Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa

Statut
· Aneks do statutu
· Program wychowawczo-profilaktyczny
· Zasady oceniania
· Procedury postępowania z dzieckiem chorym
· Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych

Podręczniki

· Szkolny zestaw podręczników 2019/2020
· Programy nauczania 2019/2020

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 93 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w Sterdyni

Zielony Certyfikat


Zielony Certyfikat


 Wykonane przedsięwzięcie:

Segregowanie śmieci – potrzebą środowiska lokalnego
OPIS SZKOŁY .
Nasza szkoła mieści się w jednopiętrowym budynku, w którym znajduje się 12 sal lekcyjnych i klasopracowni oraz pracownia komputerowa, sala gimnastyczna, stołówka, biblioteka, boisko do piłki ręcznej i nożnej.

OPIS ŚRODOWISKA
Nasza szkoła położona jest na terenie Gminy Sabnie, w miejscowości gminnej o tej samej nazwie, znajdującej się w centralnej części powiatu sokołowskiego. Gmina ta leży we wschodniej części województwa mazowieckiego. Gmina Sabnie zajmuje powierzchnię 10,792 tys. ha. Teren jej należy do Wysoczyzny Siedleckiej rozciągającej się pomiędzy doliną środkowego Bugu a pradoliną Wieprza i Krzny. Krajobrazowo obszar Wysoczyzny Siedleckiej dzięki licznym wzniesieniom morenowym jest bardzo urozmaicony. Przez teren gminy Sabnie przepływa rzeka Cetynia. Tworzy ona niezwykle malowniczą dolinę, w której w przeszłości skupiało się najstarsze osadnictwo na tym terenie. Gmina jest typowo rolnicza, nie ma żadnego przemysłu. Rozwojowi rolnictwa sprzyja lekko falista rzeźba terenu oraz dobre warunki klimatyczne. Na terenie Sabni przeważają małe gospodarstwa – do 10 ha. Rolnicy uprawiają przede wszystkim zboże (żyto, pszenicę, rzepak) oraz buraki cukrowe.

CODZIENNE DZIAŁANIA
Placówka ma wieloletnie tradycje w działalności na rzecz ekologii i ochrony środowiska. Na jej terenie realizuje się różne projekty ekologiczne, np. „Inwentaryzacja bociana białego”, „Aktywna ochrona rodzimych gatunków”, współpraca z organizacją Odzysku S.A. „Reba”, zbiórka makulatury, „Czysty las”, „Dzień Ziemi”, „Sprzątanie świata”, „Dzień wiosny”, projekty regionalne „Dzień regionu”, spotkania z twórcami ludowymi, wystawy twórczości regionalnej, gromadzenie eksponatów do Izby Regionalnej, społeczna adopcja Kaplicy Trębickich w ramach programu „Śladami przeszłości”, udział w akcjach charytatywnych „Góra grosza”, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem.

PRZEDSIĘWZIĘCIE
Nasze przedsięwzięcie pod hasłem „Segregowanie śmieci – potrzebą środowiska lokalnego” miało na celu: wprowadzenie segregowania śmieci na terenie szkoły, przeprowadzenie akcji skierowanej do społeczności lokalnej, mówiącej o zagrożeniach wynikających z zaśmiecania środowiska i korzyściach płynących z recyklingu, podejmowanie działań prowadzących do rozwiązywania problemów gromadzenia i odbioru śmieci na terenie gminy.
Zanim zaczęliśmy realizować przedsięwzięcie, mieliśmy zaśmiecone najbliższe środowisko i dzikie wysypiska w dalszej okolicy. A do tego brak świadomości społecznej dotyczącej wagi problemu, brak odpowiednich nawyków prowadzących do utrzymania czystości i małe zaangażowanie społeczności lokalnej w problematykę ekologiczną.

EFEKTY
Po realizacji przedsięwzięcia zmniejszyła się liczba i wielkość dzikich wysypisk, ograniczono stopień zaśmiecenia miejsc publicznych oraz terenu wokół szkoły. Ogromnym osiągnięciem naszego przedsięwzięcia było zaangażowanie w działania społeczności lokalnej i dzięki temu poprawa stanu świadomości społecznej. Zwiększyła się liczba pojemników na odpady w poszczególnych miejscowościach, część gospodarstw domowych zmobilizowaliśmy do prowadzenia segregacji śmieci, pojawiły się kolorowe kosze na korytarzach w naszej placówce i w sąsiednich szkołach.
 

Decyzją Kapituły z dnia 14 lipca 2011 roku szkoła podstawowa i gimnazjum otrzymały wojewódzki certyfikat. Uroczyste wręczenie odbyło się 23 listopada w Warszawie.

 

 
Zespół Szkół w Sabniach Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek
Strona oparta jest na systemie PostNuke. PostNuke jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL.
Zdjęcia i artykuły są własnścią autorów.