konkursu. Uczestnicy konkursu w kategoriach: soliści i zespoły, zaprezentowali utwory w szeroko pojętym gatunku gospel. W kategorii wiekowej 12-15 lat naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy drugiej gimnazjum- Paulina Tymińska. Znakomite wykonanie utworu Leonarda Cohena „Hallelujah”  zapewniło jej tytuł laureatki. W nagrodę Paulina dostała  zaproszenie  na koncert finałowy, który odbędzie się  26.04.2018 r. w CKiS Scena Teatralna Miasta Siedlce. Serdecznie gratulujemy!Autor Opublikowano: 23 Mar 2018 - 18:24 (122 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Gimnazjum...i co dalej?
inne

Gimnazjum .. i co dalej?  Na to pytanie odpowiedzi poszukują  uczniowie klasy  III gimnazjum. W związku  z czym  wybrali się  na wycieczkę  do Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Podczas  pobytu  mieli możliwość  zobaczyć  sale lekcyjne, ich wyposażenie, uczestniczyć  w  zajęciach lekcyjnych  oraz  pracach praktycznych – warsztatowych. Poznali  również  proponowane  kierunki kształcenia. Zaciekawienie wzbudziło  wyposażenie  warsztatu gastronomicznego  oraz  sprzęt rolniczy  w modernizowanym gospodarstwie rolnym. Dalsza część  wyjazdu  połączona była z wizytą  w SOKOŁÓW S.A gdzie  uczniowie obserwowali  proces  pakowania  wędlin  na konfekcji.
Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:16 (140 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Śladami wolności
inne

„Śladami   wolności” – to  projekt  realizowany przez 5 uczniów gimnazjum w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z zadań  jest zwiedzanie  miejsc pamięci. W dniu 9 marca grupa z klas III- VII  udała się na wycieczkę do Warszawy. W programie znalazło się: zwiedzanie Sejmu RP, Muzeum Narodowego  oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas  pobytu w Sejmie uczniowie  mieli  możliwość  poznania  obiektów parlamentu  oraz  sali  plenarnej. Kolejnym punktem była lekcja muzealna połączona ze zwiedzaniem ekspozycji w Muzeum Narodowym. Szczególne zaciekawienie wzbudził  obraz Bitwy pod Grunwaldem. Każdy uczestnik otrzymał kartę pracy, którą uzupełniał etapowo podczas omawiania  przez przewodnika. Największe zainteresowanie wzbudziło jednak zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wśród eksponatów były: broń, mundury, prasa wojenna, drukarnia, samolot,…. Szczególne emocje wywołało przejście przez kanał  oraz  film Miasto ruin.
Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:15 (130 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Zbiórka żywności
inne

Zbiórka żywności – kolejny raz wolontariusze SKCaritas uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Z  zebranej  żywności  zostaną  przygotowane  paczki świąteczne  dla  potrzebujących.

 Autor Opublikowano: 19 Mar 2018 - 22:14 (131 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień chiński
inne

Zwiedzanie świata od wielu lat jest tradycją w grupie maluchów. Dzisiaj byliśmy z wizytą w Chinach. Były stroje, wachlarze, tańce,  chińska porcelana oraz lampiony .Dzieci poznały ciekawą ikolorową kulturę tego kraju.  Dowiedziały się jak wygląda chińskie pismo i co oznacza symbol "smok"-czyli chiński Nowy Rok. Jednak największym wyzwaniem było bez wątpienia jedzenie chińskiego ryżu za pomocą pałeczek .Techniki były różne : nabieranie, popychanie, łapanie i na koniec nawet nabijanie .Śmiechu było co niemiara !!!A dzieci w chińskich strojach wyglądały  cudownie!. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały farbami flagę Chin. Wszystkiemu towarzyszyły opowieści o geografii, kulturze, zwyczajach i upodobaniach mieszkańców tego jakże ciekawego kraju. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w  galerii z odbytej  podróży...
Autor Opublikowano: 13 Mar 2018 - 19:43 (196 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wyjście
inne
Dnia 07.03.2018 dzieci z  Przedszkola w Sabniach gościły w znajdującej się obok Szkole Podstawowej. Drugoklasiści wystąpili w tym dniu w roli gospodarzy. Spotkanie miało charakter integracyjny, a jego celem było przybliżenie dzieciom przedszkolnym święta kobiet. Zaaranżowano krótką pogadankę na temat zawodów kobiet. Zainicjowane spotkanie wywołało pozytywne miny u dzieci. Dzieci z niecierpliwością będą oczekiwały kolejnego wyjścia.


Autor Opublikowano: 08 Mar 2018 - 18:22 (230 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Igrzyska klas I-III
inne

20 lutego odbył się I etap Sokołowskich Szkolnych Igrzysk dzieci Klas I-III.

W hali sportowej Zespołu Szkół im.K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, spotkały się dzieci z 11 szkół z powiatu sokołowskiego. Po zaciętej rywalizacji w wielu konkurencjach, uczniowie naszej szkoły zdobyli 24 punkty zajmując III miejsce. Gratulujemy wspaniałego wyniku. Następny etap Igrzysk odbędzie się 25 kwietnia na pływalni w Sokołowie Podlaskim.

Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 15:17 (241 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Przedszkoliada
inne

W dniu 21 lutego przedszkolaki z Kupientyna reprezentujący przedszkole w Sabniach wzięły udział w Przedszkoladzie, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podl. Przed nami kolejny etap sportowych zmagań przedszkolaków, które odbędą się na sokołowskiej pływalni.
Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 15:04 (235 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pączki
inne
,, Pączki , pączki  ,chrusty, chrusty , bo to dzisiaj są zapusty..."- młodsze przedszkolaki postanowiły zgodnie z tradycją przygotować  faworki, zaś starszaki zabrały się za dekorację babeczek. Dzielnie mieszały, miksowały i zagniatały składniki na ciasto , a następnie samodzielnie wykonały faworki i napełniały masą babeczki, Wypieki powędrowały na stoły  jako poczęstunek podczas balu karnawałowego i szybko zniknęły z talerzy-Pycha!!!Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 14:35 (230 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Bal karnawałowy Kupientyn
inne

W piątek 09.02.2018 roku o Przedszkolu  w Kupientynie odbył się bal karnawałowy Dzieci przebrane były za bohaterów ulubionych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, policjantów,Spidermanów ……Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorki -starsze dziewczęta ze szkoły w Sabniach i nr 4 w Sokołowie Podl. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała dzieci do tańca. Na balu byli również rodzice przedszkolaków, którzy w większości bardzo chętnie tańczyli ze swoimi pociechami. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.
Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 14:27 (230 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
“NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!”.
inne

8-go lutego uczennice klasy VII :Martyna Marcjaniuk i Maja Duranowska i pedagog p.Jolanta Oksięciuk, w ramach kampanii dotyczącej przeciwdziałaniu powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, uczestniczyły w młodzieżowej debacie pod nazwą “NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!”.

Debata, zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu, Kuratorium Oświaty w Warszawie w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, skierowana była do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego i miała bogaty program.
Z głównymi założeniami kampanii i działaniami związanymi z jej realizacją zapoznał uczestników Pan Sylwester Różycki – zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Pierwszym punktem debaty było wystąpienie dr Beaty Bocian - Waszkiewicz Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, pedagoga, socjoterapeutki, realizatora rekomendowanych programów profilaktycznych na temat ,,Marihuana – fakty, mity i spory”. Następnie głos zabrała Pani mgr Ewa Murawska, pedagog Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Temat wystąpienia brzmiał: ,, Tego nie powie Wam dealer”. ,,Randka z paragrafem – odpowiedzialność prawna nieletnich” – to kolejny temat debaty. O odpowiedzialności karnej wynikającej z postanowień ustawy o zapobieganiu narkomanii opowiedział młodzieży komisarz Adam Bujalski, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Powiatowej Komendy Policji w Sokołowie Podlaskim. Po krótkiej przerwie moderator mgr Paulina Kliczko - Kamut – pedagog, socjoterapeutka otworzyła panel dyskusyjny pt: ,, Krąg zawiłości i szczypta asertywności – meandry profilaktyki w praktyce”, na którym zaprezentowała kilka wybranych umiejętności psychospołecznych, zapobiegających zachowaniom ryzykownym oraz poprowadziła mini scenki dotyczące przykładów z życia osób zdominowanych przez uzależnienie, a także scenki o trudnej sztuce odmawiania i zachowania asertywnego.
Prelekcję pt. ,,Pomocna dłoń, czyli gdzie uzyskasz wsparcie w sytuacjach zagrożenia uzależnieniem” wygłosił mgr Łukasz Bocian, pracownik Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podlaskim. Podczas debaty młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli. Uczniowie mogli przekonać się, w jaki sposób narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.
Debata młodzieżowa była tylko jednym z wielu działań zakreślonej na szeroką skalę kampanii profilaktycznej.Autor Opublikowano: 02 Mar 2018 - 10:31 (229 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Walentynki - Sabnie
inne
Walentynki w Przedszkolu w Sabniach
14 luty był dla przedszkolaków z Przedszkola w Sabniach prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i balonik w kształcie serduszka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.


Autor Opublikowano: 19 Lut 2018 - 19:49 (271 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 

.


Szkoła Współpracy


Rekrutacja

Zarządzenie ws rekrutacji na rok szkol. 2108/2019

Przedszkole

Wniosek o przyjęcie

Szkoła Podstawowa

Wniosek-uczeń z obwodu
Wniosek-uczeń spoza obwodu

Zielony Certyfikat

Posiadamy Zielony Certyfikat 
 

Szkoła z prawami dziecka

Kodeks "Szkoła bez przemocy"

Nasze osiągnięcia


Gimnazjum
· I semestr 2007/08

Szkoła Podstaawowa
· I semestr 2007/08

Odliczanie


Do wakacji pozostało 1 dzień!

Block Type newestgame Not Found

The block type newestgame doesn't seem to exist. Please check corresponding blocks directory.

Zapraszamy do galerii
Inne Artykuły

· Tydzień promocji zdrowia (Kwi-05-2018)
· Ku niepodległej (Kwi-05-2018)
· Malowanie jajek (Kwi-05-2018)
· Palny Wielkanocne (Kwi-05-2018)
·  Pierwszy Dzień Wiosny- Szkolny Dzień Profilaktyki (Mar-28-2018)
· XX Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Tenisie Stołowym (Mar-27-2018)
· „Święto Wody i Zdrojka” u Małych Odkrywców z Zembrowa (Mar-27-2018)
· Powitanie wiozny w Zembrowie. (Mar-27-2018)
· Gospeliada (Mar-23-2018)
· Gimnazjum...i co dalej? (Mar-19-2018)

Zaloguj

  


Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Starsze Artykuły

Poniedziałek, lutego 19
·Walentynki - Zembrów (0)
·Zimowe zabawy (0)
Niedziela, lutego 18
·Konkurs religijny 2018 (0)
·Pasowanie na czytelnika (0)
·Dzień Babci i Dziadka w Kupientynie (0)
·Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Sabniach  (0)
·Bal przebierańców w Sabniach (0)
·Bal karnawałowy w Zembrowie (0)
·Bałwankowo (0)
·63 Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego (0)
 Starsze artykuły

 

 
Zespół Szkół w Sabniach Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek
Strona oparta jest na systemie PostNuke. PostNuke jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL.
Zdjęcia i artykuły są własnścią autorów.